zdjęcie Autora

04 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Phowa - wyjście z ciała

Kategoria: Techniki rozwoju

« Bardo - joga w transmigracji Karmamudra - tantryczny sex »
O phowie już wspominałem w pierwszym odcinku tego spontanicznego mikro-cyklu o jogach Naropy.
Ciekawe jest to podejście "umysł można przenieść poza ciało". Ciekawe, bo skrajnie odmienne od podróży astralnych i obe zachodniego okultyzmu, gdzie w zasadzie każde doświadczenie jest dowodem ruchu umysłu poza ciało. Tu przeniesieniu podlegają najbardziej subtelne części umysłu, te przetworzone przez tummo tj. bazujące na jedności błogości i pustki,  zdolne do rozpoznania, urzeczywistnienia osel i zamanifestowania gyulu.
Co za tym idzie phowa jest praktyką rozróżniania tego, co subtelne i tego co "grube", oddzielania samsary i nirwany. Ruszen od razu się kojarzy w obrębie buddyjskich praktyk.
Przenosząc to na wymiar twardego poszukiwania energii mowy i mowy energii to byłyby praktyki bazujące na samoograniczaniu, wykluczaniu, specjalnym podejściu do języka: Używaniu konkretnego stylu wypowiedzi lub/i słownictwa.
Np. Mówienie w e-prime - pozbawione czasownika być.
W każdym razie chodzi o  wyjście z ciała, w przypadku energii - wyjście z nawykowego stylu komunikacji.
C.D.N. - sex, czyli karmamudra ;)

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Bardo - joga w transmigracji Karmamudra - tantryczny sex »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)