zdjęcie Autora

22 kwietnia 2020

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Droga Tarota (odcinków: 32)

Nowa wyrocznia tarotowa w budowie

Kategoria: Tarot
Tematy/tagi: Internettarottechniki prognozy

« Dlaczego karty tarota idą w kolejności: As, 3, Rycerz, 6, 4 itd.? Co uprościć, zmienić? »

Pracuję nad nową wyrocznią tarotową. Spodziewam się, że za około tydzień będzie w miarę gotowa. Na razie zachęcam do testowania obecnej wersji roboczej. Jest pod tym linkiem:

http://www.taraka.pl/oracle20.php

Nie ma jeszcze wszystkiego, ale możesz w niej potasować karty i następnie wybrać te, które wejdą do rozkładu, albo wyłożyć karty jawnie po kolei i wybrać te, które dostałeś/aś z rzucenia wcześniej kart papierowych. Następnie odczytasz znaczenia wybranych kart.

Otwierając obecną roboczą wersję wyroczni możesz trafić na moment, kiedy ja grzebię w skryptach i coś dorabiam lub poprawiam, więc ryzykujesz, że aplikacja będzie się zmieniać w oczach.

Za wszelkie uwagi, oceny i propozycje co udoskonalić i co jeszcze wprowadzić, będę wdzięczny. Na Twój mail czekam pod zwykłym adresem red@taraka.pl, lub na FB: https://www.facebook.com/wojciech.jozwiak.

Droga Tarota: wstęp na końcu

O kartach tarota, pracy z nimi i o tym, jak poszerzają widzenie świata.


« Dlaczego karty tarota idą w kolejności: As, 3, Rycerz, 6, 4 itd.? Co uprościć, zmienić? »

komentarze

1. Fantastycznie! • autor: Clairegainsborough2020-04-23 17:58:56

Bardzo mi sie zawsze podobala ta talia zaprojektowana tylko na potrzeby Taraki, Panie Wojtku. Jest taka przyjazna i przystepna  wizualnie
[foto]

2. Ad Clairegainsborough • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-23 19:25:31

Bardzo się cieszę, Clairegainsborough! Ja też uważam, że talia narysowana kilkanaście lat temu przez mojego przyjaciela (który wolał zachować anonimowość) jest super.
Jeśli masz uwagi o samej stronie-wyroczni, to nastawiam e-ucha :)
[foto]

3. Już jest prawie dobrze • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-25 21:13:32

Wyrocznia działa w dwóch trybach: (1) "swobodnym", gdzie nie ma wymogu określonej liczby kart do odkrycia, karty wybiera się po jednej, wybór można cofać, można też woli karty odkrywać i zakrywać. Tryb do uczenia się i eksperymentowania.
(2) Tryb "wyroczny": deklarujesz, ile kart zostanie wybranie: 1, 3, 6 lub 13. Deklarujesz, czy karty wybiorą się "same", czy wskażesz kartę początkową, czyli jakby przełamiesz talię.
Dostajesz wypisane znaczenia kart w rozkładzie.
Są wprawdzie drobne niedoróbki, ale na razie nie przeszkadzają.
Co jeszcze będzie? -- Opcja zapisania sobie wyroczni/rozkładu. Opcja zgłoszenia do mnie do szczegółowszej autorskiej interpretacji.
W tej wersji nie będzie zapisywania rozkładów ani pytań w bazie danych. Każdy musi sam o to zadbać.
Zachęcam do badania tej aplikacji i będę wdzięczny za wszelkie uwagi i dyskusję.
[foto]

4. układ • autor: Maria Piasecka2020-04-26 19:00:03

Wojtku, jaki będzie ostatecznie? Może 6 rzędów po 13 kart? I mniejsze, gdyż ja muszę zmniejszyć obraz, by zobaczyć wszystkie.
[foto]

5. Układ kart na stoliku • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-26 20:06:27

Mario, układ kart na stoliku jest maksymalnie swobodny. Tzn. one się "wlewają" jedna za drugą na całą szerokość okna, tyle ile ich się zmieści. Gdy zapełni się jeden rząd, zaczynają się wlewać w kolejny. Karty mają stałą szerokość -- tyle ile oryginalne obrazy. Ten najbardziej swobodny lay-out sprawia, że karty układają się (wlewają) niezależnie od medium: czy okno w komputerze/laptopie, czy w tablecie, czy w telefonie.
Mogę zastosować jeszcze sztuczkę z regulacją rozmiaru kart: że np. będą (a) naturalne, (b) mniejsze, (c) bardzo mniejsze.
Ale zakładam, że większość dywinacji będzie odbywać się w trybie wyrocznym (a nie "swobodnym"), a trybie wyrocznym nie ma opcji podglądania kart, wszystkie leżą koszulkami do góry, więc też nie ma powodu, żeby cały stolik widzieć jednym rzutem oka.
Dzięki za pomoc!

6. Tryb • autor: Clairegainsborough2020-04-27 16:03:06

Panie Wojtku, ja jezeli moglabym cos dodac od siebie, tzn . z mojego doswiadczenia wynika, ze najczesciej ludzie szukaja i potrzebuja jednej/szybkiej rady.  Pytanie do kogo owa wyrocznia bylaby adresowana.
Oczywiscie, zdaje sobie sprawe, ze zagladajacy tutaj posiadaja juz pewna wiedze ezoteryczna oraz sa na kolejnym etapie rozwoju i poszukiwan duchowych. Dla laikow, przy losowaniu jednej karty (bo zakladam, ze przy losowaniu kilku kart owe polaczenia nie sprawia zadnego klopotu tym z nas znajacych Tarota) prognostyka powinna zawierac 4-5 odpowiedzi: 1. Ogolny przekaz 2. Praca/Finanse 3. Uczucia 4. Co robic? 5. Czego nie robic/czego unikac? Ja w ogole nie prognozuje zdrowia. Od tego sa specjalisci. Naturalnie to moje zdanie.
Mi osobiscie Panska formula 13 kart bardzo odpowiadala. Ba, uwazam, ze Panski Tarok wrozebny i wizyjny jest w ogole jedna z najlepszych polskojezycznych pozycji poswieconych Tarotowi. Ciesze sie, ze prawa autorskie wrocily do Pana po latach i ukaze sie nowe wydanie. Ale kwestia otwarta pozostanie dla mnie do kogo owa wyrocznia bylaby adresowana. Fajnym konceptem bylo kiedys shangrila (dobrze kojarze?) na stronie Zetki, w ktorej byl Pan "naczelnym" Astrologiem w pieknych latach 90tych
[foto]

7. Dla kogo wyrocznia? Odpo. Clairegainsborough • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-27 17:22:15

Clairegainsborough, dlatego są dwa tryby. Tryb wyroczny służy do zadawania punktowych pytań i w wyniku dostaje się 1, 3, 6 lub 13 kart (tyle ile pytający zaznaczy), które zostają odczytane. Czyli m.innymi adresowany jest do laików. No może nie takich całkiem, ale nie do tarotowych profesjonalistów.
Tryb swobodny służy do poznawania kart i eksperymentowania. Może mieć jedno ważne praktyczne zastosowanie: wykładasz na ekranie karty "po kolei" (jest taki przycisk) i wybierasz te, które wcześniej "wyszły" w rozkładzie uzyskanym przy pomocy kart papierowych -- po to, żeby je odczytać metodą "tarakową".
Będzie jeszcze opcja zgłoszenia się do mnie po interpretację rozkładu. Na razie jej nie ma.

8. Podoba sie! • autor: Iwonakazmierczak20032020-04-27 20:39:23

Podoba mi sie talia i na pewno bede uzywala obu opcji, dziekuje!
[foto]

9. Kolejne ulepszenia • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-27 23:59:47

Dodałem duże pole do wpisywania pytań. Po odczytaniu kart to pytanie wyświetla się jako tytuł odczytu.

Opcje jednego zapytywania przenoszą się na następne zapytywanie. Tzn. jeśli wpisałeś/aś pytanie, zaznaczyłeś liczbę kart i opcję wyboru, to po kolejnym przetasowaniu będą zadane te same opcje (i pytanie).
Niby to nie jest nic wielkiego, ale powoduje większą intuicyjność i przezroczystość całej procedury.

Naprawiłem kilka miejsc, które mogły prowadzić do nieprawidłowości lub zawieszania się przycisków.

Będę wdzięczny za Twoje doświadczenia i opinie.

[foto]

10. Taka rada mi przed chwilą wyszła: • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-28 10:33:24

Co teraz jest najpilniejsze?

Miejsce 1. Główne przesłanie Wyroczni:
I-Magik. Twórcza, lekka siła. Jesteś naładowany twórczą mocą, twórczymi zdolnościami. Masz czas, zasoby i ochotę. Obowiązki, które ktoś wcześniej narzucił ci z zewnątrz, czyjeś wymagania, nie są teraz ważne - możesz robić co chcesz, jesteś wolny. Wolność sprawia, że chętnie zabierzesz się za coś, co lubisz. To, co lubisz, jest ważniejsze niż to, co musisz! Jest więc dobry moment, aby wziąć się za jakieś własne, autorskie przedsięwzięcia, właśnie za to, co lubisz i w czym czujesz się dobry. Pora wziąć się za własne hobby lub za taki rodzaj zawodowej pracy, który sprawia ci autentyczną przyjemność. Jest czas na wprowadzenia własnych pomysłów w życie. Poczuj się jak artysta, który tworzy pewien fragmentu świata - coś, czego jeszcze nie było. Sprawa o którą pytasz wymaga twojej twórczej inicjatywy, twojej pomysłowości. Jesteś właściwym człowiekiem na właściwym miejscu!

[foto]

11. A dla mnie teraz to jest najważniejsze! I rzeczywiście chciałabym, aby interesy nie były w konflikcie. • autor: Maria Piasecka2020-04-28 11:36:11


Miejsce 1. Główne przesłanie Wyroczni:
Dwójka Mieczy. Umowa. Konflikt kończy się rozejmem, kompromisem, porozumieniem. Zostają określone obowiązki i prawa obu stron. Każdy dba o swoje interesy, ale jest nadzieja, że te interesy już nie będą w konflikcie. Uczucia są wprawdzie ważne, ale ważniejszy jest rozsądek.
[foto]

12. Bo karty... • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-28 12:41:41

...prawdę mówią.

13. Ja zapytałam dlaczego... • autor: Agata2020-04-28 14:00:37

Ja zapytałam dlaczego Taraka jest dla mnie ważna. Wyrocznia powiedziała Walet Kijów. Jeżeli dobrze pamiętam w horoskopie Taraki Ascedent wzkazuje Waleta Kijów, co to może oznaczać oprócz tego, że mogę być osobą między innymi nieodpowiedzialną? 

14. W pracy jestem... • autor: Agata2020-04-28 14:13:55

W pracy jestem raczej odpowiedzialna, już 4 tydzień przebywam w berlinie na wynajętym pokoju który opłaca mój pracodawca, bylebym tylko pracowała. 
[foto]

15. Dalszy postęp: można regulować rozmiar kart • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-28 22:59:53

Są opcje rozmiaru kart: duże, mniejsze i jeszcze mniejsze.
Opcja jest zapamiętywana w ciasteczku, czyli można ją ustawić raz i nie zmieniać przy następnych pracach z aplikacją.
Teraz możesz cały rozkład spokojnie widzieć naraz.

Jest drobna wada, ponieważ przy różnych trybach karty w kolejce do odczytania są większe lub mniejsze; trzeba będzie to dopieścić.
Inna drobna wada taka, że po potasowaniu niekiedy aplikacja otwiera się w nowej karcie -- muszę to zjawisko zbadać.

Na dole odczytu teraz wyświetla się link do rozkładu, np taki:
http://www.taraka.pl/oracle20.php?seq=1,19,10
-- Ale jeszcze to zapisane "seq" nie jest odczytywane. Bo już późno dzisiaj się zrobiło. Będzie.

Zachęcam do własnych prób i dzielenia się opiniami.[foto]

16. opcje • autor: Maria Piasecka2020-04-29 10:14:17

Przed chwilą wybrałam opcję z jedną kartą, a otworzyło się sześć.
[foto]

17. 6 zamiast 1 • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-29 12:34:32

Mario, będę badał & naprawiał. Dzięki za zauważenie. :)
[foto]

18. Działa odtwarzanie rozkładu z linku • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-30 17:35:38

J.w., tzn. np. link http://www.taraka.pl/oracle20.php?seq=69,39,71 -- gdy go klikniesz, wyświetli znaczenia kart w tym rozkładzie.
Prócz tego usunąłem pewną wadę: zdarzało się, że nowy rozkład otwierał się w nowej/osobnej karcie przeglądarki. Teraz już tego nie ma.
[foto]

19. Jest w miarę dobrze • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-30 18:01:48

Jest w miarę dobrze.
Może gdzieś przydałyby się większe marginesy i odstępy, też więcej kolorów. Na pewno ładniejszy wzorek na koszulkach kart.
Tymczasem zachęcam do testowania i dzielenia się uwagami.

Dodaję link do tej wyroczni w menu Taraki u góry.

Dalszy plan mam taki, żeby wprowadzić zgłaszanie rozkładu do dalszej interpretacji, już przeze mnie, ludzkim rozumem, a nie tylko automatem. Ta usługa będzie płatna, ale pod pewnymi warunkami nieodpłatna -- myślę nad tym.

Inna rozbudowa, to żeby dodać więcej linków prowadzących do tekstów w Tarace i w AstroAkademii na temat kart, wybranych w uzyskanym rozkładzie.
[foto]

20. Deski • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-30 19:29:02

Dodałem zdjęcie desek jako tło ("stolik") pod karty.
Zobacz.

...Ale nie jestem zachwycony, bo koszulki kart, same dość mdłe, na tym tle nikną.
[foto]

21. Koszulki • autor: Wojciech Jóźwiak2020-05-01 11:23:39

Koszulki czyli tyły kart zmieniłem na ostre i zielone.
(Jeśli widzisz te same tyły, co wczoraj, to trzeba wykasować "dane stron" w przeglądarce. Przy tym uważaj, żeby nie usunąć ciasteczek.)

22. wow! • autor: Matt Octarine2020-05-01 13:47:35

Jak tu nie wierzyć w Oracle. Do Taraki nie zaglądałem już długo i dzisiaj rano dostaję od kogoś email z biuletynem Taraki. Pierwszy raz takie coś, więc idę tropem. Przeczytałem coś i za chwilę odpalam Oracle 2020.
To, co mi się podoba, to możliwość interakcji z uczestnikiem. Oczywiście, że wybrałem kartę początkową. Jedno pole się tak rozświetliło, że trudno go było nie wybrać. Czytam te sześć kart i włos się jeży. Nie dość, że trafny opis stanu obecnego, to jeszcze bardzo ważna informacja, która wyjaśniła do końca pewne zdarzenia z ostatnich dni.
Po czym tasujemy karty i moja żona również kliknęła kartę początkową i znowuż opis potwierdzający - aż nazbyt precyzyjnie - stan obecny.
Wydaje mi się, że pole "pytanie" nie ma sensu, bo na moment teraz Oracle 2020 działa wow!
[foto]

23. Miło mi, Matt Octarine... • autor: Wojciech Jóźwiak2020-05-01 16:17:12

...że wyrocznia tak się sprawdza.
Pytanie (do wpisania w polu tekstowym) jest potrzebne do tego, żeby skupić myśli. Po drugie, będzie potrzebne, kiedy będę prowadzić interpretacje "z głowy". (A nie tylko jak teraz z automatu i z bazy danych.
[foto]

24. Przypominam o karcie sesji • autor: Wojciech Jóźwiak2020-05-01 16:23:57

Karta sesji jest widoczna w prawym górnym rogu każdej otwartej strony Taraki.
Jest obliczana z identyfikatora sesji. Jaka wartość ma identyfikator sesji, jest to słodką tajemnicą serwera z którego nadawana jest Taraka. Tak czy inaczej, karty te są często trafnym komentarzem do tego co się dzieje "po tej stronie ekranu". Teraz np. mam karte sesji, która głosi:

Miejsce 1. Główne przesłanie Wyroczni:
Czwórka Mieczy. Utopia zrealizowana. Panuje porządek. Rządzi prawo. Właściwe postępowanie polega na stosowaniu się do regulaminów albo do jakichś wcześniej przyjętych ustaleń. Chociaż twoje możliwości są przez to ograniczone, to dopóki przestrzegasz tych zasad, jesteś (w miarę) bezpieczny.


Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)