zdjęcie Autora

31 marca 2020

Paweł Droździak

z cyklu: Psychologia i polityka (odcinków: 55)

O pandemii - z wypowiedzi pospiesznych

Kategoria: Psychologia i polityka
Tematy/tagi: epidemiakryzys 2020neoetnologiapolityka

« Das Ding Tezy o koronawirusie »

Oto mamy dwie teorie spiskowe zbudowane na tych samych faktach, tylko z odwróconą lustrzaną logiką. Wnioski z tych dwu spiskowych teorii wykluczają się wzajemnie, ale są one wobec siebie jak lewoskrętna i prawoskrętna witamina C i tak samo obie wartościowe. Ja polecam. Herbatka z cytrynką, miodek.. Spoko.

Pierwsza z tych spiskowych teorii pochodzi mniej więcej z tych rejonów intelektualnych, gdzie dotąd wygrzewali się antyszczepionkowcy tudzież zwolennicy tezy, że wirus HIV wcale nie wywołuje AIDS. Druga - lustrzana koncepcja odwracająca rozumowanie tej pierwszej stała się podstawą kampanii wyborczej naszej opozycji. Co nam to mówi o życiu? Że boli.

Jak brzmi teza numer jeden? W skrócie tak, że miażdżąca większość zgonów przypisywanych COVID to w istocie zgony wywołane czymś całkiem innym, jakimiś zupełnie naturalnymi dotychczas przyczynami i jedynie dlatego do COVIDa to jest teraz przypisane, że WHO wymyśliło taki sposób kodowania, który nakazuje każdego u kogo się znajdzie w organizmie wirusa, by go przypisywać do COVIDa choćby i było widać naocznie, że dlatego zginął gdyż sobie w łeb strzelił. Jest wirus, to na wirusa i nie ma, że boli. I stąd te statystyki, mówią nam zwolennicy spiskowej teorii numer jeden, a tak naprawdę wirus nie szkodzi człowiekowi więcej jak opryszczka i wszystko to chiński podbój świata bez walki tudzież histeria europejskich lalusiów. Ok. To jest teoria numer jeden. Przyznam, że sam się dość długo zastanawiałem czy nie ma tu czegoś na rzeczy bo ma ta opowieść swój urok.

Teoria numer dwa głoszona przez naszą opozycję opiera się na dokładnie tych samych faktach tylko odwraca to rozumowanie w drugą stronę. Dlaczego nie ma w Polsce morza trupów? Gdzie te trupy? Przecież na zachodzie Europy wszystko jest lepsze, a tam są trupy to gdzie trupy nasze i dlaczego po braku trupów do celu Duda przyjdzie i to ogłosi na Tik Toku? Dlaczego skoro zawsze wszystko na zachodzie jest lepsze, to nagle akurat przed wyborami u nich trupy a u nas trupów nie ma? Bo ukrywają. Źle kodują. Nie tak, że każdy kto ma w sobie wirusa zmarł na wirusa tylko kodują tak inaczej. Pomijają. A tak naprawdę trupów jest nawet trzy razy więcej, czyli nie 31 osób, a 90. No ale to i tak nie jest morze tropów jak na zachodzie, ale jednak oszukują.

Samo to, że to jest rozumowanie lustrzane do pierwszego pokazuje w jakim nasza opozycja jest psychicznym stanie.

A jaka może być prawda? Pewnie banalna. Nie da się zawsze prosto stwierdzić, w jakim stopniu wirus kogoś wykończył, więc pewnie na całym świecie tak jest, że niektóre osoby są przypisane niesłusznie do niego, a inne do niego niesłusznie nieprzypisane. Żeby zobaczyć na ile on szkodzi ludziom to trzeba po pierwsze policzyć co się stało na statku Diamond Princess, po drugie zobaczyć ilu zmarło nagle włoskich lekarzy dotąd zdrowych, a wirusem zakażonych a po trzecie sprawdzić badania islandzkie podłużne na losowej próbie. Których to trzecich danych ja nigdzie nie umiem znaleźć w sieci póki co może ktoś znajdzie to poproszę. Ale coś tam ten wirus robi tylko u nas jak na złość opozycji trup się nie chce ścielić gęsto. Dlaczego? Po pierwsze szybciej zamknęliśmy granicę, po drugie pewnie geny, po trzecie u nas staruszkowie wiedzą co znaczy kryć się przed Niemcami no to się kryją naprawdę a po czwarte pewnie ta szczepionka przeciw gruźlicy produkcji Biomed Lublin, która u nas jest obowiązkowa i o której cały świat już gada. Akcje Biomed Lublin nawet chciałem wczoraj kupić wczoraj jeszcze były po 1,8 dziś już na starcie po 2,20 a do końca tygodnia będą po 5 złoty, ale ostatecznie stwierdziłem, że posiadanie akcji zaszkodzi mi na głowę bo będę musiał sprawdzać co chwila jak to idzie. Nie polecam. To nie jest warte tych pieniędzy.

(Oryginalnie: www.facebook.com/pawel.drozdziak/posts/10218081223686018)

Psychologia i polityka: wstęp na końcu

Re-publikowane z bloga Autora pod tym samym tytułem.


« Das Ding Tezy o koronawirusie »

komentarze

[foto]

1. umieralność • autor: Maria Piasecka2020-03-31 10:33:24

... jak podaje GUS była w Polsce w 2018 roku najwyższa od czasu wojny i wyniosła 1134,2 osoby dziennie.Gdyby rzeczywiście w czasie pandemii, czyli od 11.03 zmarło np. 90 osób w Polsce, byłoby to 4,5 osoby dziennie.
Wnioski i dywagacje mogą być różne.

2. chodzenie po lesie grozi śmiercią • autor: Jerzy Pomianowski2020-03-31 21:46:19

W pracy pusto, więc korzystając z pracowego komputera ściągam sobie artykuły naukowe o sławnej pandemii. Są porażające. Nigdzie na świecie nie ma wzrostu zgonów na wirusowe zapalenie płuc.Utrzymuje się w normie, lub poniżej normy z powodu łagodnej zimy.
Niemcy zaczynają się wyłamywać z tej histerii. Obawiam się, że mój ulubiony PiS przedobrzył w wierności trendom globalnym, i zostanie jak ten "Himilsbach z angielskim".
Już WHO odszczekuje  swoje pierwotne ustalenia na temat zaraźliwości i szybkości roznoszenia zarazy.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)