zdjęcie Autora

26 września 2011

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki (odcinków: 148)

Co pisać do Taraki?

Kategoria: Projekt Taraka

« Pod Górą Ślężą Znikający McEowen »

Drogi Autorze Taraki!

A raczej Autorze in spe[1], czyli Osobo, która czujesz potrzebę napisania tekstu dla Taraki, a nie wiesz, na jaki temat się zdecydować lub nie wiesz, czy Twój temat spodoba się Tarace.

Oto tematy, których w Tarace potrzebujemy i z których artykuły chętnie zamieszczę:

  1. Grotowski. Wspomnienia i relacje o nim. O jego teatrze i metodzie, i o wykraczaniu poza teatr. Autor niekoniecznie musi być osobistym uczniem Grota, bo (a) tamto pokolenie powoli przechodzi do krainy cieni, (b) stojący z boku często lepiej wi/e/dzą.
  2. Tantra. Ale żeby to nie była reklamówka kolejnych warsztatów! Tylko coś o korzeniach, pochodzeniu, źródłach, recepcji na Zachodzie i faktycznych dzisiejszych mistrzach. I w ogóle co to jest i czy to aby nie sam grupenseks itp.
  3. Oddech jako technika samoprzemiany, tu Grof, Orr, Reich i inspiracje buddyjskie, hinduskie, szamańskie.
  4. Relacje z warsztatów, szkoleń, aśramów, odosobnień i wszelkich prac nad sobą pod kierunkiem ekscytujących mistrzów. (Ale uwaga: oszołomów rozpoznajemy i dziękujemy :)
  5. Co u sąsiadów? Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Czechy, Węgry, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Chorwacja, Serbia, Turcja, Niemcy, Szwecja, Rosja... Ich szamani i poganie. Najchętniej osobiście poznani przez Autora.
  6. Własne doświadczenia szamańskie i podobne. Na to Taraka zawsze otwarta!
  7. Rosyjski neo-szamanizm i neo-okultyzm. Bardzo brakuje nam wiedzy i rozeznania w tym, co tam się dzieje. Nie czując się znawcą, wstępnie podzieliłbym tamtejszych na cztery grupy: (1) tubylczy (syberyjscy) autentyczni, (2) tubylczy performerzy – tzn. na pokaz, dla rozgłosu, komercji itd., (3) biali („słowiańscy”) autentyczni, (4) biali pajace-hucpiarze. Ostatni przypadek jest trudny, ponieważ niektórzy nie zdają sobie sprawy ze swojego modusu. Jakiś przewodnik po tym labiryncie potrzebny, bo coraz częściej goszczą u nas i trzeba się rozeznawać, kto z której grupy.

Jak sobie przypomnę więcej tematów, znać dam.

[1] Po łacinie, dosłownie: „w nadziei” – o kimś, kto spodziewa się lub co do którego spodziewamy się, że kimś zostanie.« Pod Górą Ślężą Znikający McEowen »

komentarze

1. bioenergo~ • autor: Ewa122011-09-27 01:49:50

kiedyś jakieś 15 lat temu :-0 ... byłam na kursie widzenia aury u Tamary Jermakowej, doskonała szamanka, przyjmuje w okolicach Bielska-Białej. Jedno mnie zastanowiło, uczyła, że w kontakcie z chorym na zawał trzeba zakryć swoją czakrę serca ... bo zawałowiec za dużo weźmie i nam nie zostanie, a więc wg niej pozostaniemy postawieni wobec faktu, że albo my na zawał albo delikwent ze słabym sercem... Niezgodne jest to z prawem: "jak dajesz i dajesz szczerze (czyli dajesz co masz) to Ci się powiększa, a jak uważasz, że nie masz i nie dajesz to to co masz będzie Ci zabrane" :-) ... zatem nie przemawia do mnie temat zamykania czakr bo dowodzi, że albo nie mamy albo boimy się, że mamy za mało. W jednym i drugim wypadku to co mamy nam się pomniejszy :-)))
Ewa Bednarczyk-Witoszek

2. Ad. 4 :) • autor: @specjalkaa2011-09-27 21:29:33

A relacja z warsztatów, na których pracowaliśmy z esencjami energetycznymi? Leży w kręgu zainteresowań Taraki?
Pozdrawiam
Kasia
[foto]

3. Leży • autor: Wojciech Jóźwiak2011-09-27 21:43:02

Droga Kasiu Specjal-Kao,
wszystko zależy do wykonania. Jeśli to będzie reportaż porywający, inspirujący, budzący ciekawość i zaspokajający w części nasz głód wiedzy, to TAK, oczywiście w Tarace zamieszczę.
Dodając: nie wiem, co to jest praca z esencjami energetycznymi. Ale tyle jest nieznanych rzeczy na tym świecie...

4. * * * • autor: Nierozpoznany#55952011-11-29 04:53:12

Rozumiem, że to są tematy specjalnie "chciane", ale nie jedyne jakie chciałbyś zamieszczać w Tarace Wojciechu?
[foto]

5. tematy specjalnie chciane • autor: Wojciech Jóźwiak2011-11-29 08:37:46

Tak, Sierosławie, to są próbki. Przykłady.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)