Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

04 sierpnia 2019

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Robienie Taraki (odcinków: 5)

Wady Taraki, które mogą być atutami. Nieokreśloność tematu

Tekst dostępny tylko dla wzajemnie ujawnionych czytelników Taraki.
Więcej o tej funkcjonalności przeczytasz w: Kto kiedy co czytał w Tarace? Nowa funkcjonalność.
Uprawnienie („zdolność”, ability) uzyskasz, wchodząc na stronę: „whoread.php”, gdzie jest wykaz, kto kiedy co czytał.

Kategoria: Projekt Taraka

« Potrzeby wirtualne i realne Projekt wydzielenia snów z Taraki »
[foto]

2. Dziękuję, Helko! • autor: Wojciech Jóźwiak2019-08-05 11:34:24

Bardzo mi zależy na opiniach i recenzjach takich jak Twoja.
[foto]

3. Przekazać komuś Sny? • autor: Wojciech Jóźwiak2019-08-05 16:11:02

Zastanawiam się nad wariantem, żeby "Sny" wydzielić z Taraki (i tak stanowią dość osobny obiekt) i komuś przekazać. Osobie, która podjęłaby się pełnego prowadzenia Snów jako osobnej witryny. Albo spółce tych osób.
[foto]

4. Astrologiczną żabę łykam... • autor: Mirosław Piróg2019-08-06 12:48:52

Astrologiczną  żabę łykam bez problemu. Cenię w Tarace aktualność - bo co może być bardziej aktualnego niż antropocen i potencjalny the end of civilisation as we know it? W tym kontekście szamanizm jest jak najbardziej aktualny, bo daje wizję świata i życia, która stoi w całkowitej opozycji do destrukcyjnych zapędów współczesnej cywilizacji. I, praktycznie, przemienia ludzi. 
[foto]

5. Dziękuję za wsparcie, Mirosławie • autor: Wojciech Jóźwiak2019-08-06 13:27:26

Być może gdybym teraz startował z Taraką, witrynę nazwałbym zaba.pl -- na cześć (a) połykania astro-żab, (b) żaby, która łapę podstawia gdy konie kują, (c) żaby gotowanej powoli, która tego nie zauważa całkiem jak Ludzkość obecnie podgrzewana, (d) żab realnych lawinowo przez nas wymierających. Może i na (e) żaby zamieniane w księżniczki by miejsca starczyło.

6. Ostra astrologia czy pstra astronomia? • autor: Tomasz Wasyłyk2019-08-08 13:40:27

Trafiłem tutaj z wyszukiwarki jakieś półtorej roku temu, za sprawą hasła "międzymorze"(prawodpodobnie, tak na pewno odszukałem Tarakę za drugim razem). Wydaje mi się, że pierwszy artykuł jaki napotkałem, to Odkrywanie międzymorza, a na pewno, ten zrobił na mnie największe wrażenie. Potem przeryłem wszystkie pokrewne tematycznie i bliskie okresem publikacji teksty (okolice 2013 roku). Następnie moja radosna działalność czytelnicza skupiła się na tarocie, z czym wcześniej nie miałem do czynienia. Zdaje się, że z grup tematycznych, jeszcze podszedł mi enneagram i cała koncepcja podziału idei na Jerozolimoidalne, Ateńskie i Gangesopochodne. Do astrologii, nie mogłem się przemódz, nie chciało mi się przyswajać całego aparatu pojęciowego z nią związanego, nie trafia to do mnie po prostu.
Tematem którego szukałem w Tarace, były pojęcia i modele, które pozwolą mi porzadkować wiedzę o świecie. Poboczną motywacją, rozwój umiejętności budowania narracji na różne tematy (tak też patrzyłem na tarota, jako na ćwiczenie budowy całej historii na podstawie losowego zestawu pojedynczych symboli). Tym co mnie tu utrzymało, były pewne podobieństwa moich przemyśleń, czasami te same wnioski, czasami wykorzystanie tych samych symboli.
Faktem jest, że zajmowałem się tutaj głównie konsumowaniem odgrzewanych dań z obiadu, na który przybyłem za późno, zaś po skonsumowaniu ich, zorientowałem się, że aktualnie trwa koncert trzech tenorów, tj. Droździaka, Piroga i Gąsiorowskiego oraz głównego solisty i dyrygenta Jóźwiaka, który w dodatku zaczyna przybierać ton coraz wyższy i coraz bardziej piskliwy, w miarę jak tematem koncertu, stawała się zagłada ludzkości nieodwołalna, nieodwracalna i w ogóle nieprzyjemna. Tak więc z dalszej

7. j.w. c. d. • autor: Tomasz Wasyłyk2019-08-08 13:41:46

(...)Tak więc z dalszej konsumpcji nici.
Nie podejmowałbym się określenia, co jest faktycznym tematem Taraki, gdyż jest tu za dużo treści które ignoruję. Co było dla mnie osobiście tematem Taraki, nakreśliłem powyżej. Wyróżniłbym jeszcze z zakresu moich zainteresowań, teksty "Prababci Mniej Ezoterycznej", jako no... unikatowe świadectwo epoki. Piszę to, bo uznałem, że powinienem się odwdzięczyć za taką ilość treści choćby komentarzem zwrotnym, a w wyniku podjętych ostatnio działań przez administrację, czytelników jest dużo mniej, niż się spodziewałem, więc raczej nikt nie zrobi tego za mnie.
[foto]

8. @Tomasz Wasyłyk • autor: Wojciech Jóźwiak2019-08-08 16:31:38

Dzięki, Tomaszu za odwdzięczenie. :)

(Dodam dla zgodności z prawdą, że nie jest tak, że liczba czytających zmniejszyła się skutkiem "działań podjętych ostatnio przez administrację" -- ale inaczej: administracja ujawniła liczbę i częściowo tożsamości czytających i dzięki temu widać, że jest ich mniej, niż mogłoby się wydawać.)

[foto]

9. Sny • autor: Wojciech Suchomski2019-08-10 01:17:53

Kiedyś Sny były oddzielnym projektem, zwanym Zawijawa. Potem, Wojtku, postanowiłeś włączyć je do Taraki, a teraz znów chcesz je z niej wyłączyć. Tak, jakbyś nie do końca był pewny, który model jest lepszy.
Jeśli chodzi o ewentualne zmiany, proponowałbym dodanie pod komentarzami opcji wyboru, czy chcę być powiadamiany o odpowiedziach na ten wątek, czy nie. To, co mnie powstrzymuje przed komentowaniem artykułów na Tarace, to zalew powiadomień na e-mail, że pojawił się nowy komentarz pod moim komentarzem. Nawet jeśli jest to odpowiedź do komentarza kogoś innego. Rozumiem, że to ma zachęcać, czy raczej zmuszać do odwiedzenia tego artykułu po raz kolejny, ale mnie po prostu spamuje skrzynkę.
[foto]

10. Powiadomienia. Sny @Wojciech Suchomski • autor: Wojciech Jóźwiak2019-08-10 09:23:46

Wojtku, powiadomienia wyłączysz w opcjach konta Taraki: http://www.taraka.pl/myacc.php .
Sny: jak pisałem, są luźno związane z resztą (z "ciałem") Taraki, a ich maintaining zajmuje mi za wiele czasu i uwagi. Chętnie przekażę w całości jako osobną witrynę i domenę komuś, kto miałby więcej serca dla nich i patrzył na nie jak na projekt rozwojowy-przyszłościowy.

(Ale też możliwe, że nikt chętny nie znajdzie się, ponieważ Facebook zdemoralizował interneterów w sensie takim, że oduczył ich samodzielności i umiejętności współpracy.)
[foto]

11. Co jeśli nikt snów nie zachce wziąć? • autor: Wojciech Jóźwiak2019-08-10 13:25:30

Prawdopodobnie wtedy będę przyjmować do publikacji tylko naprawdę wielkie sny. Mające wysoką wartość symboliczna i literacką.
Problem jednak jest taki, że ich selekcja pod tym kątem byłaby jeszcze bardziej kosztowna licząc mój konieczny czas i miejsce w głowie.
Więc wolałbym, żeby tym zajął się ktoś zamiast mnie.
[foto]

12. Powiadomień nie da się wyłączyć • autor: Wojciech Suchomski2019-08-10 23:29:35

Wojtku, już kiedyś pisałeś mi, że można wyłączyć te powiadomienia. Przed napisaniem wczorajszego komentarza ponownie sprawdziłem w ustawieniach konta, czy można je wyłączyć - nie można. Dzisiaj znów sprawdziłem - też nie można. Być może jako administrator masz tę możliwość, ale ja jej nie mam. Co gorsza, czuję się głupi, że nie mogę tego znaleźć. Wyślę Ci emailem zrzuty ekranu, zobacz że tej opcji naprawdę tam nie ma.
edit: znalazłem w skrzynce naszą korespondencję na ten temat. 29 sierpnia 2018 r. o 18:59 odpisałeś: "Tak, dzisiaj to poprawię w skrypcie."
[foto]

13. Już można (wyłączyć) • autor: Wojciech Jóźwiak2019-08-11 10:32:20

Przynajmniej tak powinno być, jeśli nie ma już żadnego bug’a w skryptach.

Kto dostaje powiadomienia że został wpisany nowy komentarz:
1) Autor tekstu komentowanego,
2) autorzy poprzednich komentarzy
ale każdy z nich pod warunkiem, że:
#) ma włączoną opcję "Dostaję e-mail’em: szybkie powiadomienia o nowych artykułach i ogłoszeniach". Zaraz tam dodam dla kompletu słówko "I komentarzach".

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)