zdjęcie Autora

03 stycznia 2016

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Nieprzyjemny układ planet zimą 2016

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologiahoroskoppolitykaPolskaUkraina

« Rewolucja francuska 1789 a punkt 8 4/7 Skorpiona Streszczenie mojej części trójgłosu o przyszłości Polski »

Dla przykładu kosmogram na 5 stycznia 2016 w południe w Warszawie:

Widać trzy, a faktycznie cztery kwadratury. (Narysowane jako granatowe linie.) Dwie z nich, Merkury-Mars i Wenus-Neptun, trwają krótko, ledwie parę dni. Długo trwa kwadratura między Uranem a Plutonem: widoczna była już w grudniu 2015, trwać będzie przez styczeń, luty i marzec; w kwietniu już będzie można powiedzieć, że Uran poszedł sobie dalej i z Plutonem się nie sprzęga – wtedy nieścisłość tego aspektu przekroczy 3 stopnie. Kwadratura ta nigdy – w tym okresie – nie stanie się ścisła. Teraz ma odchylenie od ścisłości około 1.5 stopnia, na przełomie stycznia/lutego uściśli się do 1 stopnia.

Uwaga: tę kwadraturę już mieliśmy, zaliczaliśmy jej wcześniejsze odsłony, gdyż Uran i Pluton były w kwadraturze od kwietnia 2013, a najgroźniej wyglądał ówczesny układ planet rok później, w kwietniu 2014, kiedy nie dość że ta kwadratura się uściśliła, to jeszcze dołączyły do niej Jowisz i krótko Mars, tworząc przerażający astrologów wielki krzyż. Było przynajmniej jedno wydarzenie pierwszej klasy w świecie, które zsynchronizowało się i uzgodniło swój charakter ze znaczeniem niesionym przez tę kwadraturę – lub raczej ciąg wydarzeń – było to powstanie w Ukrainie zwane „Majdanem” i jego kontynuacje: zabór Krymu przez Rosję i wojna Rosji przeciw Ukrainie maskowana secesją Zagłębia Donieckiego.

Co wcale nie znaczy, że tym razem znów wybuchnie w Ukrainie. Ten układ planet wzmaga radykalizm w polityce, tendencję do nagłych (uranicznych) wybuchów niezadowolenia lub do wprowadzania w życie skrywanych dotąd planów, oraz skłania do siłowych, przemocowych (plutonicznych) i nieodwracalnych posunięć. Wzmaga ten radykalizm ogólnie, w całym świecie, a gdzie uderzenie trafi, to już raczej leży poza umiejętnościami astrologów – raczej trzeba patrzeć wtedy na ziemskie realia, czyli gdzie najwięcej nagromadziło się „prochu” do spodziewanego wybuchu. Wzrost konfrontacyjnego napięcia w Polsce nie pozwala uspokajać się Wyspiańskim: „byle nasza wieś spokojna”.

Czwarta kwadratura, która trwa parę dni, a na wykresie nie jest widoczna, bo program jej granatową kreskę narysował na poprzedniej, jest między Słońcem a Uranem. Słońce przy tym jest w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu. Czy coś się stanie znaczącego u nas? – Zobaczymy.

Przez te trzy miesiące, kiedy kwadratura Uran-Pluton będzie stać na niebie, kolejne planety będą się do niej podpinać i ją przez to wzmacniać i aktywować. Teraz robi to Słońce. –

W dniach 30 stycznia – 1 lutego do tej kwadratury podłączy się Merkury, idąc przez odpowiednie stopnie Koziorożca i mijając Plutona.

6-7 lutego to samo zrobi Wenus.

W kwietniu Merkury, Wenus i Słońce idąc przez znak Barana będą mijać Urana – wtedy wepną się w tę kwadraturę z drugiej strony, przez Urana, ale wtedy aspekt Uran-Pluton będzie już słabszy.

Cztery razy w miesiącu (właściwie, w lunacji) Księżyc zasila tę kwadraturę.

Te trzy miesiące, od stycznia do marca, wyglądają na najtrudniejszy i najgroźniejszy okres całego roku 2016. Tym pilniej powinniśmy obserwować, co dzieje się w świecie.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.

Korekta przez: Radek Ziemic (2016-01-04)« Rewolucja francuska 1789 a punkt 8 4/7 Skorpiona Streszczenie mojej części trójgłosu o przyszłości Polski »

komentarze

[foto]

1. Sypie się • autor: Michał Mazur2016-01-04 14:26:11

To może być Ukraina (lub nie) - gdyż najwyraźniej szykuje się ofensywa na Donbas. Podobno. Jest koncentracja wojsk ukraińskich. 
Być może władzy w Kijowie potrzeba spektakularnego sukcesu (żeby się utrzymać na stołkach) - bo jak dotąd prawie wszystko leci na łeb na szyję. Tylko, że kolejna ofensywa na Donbas może zostać zatrzymana - jeszcze ich wezmą znowu w kocioł jak wtedy, a potem dowiemy się z mediów ukraińskich, że żadnego kotła nie ma. I powracających żołnierzy też nie będzie... szkoda ludzi, niezależnie od tego, w jakie głupoty neo-banderowskie by nie wierzyli.
Tylko że w obecnej sytuacji Ukrainy taka klęska może przyśpieszyć upadek rządu.
Oczywiście nikt nie powiedział, że to Ukraina się "wysypie". Równie dobrze może to być np. Arabia Saudyjska. Zachód jeszcze nie zdaje sobie sprawy z ogromu jej problemów wewnętrznych, ani z rozmiarów klęski ich wojsk w Jemenie. Barbarzyńska inwazja Saudów została odparta, teraz powstańcy Houti nacierają już na terytorium AS.Obecnie Saudyjczycy zaprzepaścili szansę na normalizacje stosunków z Iranem, stracili nawet poparcie wielu sunnitów, także w wyniku egzekucji szejka al-Nimra i innych. Nie zapominając oczywiście o Syrii, gdyż nie-wahabicka część świata islamu jest strasznie cięta na AS za wspieranie islamistów.
[foto]

2. Upadek Saudów... • autor: Wojciech Jóźwiak2016-01-05 21:33:00

...to byłby sam miód historii. Od dawna to im się należy. Ale raczej zostawiłbym to wydarzenie na następny kryzys planetarny, czyli nie na obecną kwadraturę Uran-Pluton, tylko na (straszną) koniunkcję Saturn-Pluton w latach 2019-20.

3. Wojtku • autor: Nierozpoznany#76562016-01-13 12:34:13

Bardzo proszę żebyś się z nami podzielił wiadomościami ze spotkania astrologów i myślicieli
[foto]

4. Małgosiu • autor: Wojciech Jóźwiak2016-01-13 12:38:05

Klub Gnosis nagrywał spotkanie i obiecał wrzucić na You Tube. Dam znać jak będzie wrzucone.
[foto]

5. Dobrze wiedzieć -... • autor: Michał Mazur2016-01-13 12:40:55

Dobrze wiedzieć - super wiadomość! Też o to pytałem wcześniej Redaktora :) 

6. Super! :) • autor: Nierozpoznany#76562016-01-13 12:52:00

Czekam z niecierpliwością!

7. W tym wieku... • autor: Nierozpoznany#15472016-01-14 18:32:40

W tym wieku do haremu?

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)