zdjęcie Autora

09 listopada 2012

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 2 (odcinków: 151)

Nowe w Tarace: komentowanie znalezisk

Kategoria: Projekt Taraka

« Drim wiedzy tajemnej Państwo oddolne »

Dodałem w Tarace nową funkcjonalność: komentowanie znalezisk.

Czyli dopisywanie komentarzy pod znaleziskami. Ale przecież znaleziska, to są strony spoza Taraki, z innych witryn. To jak do nich dopisywać tarakowe komentarze? - No właśnie, żeby to zrobić, najpierw zrobiłem strony-opakowania, czyli strony Taraki, wewnątrz których widać stronę znaleziska. Razem te dwie rzeczy robią to, o co tu chodzi: pozwalają prowadzić w Tarace dyskusję nad obcym tekstem lub w ogóle obca stroną.

Na tej zasadzie działa Wykop, także duża część treści FaceBooka to takie wrzuty.

Tarakowe rozwiązanie jest dużo mniej doskonałe niż wykopowe lub facebookowe, bo żeby to zrobić idealnie, musiałbym mieć sztab informatyków do wykonania :) Ale mam nadzieję, że zaskoczy czyli się przyjmie.

Na razie ten e-mechanizm jest świeży i coś może w nim działać nie tak – jeśli zauważysz jakieś usterki, pisz do mnie (red@taraka.pl) i zgłaszaj.

Dorobię jeszcze wygodny edytor do wpisywania i zapamiętywania nowych znalezisk – robić to mogą wszyscy zalogowani użytkownicy Taraki. Oraz wygodny spis znalezisk do ich wybierania i nawigacji z podziałem na kategorie.

Aha, niektóre strony-znaleziska nie wczytują się do ramki w czytelni Taraki, np. te z witryny racjonalista.pl, niektóre inne wyłażą z ramki, czyli wymuszają zastąpienie ramki pełnym widokiem przeglądarki – na oba przypadki być może nie poradzę, bo tak tamte strony zabezpieczono. Ale one są w mniejszości.

W następnym bliskim planie mam rozszerzenie tego mechanizmu komentowania i dyskutowania na ogłoszenia zamieszczane w Tarace.


Zobaczysz to tu:

Auto-promo Taraki 2: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogu Auto-promo.


« Drim wiedzy tajemnej Państwo oddolne »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)