zdjęcie Autora

23 października 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Parapsychiczne światy i własności HMM

Kategoria: Techniki rozwoju

« SDU - SUE - SOS - Syndrom Uzależniania od Udupiania Totalitarne rzeczywistości - wartości i archetypy, bogowie i duchy »
W oderwaniu od enneagramu, ale pozostając przy własnościach jakości Humoru-Miłości-Mocy. Tym razem okiem hipnotyzera, skoro wdałem się już w klarowanie(humor), objawianie(Miłość) i komunikowanie tych koncepcji(Moc)
Podsunełem już jako kluczyk do uchwycenia tych jakości parapsychiczne światy, hipnotyczne fantazyjne rzeczywistości rozbudowane wokół tych jakości. Dla przypomnienia i ku pamięci:


Wyidealizowany świat humoru, rzeczywistość na tym osnuta to świat jasnowidzących czy jasnowiedzących. Niezależnie od tego, czy owo jasno jest osiągane za pośrednictwem dedukowania, rzucania kośćmi, wejścia do biblioteki i przeczytania, interpretacji  kosmogramu czy snów, ich odgrywania, odbioru uczuć czy "wchłonięcia" posiadanej wiedzy za pośrednictwem dotyku. Czy się poszukuje informacji czy odbiera spontanicznie - bez różnicy;)
Wyidealizowany świat miłości, rzeczywistość na tym osnuta to świat telepatów, niezależnie od tego, czy w tej telepatii gra rolę przesyłanie obrazów, uczuć, transmisja głosu na odległość za pośrednictwem słuchawki lub bez, czy kieruje czyjąś ręką lub pozwala sobie odebrać wiadomość za pośrednictwem wachadełka. Czy się nadaje czy odbiera..
Wyidealizowany świat mocy, rzeczywistość na tym osnuta to świat magów, nie zależnie od tego, czy tą magię czyni się za pośrednictwem, myśli, uczuć, abstrakcyjnego myślenia, znajdywania właściwego czasu na coś, techniki, łopaty czy komputera. Niezależnie od tego czy się tą magię czyni, czy jest jej odbiorcą.


W odwrotną stronę idąc, czyli namierzając podstawowy aspekt tych jakości, procesy mentalne czy poznawcze otrzymujemy:
Humor  to przetwarzanie symboliczne, metaforyczne. Zawsze widzi coś na jakimś tle, w odróżnieniu od czegoś, symbol ma znaczenie takie w tym kontekście i inne w innym. Wyłanianie się cech gestaltu
Miłość to przetwarzanie relacyjne. Coś dostrzega w relacji z czymś, w połączeniu z czymś innym, tworząc z tego pewne uogólnienie i całość, stan wewnętrzny odzwierciedlający stan zewnętrzny. Grupowanie w psychologii gestalt
Moc to przetwarzanie proceduralne, przyczynowo skutkowe. W odpowiedzi na coś, wywoływane jest coś. Coś zaistniało kiedyś, teraz robi się tak. Radzenie sobie
W tym ujęciu nawet drobne procesy biologiczne czy psychologiczne mieszczą się w przemianach Humoru, Mocy i Miłości.
Dzięki Mocy oddechu żyjemy, a mocy oka widzimy.
Dzięki Miłości rozpoznajemy, że na coś trzeba zareagować.
Z Humorem rozpoznajemy możliwości reakcji. Dzięki Mocy reagujemy.
Uczestniczymy w czymś z Miłości. Z humorem doświadczamy skutków.

Okiem hipnotyzera też muszę dodać, że sama Miłość, Moc, Humor to jedynie przydatne uogólnienia(Humor), użyteczne koncepcje w opisywaniu czegoś(Miłość) czy radzeniu sobie z czymś(Moc). Same w sobie i w oddzieleniu paradoksalne tezy zawężające percepcję: Humor wymaga Humoru (humor dostrzega humor), Miłość Miłości (w wejściu w kontakt z miłością), Moc Mocy(by ją postrzegać i używać).  Błędne koła ideowe, ale umożliwiające przy każdym obiegu dostrzegać coraz więcej szczegółów i różnic(Humor). Sposoby określania relacji z czymś i pomiędzy różnymi elementami tworzącymi całość(Miłość). I odruchowe funkcje-strategie radzenia sobie ze światem wewnętrznym i zewnętrznym(Moc).

Także  grunt to podejście  z humorem do humoru, miłością do miłości i mocą do mocy. :)

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« SDU - SUE - SOS - Syndrom Uzależniania od Udupiania Totalitarne rzeczywistości - wartości i archetypy, bogowie i duchy »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)