zdjęcie Autora

23 maja 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Niesprawiedliwy świat?


« Pomyłka Arystotelesa Znajdz swoją rzekę »

Wiele wskazuje na to że, świat jest jednocześnie niesprawiedliwy i sprawiedliwy. Chodzi o potocznie rozumianą sprawiedliwość. Więc co z tą szeroko reklamowaną sprawiedliwością boga? Kim lub czym jest bóg? Słowo bóg piszę z małej litery bo pisane z dużej zostało nadużyte przez różnego rodzaju oprawców którzy zawsze mieli Boga po swojej stronie.

Deepak Chopra, racjonalista spirytualny, to znaczy taki, który widzi trochę dalej niż racjonalista materialno-bez-przyczynowo-logiczny, twierdzi żę bóg (god) to skrót od Governance, Organization, Delivery, czyli Zarządzanie, Organizacja, Dostarczanie (np. karmicznych wyrównań). Nawiasem mówiąc Deepak też napisał książkę o Jezusie –„ Trzeci Jezus”. Deepak nie twierdzi że Jezus nie istniał, choć uważa to za mało istotne. Liczy się przesłanie, naturalnie w wersji oryginalnej i Deepak prezentuje tą esencję znakomicie.

Wszechświat to jedna wielka korporacja, w której obowiązują mniej więcej te same zasady, które sprawdzają się w zarządzaniu, powiedzmy, spółki McDonald’s. Niekiedy twarde decyzje muszą być podjęte. Zasady ustalone i przestrzegane. Otóż chcę zwrócić uwagę na jedną z zasad operacyjnych boga: zasadę niesprawiedliwości. Naturalnie można by ją nazwać zasadą sprawiedliwości, ale wtedy wielu czuło by się pokrzywdzonymi.

Zasada niesprawiedliwości: Nie możesz otrzymać (od boga, od tej siły, która jest w tobie) niczego więcej, czego już nie posiadasz. Brzmi nierozsądnie i niesprawiedliwie? Więc możesz dostać tylko to, co już masz? Bezsensu?

Tako rzecze Zaratustra: Ci co są bogaci, będą jeszcze bogatsi a ci co są biedni jeszcze biedniejsi, albo coś w tym stylu. I to ma być ten Sprawiedliwy i Miłosierny?  O co chodzi?

Otóż chodzi o WEWNĘTRZNE PRZEKONANIE. Aby w tzw. materialnym świecie manifestować dobrostan, ten dobrostan MUSI najpierw istnieć w twoim umyśle. Dobrostan jest szerokim pojęciem, często kojarzonym tylko z dobrobytem materialnym, i między innymi określa: zdrowie, życie w zgodzie ze sobą, życie w zgodzie z naturą, nietoksyczność wewnętrzną i zewnętrzną, pomyślność materialną, eko-systemowe związki międzyludzkie.

Dobra nowina: ten dobrostan istnieje w twoim umyśle, weź głęboki wdech, wyluzuj się i znajdź go. Albo przyjdz na kurs UltraMind, pomożemy ci go znaleźć. Powodzenia!

www.silvaultramind.pl

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Pomyłka Arystotelesa Znajdz swoją rzekę »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)