Tarot Taraki


Grafiki/Images © RM ♦ Teksty © Wojciech Jóźwiak 2020
Tryb wyroczny: Pytanie do kart:

Liczba kart: 1 3 6 13
Opcja przełamania talii:
bez przełamania: początek na górze planszy
z przełamaniem: klikasz w kartę, by wskazać początek

Wykonaj nowy rozkład wyroczny:
Uwaga: działasz w trybie wyrocznym, w którym dostaje się wróżebne odpowiedzi na pytania. Jeśli chcesz raczej eksperymentować i badać właściwości kart i ich rozkładów, przełącz stronę w tryb swobodny.
Rozmiar kart:
Wybrane karty:
Uwaga: „przełam talię” – kliknij kartę, która będzie początkiem rozkładu!

Miejsce 1. Główne przesłanie Wyroczni:
XX-Sąd Ostateczny. Odrodzenie. Dzieje się odrodzenie! Jeśli byłeś zdołowany/a - jak ci ludzie na karcie, którzy dotąd leżeli martwi w grobach - to teraz stajesz na własnych nogach, pełen nowej energii. Odradzają się też zapomniane idee, wracają do łask porzucone pomysły i przedsięwzięcia. Karta zapowiada powrót do zdrowia po chorobie albo powrót do siebie kochanków, którzy kiedyś rozstali się. Odradzają się związki między ludźmi, np. rozproszony krąg przyjaciół lub rozwiązane stowarzyszenie. Wracasz na miejsce - do domu, miasta, ludzi itd. - gdzie dawno nie byłeś. Wraca dobra koniunktura w gospodarce. Ale to odrodzenie nie jest prostym powrotem do tego co było. Zmartwychwstali zmarli budzą się do lepszego życia, a ich ciała są nowe i przesycone duchem. Podobnie jest w sprawie o którą pytasz: dzieje się odrodzenie, ale już na wyższym poziomie, bo jesteś bogatszy o dawne doświadczenia, które również dojrzały. Dotąd żyłeś/aś na pół gwizdka, tłumiąc w sobie energię i nie rozwijając w pełni swoich możliwości. Teraz to się zmienia: wyzwalasz się z dotychczasowych ograniczeń, możesz oddychać pełną piersią, jesteś wolny/a. Pojawiają się nowe, wielkie idee, pojawia się nowy sens życia.

Miejsce 2. Negatywna strona. Ostrzeżenie. Czego brakuje?
VIII-Sprawiedliwość. Wartości ogólne mają przewagę. Czeka cię sprawa w sądzie bądź urzędowa decyzja. Twoje położenie nie jest fortunne: sprawę w sądzie możesz przegrać, a decyzje urzędników mogą być dla ciebie niekorzystne. Nie lekceważ sobie prawa. Musisz poddać się pewnej surowej dyscyplinie - np. oszczędzać, odkładać pieniądze na pewien cel, zastosować dietę, zerwać z nałogiem, wykonywać ćwiczenia dla zdrowia itp. Nie będzie to łatwe, wymaga to od ciebie samopoświęcenia i nie unikniesz przy tym pewnych strat.

Miejsce 3. Karta działania. Jak postępować? Co robić?
Dziewięć Monet. Ujawnianie i sprzedawanie. Powinieneś wszystko, co tylko można, ujawnić. (To jest najlepszą taktyką.) A jeśli potrzebujesz pieniędzy, powinieneś sprzedać takie swoje rzeczy i umiejętności, które do tej pory nie były dla ciebie przedmiotem handlu, z których nie myślałeś czerpać zysków.