zdjęcie Autora

16 czerwca 2011

Marcin Hładki

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Śpiewająca foka

Kategoria: Sny i wizje

« Język białoruski Wyrywanie nici »
Narysowałem tuszem wnętrze chińskiego pokoju i pokazywałem to A., która leżała w łóżku, jak małe, przeziębione dziecko, zabawiane przez dorosłych. Razem z nami była M., w rzeczywistości osoba z którą kiedyś pracowałem, a we śnie, ktoś blisko zaprzyjaźniony. Szukaliśmy razem lepszego obrazka dla A., przeglądaliśmy zeszyt z rysunkami, w większości wykonanymi tuszem, w podobnym stylu jak mój rysunek pokoju, część z nich autorstwa M.

Po chwili nie był to już zeszyt, tylko dość zniszczona książeczka dla dzieci, w której były zabawne historyjki o zwierzętach. Wiedziałem, że jest tam też śpiewająca foka, bardzo chciałem, żeby A. to zobaczyła. Historyjka o foce rzeczywiście była, a śpiewający okazał się obrazek, podobnie naiwny jak rysunki w elementarzu. Obrazek był śpiewający dosłownie, były na nim duże białe nuty, które się poruszały a z bliska było słychać jakieś słabe dzwięki. Wiedziałem, że foka najchętniej i dużo głośniej śpiewa w duecie, przy czym nie jest ważne, kto jest jej partnerem. Ktokolwiek by to był, foka śpiewa tak, jak on.

Przyszło mi do głowy, żeby śpiewała ze świerszczem. W pokoju był świerszcz, nieduży, brązowy, nie skakał ani nie uciekał tylko sobie chodził po podłodze. Kiedy wziąłem go na dłoń, żeby zbliżyć do obrazka śpiewającej foki, ugryzł mnie w palec. I to nie tak, jak robią zazwyczaj koniki polne, które delikatnie skrobią skórę. Świerszcz wgryzł się w palec, jak buldog, jakby zamierzał zanurzyć się w moje ciało. Oderwałem go, nie pozostała żadna rana i spróbowałem jeszcze raz, z tym samym skutkiem. Przypomniałem sobie w końcu, że świerszcza podnosi się za pomocą trzcinowej rękawicy. Założyłem ją więc, świerszcz wszedł chętnie i schował się między źdźbłami.

Obudziłem się, z poczuciem, że ktoś jest we wnętrzu mojego palca.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Język białoruski Wyrywanie nici »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)