zdjęcie Autora

13 grudnia 2019

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Pełnia 10 stycznia 2020. Ścisłość koniunkcji Saturna i Plutona

Kategoria: Astrologia

« Kumulacja około 1990 roku i ruchy alternatywne Zimowe Przesilenie 2019 »
Następna pełnia w piątek 10 stycznia 2020 będzie dodatkowo zaćmieniem Księżyca, widocznym u nas i na większości wschodniej półkuli, ale zaledwie półcieniowym, tzn. Księżyc znajdzie się w półcieniu Ziemi. Ważniejsze jest co innego: Księżyc będzie wtedy w opozycji nie tylko do Słońca (jak to się dzieje z definicji podczas każdej pełni), ale do koniunkcji Słońca, Merkurego, Saturna i Plutona. Oraz Ceres – temu, kto potrafi czytać jej wpływy, polecamy tamten moment i horoskop.

Patrząc na ten układ planet dynamicznie: jest to moment (prawie) ścisłości koniunkcji Saturna z Plutonem. Do ścisłego zejścia się obu planetom brakuje jeszcze tylko 9 minut kątowych. Ten odcinek przejdą w ciągu następnej półtora doby i ich ścisła koniunkcja nastąpi około południa 12 stycznia. Wielokrotnie szybsze od nich na niebie Słońce i Merkury doganiają je – i dogonią w tym samym dniu 12 stycznia. W południe tamtego dnia (niedziela) Słońce będzie 4 minuty kątowe za połączonymi Saturnem i Plutonem, a Merkury tyleż przed nimi. To będzie moment największego zagęszczenia tej poczwórnej koniunkcji, lub popiątnej jeśli liczyć Ceres.

W pionie, czyli prostopadle do ekliptyki, Saturn będzie mijać Plutona o 42 minuty kątowe

Koniunkcja Saturna i Plutona jest zauważalna wydarzeniowo już od około dwóch lat – tzn. w czasach kiedy trzecie planety ją aktywują, na Ziemi dzieją się wydarzenia, w których przejawiają się archetypy Saturna i Plutona. Pisałem o tym w niniejszym cyklu/serialu. W dniach około 10 i 12 stycznia 2020 jest taki moment, że zarówno koniunkcja Saturn-Pluton uściśla się, jak i jest aktywowana („rozdrażniana”, niby gniazdo os) przez nachodzące na nią Słonce i Merkurego, a 10 stycznia także opozycją przez Księżyc. (Na wykresie 10 stycznia widzimy również inne aspekty, głównie od Marsa i Urana.)

Jest to więc najbardziej naładowany, czy napięty, moment w „życiu” tej koniunkcji.

(Koniunkcja Saturn-Pluton już nie będzie później ścisła, obie planety będą się rozjeżdżać, chociaż jesienią 2020 ponownie zbliżą się do siebie na ok. 3 stopnie.)

Skoro to będzie moment największego napięcia tego układu planet, to pytanie, co się wtedy wydarzy?

To jako zagadkę pozostawiam astrologom i innym zaciekawionym. Chociaż jest pewna wskazówka. Kiedy z perspektywy patrzymy na koniunkcja Saturn-Pluton, kiedy już przeminą i odsuną się na bezpieczną odległość kilku lat, to dostrzegamy w synchronicznych do nich wydarzeniach pewną logikę. Wydarza się coś, co było oczekiwane w świecie w poprzednich latach, w czasie zacieśniania się tej koniunkcji. Wydarza się pewne „podskórne” marzenie świata. Dla sprecyzowania zjawiska zalecam przyjrzeć się marzeniom świata podczas poprzednich koniunkcji, które były w latach 1914, 1947 i 1982/3. Do listy marzeń należy doliczyć też marzenia wyparte, czyli jungowsko cieniowe.

Zgadujmy. Do ujawnienia rozwiązania został niecały miesiąc.

Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Kumulacja około 1990 roku i ruchy alternatywne Zimowe Przesilenie 2019 »

komentarze

[foto]

1. To co się... • autor: Mirosław Czylek2019-12-13 13:20:33

To co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilkunastu dni:

1. Zwycięstwo Partii Konserwatywnej w UK. Brexit prawie pewny.
2. Uchwalenie Zielonego Ładu dla Europy.3. Greta Thunberg człowiekiem roku Time.
4. Finlandią rządzi pięciopartyjna koalicja, którą sterują kobiety, na czele rządu stoi najmłodsza premierka na świecie, 34-letnia Sanna Rinne, a w rządzie, na 19 stanowisk, 12 przypadło kobietom (od 10.XII).
5. Rosja została wykluczona z igrzysk zimowych i letnich.

Wydarzenie nr 5 prawie niezauważone, a przecież sport pełnił rolę religii, bojkot igrzysk Los Angeles w 1984 r. i Moskwy w 1980 r. to były wydarzenia, że ho ho ho. 
Saturn - Pluton w znaku Koziorożca, obecność Urana w Byku, niedawny ingres Jowisza z Koziorożca do niego, to wszystko pasuje do troski o ziemię, ekonomię, lub impuls. 

Saturn - Pluton to z jednej strony represje, ale dla takich smrodzących i emitujących zanieczyszczenia państw ekologia to jest jedna, wielka, lewacka represja, która hamuje wzrost gospodarczy. Z tego tytułu Zielony Ład i wyróżnienie Grety i obładowanie Koziorożca z domieszką Urana w Byku dobrze się tu wpasowują.
[foto]

2. Teraz, z tytułu... • autor: Mirosław Czylek2019-12-13 13:31:40

Teraz, z tytułu koniunkcji Saturna z Plutonem ktoś by "oczekiwał" jakiegoś boomu, zamachu, wojny, czegoś "na ostro". Nie wiem, czy to nie jest nadmierne oczekiwanie dopasowania wydarzenia do koniunkcji - pełni, bo przyporządkowanie może być tutaj "na siłę".

Ciekawy był nów 15 listopada 1982 r. w Skorpionie. Merkury, Jowisz, Słońce, Księżyc i Wenus w obrębie pięciu orb w Skorpionie i następnie półstopniowa koniunkcja Saturna i Plutona w 28-29 Wagi. I czytam... że powstało Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Świat? Raczej cicho. Trzy dni wcześniej wybrano Andropowa po śmierci Breżniewa, na sekretarza KPZR.


[foto]

3. Przyszłość? Czekamy na... • autor: Mirosław Czylek2019-12-13 13:37:24

Przyszłość? Czekamy na Brexit. No i teraz jest autostrada do tego, by się zdarzył. A jak pójdzie, to reszta może polecieć jak domino. Do tego możemy jeszcze dokręcić jakieś zmiany w PO, ponieważ będą wybory na przewodniczącego w styczniu. I to z rzeczy, które się wydarzą. 
[foto]

4. Brexit to piana • autor: Wojciech Jóźwiak2019-12-13 16:46:34

Brexit to piana na powierzchni. (Jak tamto Towarzystwo Alergologiczne.)  Chodzi o głębokie i poważne sny, i nie Polski -- tego bardzo partykularnego kraju. "Sny" i stojące za nimi główne światowe procesy. Nie jest ich wiele -- właściwie dwa. Jeden dzieje się pomiędzy Chinami a USA. Drugi dzieje się pomiędzy techniczną cywilizacją a "krnąbrną Ziemią", "defiant Earth" (jak pisał Clive Hamilton).
Sny się spełnią/sprawdzą, jeśli w tamtych dniach nastąpią tąpnięcia na tamtych dwóch liniach.
(W 1982/3 roku odpowiednim epizodem, odpowiedzią na sen, była śmierć Breżniewa.)

[foto]

5. Czy kobiety śnią o żywych owcach? • autor: Arkadiusz2019-12-13 17:21:55

Zbierają się siły po stronie krnąbrnej Ziemi: wprowadzanie Zielonego Ładu gdzie się da, nagrody dla młodej Grety i Olgi Tokarczuk, przywołany wyżej rząd fiński. Kobiety mają sen o matriarchacie i ratowaniu natury?
[foto]

6. nowe odkrycia w świecie nauki? • autor: Maciej Nabiałek2019-12-13 19:54:37

Ja teraz tak może od strony świata nauki. W 1947 pierwsze próby zapisywania i odtwarzania obrazów metodą holograficzną przez przyszłego noblistę D. Gabora (1971). Może jakieś osiągnięcia w tym kierunku. Jakiś skok w rozwoju komputerów kwantowych, już teraz można korzystać z ich 2038 kubitowych procesorów za darmo u D-Wave, czy google, być może jakieś kosmiczne odkrycia, może niekoniecznie kontakt z obcą cywilizacją... 

7. @2 • autor: JSC2019-12-14 22:02:35

(...)Teraz, z tytułu koniunkcji Saturna z Plutonem ktoś by "oczekiwał" jakiegoś boomu, zamachu, wojny, czegoś "na ostro".(...)
11/09 Trumpa już był... https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/meksyk-mormonska-rodzina-zamordowana,983037.html
Między zamachami, a inwazją na Irak minęło ok. 2 lat, a tu odpadają problemy logistyczne, więc amerykańska interwencja w Meksyku, czyli początek pivotu na kokę, powinna w podanym terminie się wyrobić.
[foto]

8. Pojęcie "zamachu" może... • autor: Mirosław Czylek2019-12-15 23:09:07

9. Już 1 moment rewolucyjny był... • autor: JSC2019-12-16 00:20:33

przy blokadzie mównicy w Sejmie przez przeciwników DobrejZmiany... skąd pomysł, że teraz wykażą dość determinacji do wywołania Majdanu? Ten ukraiński miał z jakieś 2 miesiące fazy cichej, z kolei indiański pewnie jeszcze dłużej.

10. Nie wiem, czy... • autor: Agata2019-12-18 09:12:28

Nie wiem, czy mam się martwić o Szczura i kulawego Konia czy nie. Miałam pewne zdarzenie w 82/3 roku.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)