zdjęcie Autora

24 listopada 2014

Alexandramag

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Pająk i wąż

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: owady

« Przyszłość i kule życzeń W towarzystwie kobiet »

Weszłam do pokoju, do którego rzadko ktoś wchodził. Zobaczyłam wielką pajęczynę. Nie byłam sama tylko w towarzystwie mojej wnuczki.

Weszłam ponownie do tego pokoju. Pajęczyna była jeszcze większa niż za pierwszym razem. Pajęczyna wyglądała jak olbrzymi, gruby wałek. Spróbowałam tego dotknąć. Zastanawiałam się, czy dam radę to przeciąć. Okazało się, że jest to bardzo mocne, zrobione z sieci pająka. Wyglądało to jak czarny motek wełny, tylko nie można było tego przerwać w żaden sposób. Z tej sieci pająka wyszedł olbrzymi, czerwony pająk, tak duży, jak dwie rozłożone dłonie. Uciekłam stamtąd. Chciałam kogoś  poprosić, żeby mi pomogli usunąć tego pająka. Weszłam z kimś do tego pomieszczenia. Pająka jednak już nie było. Zobaczyłam po lewej stronie akwarium szklane, które z jednej strony nie miało szybki. Znajdował się w nim błyszczący, oślizły, czarny wąż. Wyglądał tak, jak z komiksu lub filmu SCI-FI. Wypełznął z akwarium i wciągnął paszczą moją lewą dłoń. Za chwilę wąż zmienił kolor z czarnego na czerwono-brązowy. Prawą dłonią schwyciłam węża, wyprostowałam go i prosiłam, żeby ktoś odciął mu głowę nożem.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-11-24)« Przyszłość i kule życzeń W towarzystwie kobiet »

komentarze

[foto]

1. Arachnofobia i ofidiofobia (lęk przed wężami) • autor: Radek Ziemic2014-11-24 21:06:55

to lęki nerwicowe. Nasuwa się więc pytanie, czy są rzeczywiste i czy sen "opowiada" o emocjach, które zdarzają się na jawie. Nie wiem, czy zamiana stworzeń może być czytana jako spotęgowanie lęku (może dlatego, że nie został najpierw pokonany ten mniejszy). To zależy od tego, czy są to lęki realne i który jest silniejszy. Znacząca jest też obecność drugiej osoby, najpierw wnuczki. Konfrontacja z lękiem nie dokonuje się w samotności (może dlatego, że jest zbyt silny), a dziecko z rodziny, jest ewidentnie figurą mocy, i to jeszcze mocy "bliskiej" (nie musi tak być, ale zakładam wersję standardową), a gdy znika, lęk się "powiększa". Brałbym też pod uwagę takie "nic nieznaczące" szczegóły, jak kolory lub sieć-kokon-wałek, ale te nie są dla mnie jasne. Zgadzam się z Marcinem co do bezsilności, choć nie wiem, czy jej nasilenie da siłę do wyjścia z sytuacji. Odnoszę wrażenie, że nie ma woli do samodzielnego rozprawienia się z problemem: te osoby towarzyszące i prośba do kogoś, a nie samodzielne działanie. Być może te stwory oznaczają coś jeszcze (symbolicznie), ale tego nie wiem.
[foto]

2. Bliscy.... • autor: Alexandramag2014-11-24 22:39:27

Zazwyczaj boję się o bliskich, a mam niewielką rodzinę.
Sieć pająka - czarna, kokon, wałek, czasami kojarzę ze złą energią, jaką niosą ze sobą źli ludzie.
W rzeczywistości nie mam lęków przed pająkami i innymi owadami. No jedynie skorki..., takie brzydkie małe oślizłe, źle mi się kojarzą.
Jeśli chodzi o lewą dłoń... w rzeczywistości miałam ją złamaną kilka miesięcy temu i nadal nie jest sprawna. Może dlatego wąż próbuje ją połknąć w całości.
Proszę jeszcze o podpowiedzi z czym się ten czerwony pająk i wąż kojarzy.
[foto]

3. Dopiero teraz • autor: Radek Ziemic2014-11-24 23:57:18

zwróciłem uwagę na to, że pokój jest rzadko uczęszczany. Ale nie wie, czego figurą / symbolem może być arachnofobia jeśli nie ma się jej w rzeczywistości. Sen jest chyba rozmową z sobą samym, taką subtelną i trudną do zrozumienia autokomunikacją. 

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)