zdjęcie Autora

09 sierpnia 2017

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: AstroAkademia (odcinków: 22)

Kurs: astrologia samopoznania

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologia

Astrologia jako odkrywanie siebie »

Uwaga! Tekst jest archiwalny i dotyczy wydarzenia, które już jest zakończone.

Od września [2017 -- już było!] chcę zacząć nowy kurs w AstroAkademii. Zamieściłem już o tym w Tarace ogłoszenie. Co przewiduję nowego w tym kursie? Widzę go przede wszystkim jako pracę (każdego uczestnika/uczestniczki) z własnym kosmogramem. Dlatego piszę o tym kursie, że to będzie astrologia samopoznania.

W ubiegłym „szkolnym” roku raczej skupialiśmy się na horoskopach (kosmogramach) nie-swoich, głównie badaliśmy kosmogramy znanych ludzi, charakterystycznych postaci historycznych i publicznych. Teraz, w nowym obrocie kursu chcę wrócić do samopoznania, do pracy ze sobą i własnym horoskopem, i z własnym losem i osobistą historią. A jednocześnie przewiduję, że będziemy intensywnie dzielić się wiadomościami o sobie.

Astrologię możesz zrozumieć tylko poprzez własny horoskop. Ogólne reguły, które poznajesz, muszą się sprawdzać na twoim horoskopie – inaczej nie byłoby sensu nimi się zajmować. Swój horoskop możesz zrozumieć poprzez znajomość siebie i swojego życia, tego kim i jaki/jaka jesteś. Ale z drugiej strony, własny horoskop możesz zrozumieć tylko na tle innych – innych horoskopów oraz ludzi-właścicieli tych horoskopów.

Bo powiedzmy, że masz Słońce w Lwie (tam gdzie teraz ono przebywa) i z tym się wiąże jakiś kawał twojej osobowości. (Np. masz większe niż inni poczucie własnej ważności. Ale też masz dar sprawiania, że inni, twoi przyjaciele, znajomi, bliscy, czują się w twoim towarzystwie jakoś ważniejsi i bardziej docenieni przez „świat”. Bo Lwy tak mają!) Ale kiedy mówimy, że „Słońce w Lwie” działa lub przejawia się tak-a-tak, to jednocześnie musimy wiedzieć, jak przejawia się w innych miejscach zodiaku. Sama znajomość „Słońca w Lwie” to jeszcze nie wszystko. Musimy wiedzieć, że Słońce w Lwie przezwyciężyło ograniczenia Słońca w Raku i jednocześnie przygotowuje się do przemiany w Słońce w Pannie, które jest całkiem inne, ale pewne cechy Słońca w Lwie zachowuje. Żeby widzieć sens Słońca w Lwie, musimy znać sens wszystkich znaków (oraz innych podziałów zodiaku).

Astrologia, także wtedy, kiedy ktoś wszystkich tych systemów i znaczeń się nauczył, polega na ciągłym przypominaniu sobie, co one znaczą: co np. znaczy Słońce w Lwie, co znaczy Mars na ascendencie, co znaczy gdy bieżący Jowisz tworzy trygon do urodzeniowego Słońca, i tak dalej, dalej. Dlatego do kursu astrologii samopoznania zapraszam również te osoby, które ją już znają, może nawet całkiem dobrze.

Ważne też jest, aby nas na kursie było wielu i żebyśmy dużo opowiadali o tym, jak siebie widzimy na tle swoich horoskopów. Postaramy się utworzyć społeczność, która będzie wspierać poszczególne osoby w poznawaniu astrologii.

Bogini Sechmet
Lwiogłowa bogini Sechmet z tarczą Słońca nad głową.
Płaskorzeźba ze ściany świątyni Kom Ombo w Egipcie.
Ze strony Ancient Origins»


AstroAkademia: wstęp na końcu

Aktualności AstroAkademii - kursów, dyskusji, spotkań i innych akcji, które prowadzę na stronie www.astroakademia.pl


Astrologia jako odkrywanie siebie »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)