Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

05 kwietnia 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Ojczyzna, Matka Dzieciobójcza

Kategoria: Symbole

« Uroki Paradoksu Kłamcy Dlaczego ... ? Emocje a myślenie »
Od jakiegoś czasu jesteśmy bombardowani medialnie sprawą Madzi, czy też losem i komunikatami rodziców, a w szczególności Katarzyny. Jak znam sensacyjność newsowych mediów, to to nie dziwi. Ale dzisiaj zaczełem się zastanawiać, czy nie żyjemy mitem Polski, Matki Dzieciobójczej?
To dobrze tłumaczyłoby zamiłowanie do formy religii "rodzicielskiej", kultu maryjnego, rozbiorowej historii polski, całej naszej martyrologii "umieramy dla matki Ojczyzny". Takie samospełniające się mityczne proroctwo:
Ta ziemia nas zabija i wymaga ofiar z dzieci. Matka pożerająca czy składająca w ofierze swoje dzieci.
Dzieciobójstwo generalnie jest tabu, choć matka popełniająca samobójstwo razem z dziećmi czy zabijająca dzieci to nic nowego:zjawisko występujące w przyrodzie. Za to zwykle z tabu związana jest właśnie mitologiczna rzeczywistość. Taka mitologiczna rzeczywistość tłumaczyłaby zamiłowanie do niedojrzałości czy cierpienia, buty czy buntu skierowanego przeciw wszystkiemu, krytycyzmu do bliskiej rzeczywistości przy jednoczesnej tęsknocie za nią. Zamiłowanie do odległych autorytetów "Facetów mogących poskromić i zadowolić taką krytyczną, depresyjną matkę" i jednocześnie niechęć do ich bliskiej obecności jako tych "zabierających matkę".
Hm, ciekawe co byłoby dopełnieniem takiego mitu, uleczeniem rany zawartej w takim micie?

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Uroki Paradoksu Kłamcy Dlaczego ... ? Emocje a myślenie »

komentarze

1. * * * • autor: Nierozpoznany#61032012-04-05 19:28:53

można zrobić Ustawienia Narodowe i przyjąć matkę z powrotem
na łono rodziny narodu.

Pewnie jakieś przeniesienie spowodowne dziurą emocjonalną w narodowej psychice
x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)