zdjęcie Autora

04 stycznia 2010

Ela Bazgier

z cyklu: O czym mruczą i szczekają (odcinków: 21)

Owczarek Ramon

Kategoria: Ekologia

« Być jak pies O Ramonie jeszcze »

Ostatnia chwila, aby załapać się na pięknego rudego Niko! Bardzo, ale to bardzo interesuje się nim pewna arystokratyczna rodzina z Wysp Brytyjskich. Być może Niko zrobi karierę międzynarodową!

A hovawart Morris z Palucha przed samym sylwestrem pojechał do domku w Izabelinie. A więc - to ogłoszenie na szczęście już nieaktualne.

Niestety, po sylwestrze zagubionych i ogłuszonych biedaków mamy pod dostatkiem. Milanówek (gdzie mieszkam) upstrzony jest ogłoszeniami: niektórych zgub ludzie szukają, niektórych w ogóle. Tego, który wczoraj trafił do nas, zapewne nikt nie będzie szukał. A jeśli nawet - to chyba go nie oddamy, bo najwyraźniej urwał się z łańcucha, którego kawał zwisał mu z obroży. Bardzo nie lubimy takich łańcuchów! Pies błąkał się na granicy Milanówka i Grodziska, zataczał się, tylnymi łapami dziwnie powłóczył... może został uderzony przez samochód, a może ogłuszony petardą. Od lekarza trafił do nas i zamieszkał w pokoju gościnnym z osobnym wyjściem do ogródka. Chyba jeszcze nigdy nie był w domu, bo próbował wyjść przez szybę... Jest w typie owczarka niemieckiego, łagodny, nie miał żadnych agresywnych "wejść". Na razie go obserwuję, jutro jeszcze zobaczy go lekarz. Roboczo nazwałam go Ramon. W każdym razie - pewnie będzie do wzięcia, ale to pies do domu, najlepiej, żeby mieszkał w cieplutkiej budzie, mógł stróżować i przyglądać się światu. Owczarki są bardzo pracowite i pojętne.

A oto zdjęcie Ramonka:

O czym mruczą i szczekają: wstęp na końcu

- behawiorystka fachowym uchem nasłuchuje i donosi...


« Być jak pies O Ramonie jeszcze »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)