zdjęcie Autora

25 października 2010

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Ateny, Jerozolima, Ganges (odcinków: 24)

Ogólnopolski Zjazd Bogowidzów, Proroków i Mesjaszy


« Podwójny płot z lęku Wiara, wiedza, i... »

Taki mail, rozsyłany jako spam, dostałem:

List otwarty do Papieża Benedykta XVI i do każdego miłującego Prawdę

Człowieku, Błagam, zaprzestań kłamstwa.
Zbudowałeś cywilizację na fałszywym fundamencie.
Kłamstwo jest początkiem i przyczyną wszelkiego zła!
Tylko Żyjąc PRAWDĄ ujrzysz ŚWIATŁO.

pl.wikipedia.org/wiki/Llogari_Pujol
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/16/prawda/
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/14/10/
www.eioba.pl/a76923/czy_plagiat_chrze_cija_stwa_by_mo_liwy
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/11/milo-c/

Przesyłając list dalej, Budujesz Miłość.

Sławek M. Duch Prawdy


Ps.
„Patrzcie, co bajka o Jezusie Chrystusie dla nas zrobiła”; w oryginale:
„Quantum nobis nostrisque ea de Christo fabula profuerit, satis est omnibus seculis notum”.
Papież Leon X ( 1513-1521 )

Podane strony, zwłaszcza z domeny www.oczko.xtreemhost.com/oczko radzę przeczytać! Zwłaszcza jeśli śledzisz pojawiające się w Tarace wypowiedzi osób, które twierdzą, że mają kontakt z Bogiem lub jego hipostazami, lub że Nim są – albo sam do takich osób się zaliczasz.

Mało kto miał dosyć śmiałości, żeby swoje poglądy lub objawienia przedstawić w tak jednoznacznej i jawnej formie jak autorzy powyższej witryny.

Z lektury wypowiedzi autorów „oczko.xtreemhost” wynika też ważne przesłanie: osoby które twierdzą, że mają taki lub inny (mniej lub bardziej ścisły) kontakt z Bogiem etc. nie są jedyne ani wyjątkowe!

Zalecam więc im, aby się porozumieli, co w Internecie jest łatwe, skrzyknęli i zebrali – najlepiej ogłaszając Ogólnopolski Zjazd Bogowidzów, Proroków i Mesjaszy.

A na tym zjeździe powołując Polskie i Światowe Wolne Stowarzyszenie Bogowidzów, Proroków, Mesjaszy i Bogów Wcielonych (bo i tacy są).

Ciekaw jestem, jak wyglądałaby wzajemna komunikacja w takim nagromadzeniu wszechwiedzy i cudotwórczych mocy, bo pewnie takimi Wybrani dysponują?

Ale, Drodzy Bogowie, jeśli dojdzie do konstruktywnych organizacyjnych wniosków, to ja służę swoim doświadczeniem w organizowaniu zjazdów dziwnych ludzi i ich osobliwych praktyk, a także kontaktami z właścicielami ciekawych miejsc i ładnie położonych pensjonatów wypełnionych medytacyjną i oświecającą aurą.

Ateny, Jerozolima, Ganges: wstęp na końcu

Coś w naszym świecie zaczęło się (umownie mówiąc) w Atenach, coś w Jerozolimie i okolicach, coś - niedawno - przybyło znad Gangesu. Ciekawe jest prześledzić te trzy nici, jak trzy guny.


« Podwójny płot z lęku Wiara, wiedza, i... »

komentarze

1. Subtelniej wyważmy ten temat! • autor: Nierozpoznany#28612010-11-08 14:15:09

Nadmieniam, że poprzednie swoje komentarze osobiście wycofałem z obiegu, gdyż były zdecydowanie za mało merytoryczne i sam je uznałem za dość jałowe utarczki słowne :))) Czym jest tytułowe „bogowidztwo, mesjaństwo i proroczenie”? Odpowiedzi postanowiłem udzielić w swoim bardzo kompatybilnym artykule: „Schizofrenik – to złamany PROROK!” Polecam :))) A proponowany Zjazd się ODBĘDZIE! Tylko nastąni to po pewnej korekcie formuły i pod dość zaskakującymi auspicjami :) Deklaruję się też jako Współorganizator i oczywiscie zapraszam wszystkich chętnych, a przede wszystkim kompetentnych! (Kryteria już sformułowałem w kolejnym, wymienionym tu artykule.) Pozdrawiam dzielnych Adwersarzy, który będą mieli odwagę zmierzyć się z tematem :)
[foto]

2. Gdzie i kiedy? • autor: Nes W. Kruk2011-02-15 12:01:58

Ciekaw jestem, jak wyglądałaby wzajemna komunikacja w takim nagromadzeniu wszechwiedzy i cudotwórczych mocy, bo pewnie takimi Wybrani dysponują?
Prawdopodobnie skończyłoby się chaosem. Skoro każdy z nich podłączony jest do Źródła Wiedzy/Prawdy/Miłości (niepotrzebne skreślić) więc automatycznie każdy ma rację. Jak w znamiennej scenie "Dnia Świra" gdy politycy walczą o rację i prawdę. Rozmowa z kimś, kto odgrywa rolę Lucyfera (czyt. "Niosącego Światło") szybko zamienia się w monolog i przypomina rozmowę z telewizorem. Więc pewnie mielibyśmy multimonolog. Z czystej ciekawości chciałbym wziąć udział w takim przedsięwzięciu. Mógłbym na ten czas nawet ogłosić się prorokiem. Mesjaszem nie śmiałbym. Prorok to jeszcze w miarę bezpieczna pozycja - wystarczy mieć wizję i gadać z bogiem/Absolutem/samym sobą (niepotrzebne skreślić). :)
[foto]

3. Zjazd Mesjaszy • autor: Wojciech Jóźwiak2011-02-15 15:48:37

Nes, goła logika podpowiada, że jeśli się zbierze kilkoro ludzi i każdy "głosem wielkim" będzie wołać: tylko ja jestem Prawda! Tylko ja jestem Oświecony! Tylko ja Boga widzę! Tylko ja Bogiem jestem!, i każdy będzie się domagał czci tylko dla siebie - to żaden z nich nie będzie prawdziwy. Z tego wniosek, że nie ma sensu robić takich zjazdów. Z drugiej strony, może by było warto przeprowadzić jakąś pracę uświadamiającą i "socjalizującą" z tymi ludźmi, bo gdyby udało się stworzyć warunki, w których oni potrafiliby się otworzyć, to może ujawniłyby się jakieś ich cenne cechy i umiejętności?
[foto]

4. Mistycyzm ponad podziałami? • autor: Nes W. Kruk2011-02-16 23:13:09

Nes, goła logika podpowiada, że jeśli się zbierze kilkoro ludzi i każdy "głosem wielkim" będzie wołać: tylko ja jestem Prawda! Tylko ja jestem Oświecony! Tylko ja Boga widzę! Tylko ja Bogiem jestem!, i każdy będzie się domagał czci tylko dla siebie - to żaden z nich nie będzie prawdziwy.
Wydawało mi się, że gdy ktoś już jest podłączony do tego źródła (czymkolwiek by nie było, możemy nazwać je Bogiem albo Energią przez duże B i E, zależnie od panujących trendów) znikają podziały doktrynalne, jak gdyby esencja nauk była poza dziesięcioma przykazaniami, Ramadanem i obowiązkiem Szabasu. Dlatego takich mistyków jak De Mello Czy Mistrz Eckhart własna Alma Mater uznawała za niewygodne, bo burzyli prymitywne struktury doktryn.
Być może by uniknąć chaosu prorocy, mesjasze i bogowcy powinni szukać tego, co ich łączy, zamiast dzieli? Jeśli ważniejsze będzie dla nich doktryna (np co jest prawda, co jest miłość, albo ile postaci ma Bóg) tzn że to nie prorocy Absolutu, tylko własnego ego. Eh, chyba wchodzę na grząski grunt.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)