zdjęcie Autora

20 października 2013

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

O zjedzeniu rycerza
Opowieści z dżUMgLi

Kategoria: Nowy szamanizm

« Żywioły w ożywaniu Korporacyjne VooDoo »

No i stałem się podłym sługusem korporacji podbijającej wszechświat i zapuszczającej swoje macki coraz głębiej w soki ziemi. Smok zaszedł z Nienacka i pożarł zakutą pałę. I dobrze mi z tym z wielu powodów. Z innych mi gorzej, bo pisanie cierpi z braku czasu, a szkoły huny nie mam jak poprawiać  kursu huny   nie mam kiedy ogłosić, oraz ciężko zmieścić w kalendarzu etc. 

Z jeszcze innych to nic się nie zmieniło poza tym, że moja nauka nabrała tempa. Nie uczę się już dla siebie i do ewentualnego przekazania innym wg własnego wyczucia czasu, rytmu i pogody, uczę się dla siebie i na ASAP tj. na wczoraj, bo powinienem coś znać w zeszłym miesiącu, ogarnąć nieogranialne od zeszłego tygodnia i od tego zależy wynagrodzenie nie tylko moje, ale całej grupy osób.

Chodzę na rzęsach i błogo robię głupie rzeczy skupiony na intelektualnych wyzwaniach ;) I przy okazji sprawdzam co piszę nie tyle co na żywym organizmie, co na organizmie przystosowanym do takich testów, do którego nie miałbym inaczej dostępu. Tu zabawę mam przednią. I jestem jednocześnie dogłębnie przerażony światem w jakim żyję; - )

Głupota i ignorancja mnie przerażają. Głupota rozumiana, nie w kategoriach inteligencji, bo sami inteligentni ludzie mnie otaczają, ale właśnie w kategoriach buddyjskich: głupoty-trucizny świadomości. Tej od awersji i lgnięcia  - dla niezorientowanych rzucę kolejnym skojarzeniem, gdzie naturalnie żyje się życiem trzech wyższych światów (pionków-pracowników –ludzi, dewów-bogów szefów – i Asurów tj szczebla średniego ;)) w miarę możliwości unikając trzech sfer piekielnych ;)

O! Głupota spraw miałkich i humorystycznych traktowanych nadmiernie poważnie oraz spraw poważnych i znaczących zupełnie przegapianych. Ten element kultury, który sprawia, że człowiek czuje się jak w kreskówce.

 

I jego poczucie realności spada do sześciu w skali boforta tj. zachowań unikowych i złudnej nadziei, że nie będzie z czegoś dymu. A tu trzeba, żyć i przetrwać :-P BA! Tu potrzeba szamanić, by życie nie kończyło się na przetrwaniu.

Ot i pierwsze wizyjne wyzwanie:

Co się dzieje, co robić jeśli zjadł cię smok?

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!


« Żywioły w ożywaniu Korporacyjne VooDoo »

komentarze

1. no przecież widać • autor: Nierozpoznany#6812013-10-20 13:40:15

wyrabiać sobie mięśnie :-) Panie Piotrze energią wiatru to wziąć.
[foto]

2. W czym robisz? • autor: Wojciech Jóźwiak2013-10-21 09:48:30

W czym robisz, Piotrze? Gdzie jest tak dramatycznie? :)
[foto]

3. No niestety • autor: Przemysław Staciwa2013-10-21 13:54:20

Piszę ten komentarz, po części po to, by dać autorowi feedback, co do pisania w ogóle i po części dlatego, że coś mnie tyka jak autora czytam. Udało mi się przebrnąć przez ten akurat tekst, ze względu na to iż był bardzo krótki. Miałem już kilka przymiarek do innych, ale nie dałem rady. Otóż drogi autorze - nie wiem czy ja tylko mam z Tobą ten problem i uchybienie, ale rzadko mi się zdarza, żeby sposób wyrażania myśli, tak mnie irytował jak Twój :) Piszesz dla mojej umysłowości całkiem bełkotliwie i niezrozumiale. Myśli jakieś rwane, wątki przerywane, tu gdzieś cyniczne wtręty, gdzieś budowanie myśli i ucięcie mało klarownym końcem. I tak zarówno w tekstach, jak i komentarzach. Wrażenie mam, jakobyś myślał "kilkoma pasmami" i w te zdania wplatasz po kawałku każdego oddzielnego pasma. Może to cel zamierzony, może to ja nie mam "prawa łaski" by tego rodzaju pisarstwo i składnię zrozumieć, pojąć. Pozdrawiam.
[foto]

4. pITu pITu • autor: Piotr Jaczewski2013-10-21 20:34:52

Wojtku, pozwolę sobie nie odpowiadać dopóki samo się nie odsłoni ;)
Przemysławie, no co ty? Ja wyrażam się bardzo precyzyjnie, programuję swoją wypowiedź z wyprzedzeiem 3 iteracji i  bardzo powoli cedzę dane, wyłapując to co istotne.
Upewniam się, że mam jedno na myśli i spełnia to moje wymagania, oraz, że można to zrozumieć wyłącznie w jeden sposób, zgodnie z wymaganiami jakie stawia przed nami czarno-biała rzeczywistość.
Jeślibym Cię zirytował brakiem precyzji, obiecuję się poprawić i dbać o to, żeby nawyków poznawczych nie łamać przez nadmiernie bełkotliwe, rozmyte i mało znaczące wypowiedzi:) Bug mi świadkiem.


5. no i się wydało • autor: Nierozpoznany#6812013-10-21 22:02:13

bierze ślub :-)
[foto]

6. O • autor: Przemysław Staciwa2013-10-22 09:01:36

Dziękuję Piotrze, to się nazywa przyjęcie konstruktywnej (mam nadzieję choć po części krytyki). Pozdro

7. Cieszę się bardzo • autor: Nierozpoznany#67322013-10-22 11:40:52

że masz Piotrze możliwość doświadczania na ludzkim materiale, być może i swego szamanienia również :)
Mam nadzieję, że wnioskami się podzielisz. Cennym jest wiedzieć jak inni radzą sobie z "głupoty-trucizny świadomości" . Pozdrawiam.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)