zdjęcie Autora

14 lutego 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

O wzywaniu duchów - długie i groźne!

Kategoria: Techniki rozwoju

« Dlaczego odebrano nam duchy ? O wyższości magii nad nauką! »

Umysły i ręce precz od tych zdań, słów i liter! Przez wzywanie i wywoływanie duchów w naszej kulturze grozi autodestrukcyjna schizofrenia lub narcystyczna psychoza!

Chętnych do dowiedzenia się więcej proszę o cierpliwość. Dlaczego się tak wdaję w analizę "złej rzeczywistości, złych wyborów, złych duchów"? W kontakcie z kreatywną siłą nieświadomości Symptom stanowi i odkrywa Rozwiązanie. W takim układzie symptomy są nieudolną próbą poradzenia sobie z problemami "złej rzeczywistości", złych ludzi i jeszcze gorszej, chwiejnej i niepewnej przyszłości i zatartej relacji pomiędzy JA i nie-JA (TY) oraz MY.

Owa cykliczność i usilność, a nawet uzależnienie wysiłków wszystkich ról w dramacie "rzeczywistość jest zła" gdzieś tam w swojej naturze kryje rozwiązanie. Jest próbą dotarcia do tego miejsca, gdzieś drugiej stronie, obok lub pod jakimś kątem do tego "złego świata, gdzie duchów trzeba unikać, wybierać je i kontrolować", kryje się "dobry świat, w którym duchy mogą pomagać, wzmacniać i urealniać dobro".

Z konieczności i rozległości tematyki ten tekst jest długi i ciągnie się niczym diabelsko pikantne flaczki z boskim nadzieniem. Do dzieła!


Czytaj dalej... W całości jako artykuł tu:
O wzywaniu duchów - długie i groźne!

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Dlaczego odebrano nam duchy ? O wyższości magii nad nauką! »
x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)