Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

08 kwietnia 2012

Krzysztof Wirpsza

z cyklu: FunBodyEnglish (odcinków: 5)

Odwaga by marzyć

Kategoria: Techniki rozwoju

« Chcesz czytać, co? Błękitna pigułka »

Jesteś artystą, twórcą, naukowcem? Od dawna marzysz o tym aby opuścić granice swojego kraju i osiedlić się w jakimś bardziej inspirującym dla ciebie miejscu? Znam twój problem. Dopóki nie nauczysz się komunikatywnie tego cholernego języka, nie przyjmie cię żaden uniwersytet, nie wysłucha cię nikt stamtąd, zakrzyczą cię na każdej konferencji. To co z tego, że twoje idee prawdopodobnie dorównują (a nawet może przewyższają) pomysłom Amerykanów i innych mieszkańców Zachodu? Nie udowodnisz tego bez języka. Zlekceważą cię jako kmiotka z zapijaczonej Polski, niezależnie od kroju garnituru jaki nosisz. I trudno im się dziwić. Większość tego co realnie przesącza się do nich z naszego kraju to niska jakość – dlaczego mieliby wierzyć akurat tobie? Mój ojciec, genialny chemik, opracował dziesiątki rewolucyjnych rozwiązań, które przy pewnym wkładzie finansowym ze strony potentatów mogłyby zrewolucjonizować przemysł, a jego samego uczynić milionerem. Nie zna angielskiego. Domyślasz się rezultatu? Dobiega dziewięćdziesiątki, a każdy z projektów tkwi martwym punkcie. I prawdopodobnie tak pozostanie.

FunBodyEnglish: wstęp na końcu

Od kilku lat tworzę moje osobiste podejście do nauki języków, pod nazwą FunBodyEnglish. Jest już strona, choć na razie w wersji roboczej, jest też sala lekcyjna, są regularne warsztaty. Metoda wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, żeby było luźno, przyjemnie i kreatywnie. Polega na tym, żeby dużo opowiadać, o sobie i swoich pomysłach, w warunkach specyficznego "teatralnego" klimatu jaki tworzymy. Stosujemy dramę i róże formy improwizacji, jest z tym kupa śmiechu. Chcemy odblokować Was, postawić w realnych sytuacjach komunikacyjnych, czasem narażając na śmieszność, wstyd, jak w realu. Nie potrzeba być doskonałym, żeby się doskonale bawić. Natomiast gramatyce - mówimy zdecydowanie - niekoniecznie.


« Chcesz czytać, co? Błękitna pigułka »

komentarze

[foto]

1. What do you suggest, Christopher? • autor: Wojciech Jóźwiak2012-04-08 18:43:36

So, do you suggest Christopher, we should write our blogs at Taraka in English?

2'ly i.m.h.o. you are wrong when writing about "eternally drunken Poland" because a Minderwertigkeitskomplex or low self-esteem is a bad motivation for anything.
And, don't insult Polish Nation with their Greatness, Honour and Majesty... :)

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)