zdjęcie Autora

31 marca 2015

Michał Mazur

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Obywatel Mazur włącza się do gry
czyli coś o ekstremizmie islamskim

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: mężczyznamiastoreligiarodzina

« Likwidacja wrogów Dewastacja auta »
Sen... dziś nad samym ranem. Znajomy mi młody Pakistańczyk (ale nikt, kogo bym mógł utożsamiać z kimkolwiek znanym mi w realu) porzucił islam i przyjął chrześcijaństwo. Jego rodzice i znajomi, niektórzy co prawda z trudem, ale jednak się z tym pogodzili. W tym śnie... on i jego rodzice to byli moi sąsiedzi, z domu tuż obok. Dobrzy sąsiedzi, tak nawiasem mówiąc.

Ktoś jednak się z tym nie pogodził. W mieście zaczęło się dziać źle... w końcu młody konwertyta postanowił oddać się w ręce lokalnych terrorystów, by zakończyć spiralę przemocy.

Pamiętam, że szykowałem się do zwykłego wyjazdu (do pracy?), gdy zobaczyłem ich na posesji obok - oboje wsiedli do samochodu wraz z synem. Zauważyłem, że wszyscy byli załamani - natychmiast zrozumiałem, co się dzieje. To przez niedawne wypadki w mieście (ale jakie? W śnie to nie było jasne). Wsiadłem do swego samochodu (czerwonego), starając się z niczym nie zdradzić.
Ruszyli z gazu, zjechali "z górki" gdzie mieszkali (przypominało to okolice ul. Spadzistej w Wadowicach), wyprzedzili po dwa samochody na raz na ruchliwym skrzyżowaniu - w mieście, w którym siatka ulic i budynki z moich rodzinnych Wadowic nałożyły się na jakieś miasto angielskie podobnej wielkości... Widziałem ich srebrną gablotę znikającą za załomem budynków.
Jadą szybko, bo wiedzą, że ja wiem? Nie chcą mnie w to wciągać? Co zrobić?

To ekstremizm islamski jest zagrożeniem, nie islam. Trzeba dać temu odpór - taką ideę miałem wtedy w umyśle. Docisnąłem gazu i pojechałem za nimi, uważając jednak, by nie rzucać się w oczy i ich nie spłoszyć.
Obywatel Mazur włączył się do gry.

Obudziłem się.
Co za dziwny, męczący sen (na szczęście nie tak, jak "inne sny", które miewam wyjątkowo rzadko). Jestem niewyspany.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2015-04-03)« Likwidacja wrogów Dewastacja auta »

komentarze

[foto]

1. Obywatelu Mazur, • autor: Roman Kam2015-04-01 19:18:50

idźcie dalej tą drogą, co tam sen! Pośpicie na jawie :) My tymczasem będziemy trzymać za Was kciuki! 
[foto]

2. Humor dopisuje ;)Tak... • autor: Michał Mazur2015-04-03 00:42:44

Humor dopisuje ;)
Tak na poważnie - swego czasu (jakieś 2-3 lata temu) zastanawiałem się bardzo poważnie, czy zagrożeniem dla nas jest islam jako taki czy tylko radykalizm islamski. Przeczytałem naprawdę sporo artykułów (może nawet aż za dużo, i w tym tkwi błąd - za dużo zmiennych, nie ogarnąłem tego), zacząłem to wszystko analizować i powiem... że wiem, że nic nie wiem. Nie znam odpowiedzi na to pytanie... a przynajmniej moja świadomość jej nie zna.
Możliwe, że tego typu sny to jakieś przebicie treści podświadomych... podświadomość, ogarnia o wiele więcej informacji (u śp. Andrzeja Wiercińskiego były podane nawet wartości, ile bitów informacji w przybliżeniu ogarnia świadomość i podświadomość, ale teraz nie umiem tego znaleźć. W każdym razie przebicie na korzyść podświadomości było ogromne, bodajże 1000-krotne )

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)