zdjęcie Autora

12 sierpnia 2016

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 4 (odcinków: 85)

Nowe w Tarace: plakaty w tle

Kategoria: Projekt Taraka

« Zdalne odpalanie linków Mobilna Taraka chodzi i polecam! »

Dwa tygodnie temu, 30 lipca (2016), patrzyłem na ekran komputera z Taraką i coś mnie tknęło: zobaczyłem, że na stronach Taraki jest dużo pustego miejsca. Które prosi się, żeby je zagospodarować. To był błysk: właściwie w jednej chwili zobaczyłem cały przyszły system: że w tle stron Taraki są plakaty reklamowe, które mają podlinkowane reklamowane strony. I że to są ładne grafiki, które zarówno przywabiają reklamowo, jak i ozdabiają (dość nudną graficznie wcześniej, niestety...) Tarakę. Dalej zobaczyłem, że te reklamy w tle są atrakcyjne i dla nas, czytelników, i dla reklamodawców. Tło Taraki, na którym można się ogłaszać, staje się więc dobrem rzadkim. A dobro rzadkie do czego służy, pytanie z podstaw ekonomii? – Do tego, żeby je korzystnie sprzedać. I to jest ta docelowa wizja: że tło Taraki, jako taki płot do wywieszania reklam, będzie sprzedawane. A dokładniej, sprzedawane będą kliknięcia. O technicznych szczegółach więcej dowiesz się tu: Reklama w tle. Jak to działa?

Po czym zacząłem projektować informatyczne, webmasterskie szczegóły... Bardzo pomógł mi w tym Piotr Jaczewski, który znalazł sposób, jak przeskoczyć pewien informatyczny próg... Bo używanie tła strony jako linku nie jest czymś, co twórcy programowania stron przewidzieli... Trzeba więc było ostro myśleć.

Po dwóch tygodniach od tamtego pierwszego błysku system jest w miarę gotowy i działa. Na razie i na rybę chodzą dopiero cztery plakaty: jeden mojej AstroAkademii, drugi rodzinnego pensjonatu dla psów w Milanówku, trzeci Valcariego, artysty produkującego (między innymi) psychodeliczne koszulki i czwarty nowej książki wydawnictwa Virgo. W prawym dolnym rogu masz panel, w którym obejrzysz całą kolekcję teł. Wkrótce będzie dużo dużo większa:).

Tak, wiem: że Taraka utraciła swoją surową minimalistyczną prostotę. Ale traciła ją była i wcześniej, parę razy. Co kiedyś było proste, później wydaje się prymitywne... Przyzwyczaimy się do tego reklamowego graficznego pstrego tła. Aha, przycisku do wyłączenia teł nie przewiduję. One będą.

Zachęcam do klikania w tła i odwiedzania reklamodawców. To jest dobry nawyk, który w przyszłości będzie zachęcał kolejnych reklamodawców, którzy zobaczą, że to działa i od Taraki przybywa im klientów.

Zachęcam, oczywiście, do reklamowania „się” – firmy, które mogą i chcą wchodzić na tło, są tu mile widziane. Przez najbliższy około miesiąc trwa okres testowy i w tym czasie reklamy zamieszczamy gratis. Masz darmową okazję, żeby przetestować się jako tarakowy reklamodawca!

Jeszcze coś: podczas tamtego eurekowego błysku Jowisz na tle mojego urodzeniowego kosmogramu przechodził przez oś, przez descendent. W podobnym momencie 1 cykl Jowisza wcześniej, 12 lat temu, zaczynałem kursy astrologii w AstroAkademii. Jowisz lubi powtarzać sukcesy:).

I oczywiście, proszę Cię o opinię. Jak ten wodotrysk Ci się podoba? – Albo nie? Co byś radziła/a ulepszyć, w jakim kierunku rozwijać?

Auto-promo Taraki 4: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach:
Auto-promo 3
Auto-promo 2
Auto-promo
Auto-promo Zero.


« Zdalne odpalanie linków Mobilna Taraka chodzi i polecam! »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)