zdjęcie Autora

07 stycznia 2015

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Pluton, Uran, Saturn śmiertelnie groźne – o zamachu na Charlie Hebdo

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologiahoroskop

« Przepowiednia udana czy chybiona? Czyli o polskim p..dyknięciu Co z Władimirem Władimirowiczem? »

Dzisiaj (7 stycznia 2015) około godziny 11:30 profesjonalnie uzbrojona, wyposażona i wyszkolona bojówka islamska zaatakowała redakcję satyrycznego pisma „Charlie Hebdo” w Paryżu. Zamordowali 12 osób, w tym rysowników i policjantów jadących na pomoc. Pismo „zgrzeszyło” zamieszczając karykatury Mahometa.

Kosmogram tej zbrodni:

Na wykresie widać klasykę czynników sprzyjających przemocy:

  • aktywny jest Pluton: jest w koniunkcji ze Słońcem
  • wzajemnie negatywnie napędzają się Pluton i Uran: tworzą kwadraturę; jest to ta sama kwadratura, która istnieje od ponad roku i przyświecała m.in. Majdanowi w Kijowie i aneksji Krymu przez Rosję; ta kwadratura obejmuje także Słońce
  • z negatywnym wpływem dołącza się Saturn: tworzy aspekt 1/8, oktyl, 45° – do Słońca.Poprawione dane. Atak miał miejsce o godz. 12:08. (www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-12-ofiar-zamachu-na-biuro-tygodnika-charlie-hebdo )
Poprawka ważna, ponieważ wtedy dokładnie wschodził Uran. Który, w takim razie, odegrał rolę spustu-wyzwalacza. W poprzednim horoskopie tego wyzwalacza brakowało.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Przepowiednia udana czy chybiona? Czyli o polskim p..dyknięciu Co z Władimirem Władimirowiczem? »

komentarze

[foto]

1. Z dzisiajszych komentarzy w sieci • autor: Wojciech Jóźwiak2015-01-07 19:20:51

Cytuję z FaceBooka, wpis na profilu Grzegorza Lindenberga:

Jacek Kaminski Posłużę się komentarzem kolegi Jacek Borowski

Tragedia, która miała miejsce dziś w Paryżu w redakcji pisma Charlie Hebdo Officiel, to zamach nie na tradycyjną, konserwatywną, chrześcijańską Europę, ale na wartości oświeceniowe: na wolność słowa, która także realizowana jest przez ostrą satyrę. Przejrzałem okładki tego pisma. Walili równo w katolików, papieża, Żydów, Anglików, Niemców, prezydenta Francji, Putina czy tego pokurcza z Korei Północnej. Także, choć nie tylko i nie przede wszystkim, w muzułmanów. Tylko ci ostatni zdecydowali się na ostateczne rozwiązanie kwestii satyry w paryskim piśmie poprzez tchórzliwe masowe morderstwo. Nie strzelali w redakcji pisma katolickiego, ani ultraprawicowego; strzelano i mordowano w redakcji pisma, które promowało nieskrępowaną wolność wypowiedzi. Myślę, że naprawdę warto o tym pamiętać.
[foto]

2. Doigrają się • autor: Przemysław Kapałka2015-01-07 19:52:54

Myślę, że tak, jak islamiści pałają nienawiścią do wszystkiego, co nasze, tak już niedługo mieszkańcy Europy zwrócą się przeciwko wszystkim ludziom pochodzenia arabsko-islamskiego nie wnikając, kto jest kim i kto jakie ma poglądy. Nawet, jeśli władze będą się zachowywały tak, jak dotąd, to ludzie się ruszą. Czy będzie z tego jakaś wojna - zobaczymy.

3. smutny dzień • autor: Nierozpoznany#86002015-01-07 19:58:35

To smutny dzień dla Europy, smutny dla wolnomyślicieli, dla filozofów, artystów, naukowców, dla wszystkich tych ludzi którzy budują intelektualny potencjał starego kontynentu, wolny od ograniczeń i wąskich horyzontów słabych, zagubionych ludzi. Szacunek dla poległych dziennikarzy pisma Charlie Hebdo, oby Europa nie dała się zastraszyć...

Islamiści sami na siebie kręcą bata, z pewnością sytuację tą wykorzystają ekstremalne grupy prawicowe, tylko czekać aż uaktywni się i zaatakuje kolejny Breivik. Na fali podkręconej do maksimum Islamofobii będą płonąć meczety i ginąć ludzie. Jak  myślicie czy możliwa jest powtórka z historii, ale tym razem masowymi kozłami ofiarnymi Europy będą nie żydzi tylko muzułmanie?

[foto]

4. Morderstwo jako przekaz od islamistów • autor: Wojciech Jóźwiak2015-01-07 21:12:41

Morderstwo. Ale te morderstwa są przekazem, message. Należą do języka perwersyjnego dialogu, jaki prowadzą islamiści z Europą. Przekazują sens przez wybór ofiary: zamach był na satyryczne pismo, które "jaja sobie robi" ze wszystkich po równo, z innych religii (i ideologii politycznych) też, nie tylko z islamu. Tę część przekazu można przetłumaczyć tak:
"Nie prowadzimy wojny przeciw wam wszystkim, tylko przeciw tej frakcji spośród was, która bluźni przeciw świętościom. Dołączcie do nas, bo oni bluźnią również wam, waszej religii."
Czyli to jest propozycja zbudowania w Europie (Francji) wspólnego frontu "wierzących" przeciw "szydercom". I dalej w tamtym języku zostało powiedziane: "Jeśli nie dołączycie do nas, nie potępicie Charlie Hebdo i nie przyznacie nam słuszności, to będziemy mieli dowód, że jesteście tacy jak oni, jesteście bluźniercami, i zasługujecie na taki samo traktowanie".
Jest to message wysłany (również) do muzułmanów, z Europy i nie tylko, biorący ich w podwójny chwyt, w "podwójnego nelsona": "Oni (euro-tubylcy) będą się domagali od was, żebyście wraz z nimi potępili nasz postępek, ale popatrzcie: my przecież czynimy to, co słuszne: sprawiedliwie karzemy bluźnierców, którzy nie chcieli sie poprawić, chociaż ostrzegaliśmy ich. [Redakcja C.H. dostawała pogróżki.] Gdybyście potępili nas, to przez to ogłosilibyście, że ludzie z Charlie Hebdo są niewinni i sprawiedliwi. Wtedy zbluźnicie przeciw islamowi."

5. nikt nie będzie się bronił • autor: Jerzy Pomianowski2015-01-07 21:22:01

Nie spodziewam się jakichś anty islamskich krwawych zamieszek na dużą skalę. Jedyni ludzie w Europie zdolni do czegoś takiego są nieliczną, zanikającą grupką tępawych, zażywnych kibiców piłkarskich, Reszta to miłośnicy pokoju brzydzący się obciachowym stawianiem czynnego oporu i jakąkolwiek przemocą.
Czego ważnego mieliby bronić? Swojej byłej religii, swych aktualnych partnerów, czy za przeproszeniem, jakiegoś "narodu" który ponoć już jest nieaktualnym pojęciem?

[foto]

6. Wśród zabitych byli Żydzi • autor: Wojciech Jóźwiak2015-01-07 21:27:06

Np. http://en.wikipedia.org/wiki/Georges_Wolinski -- nie liczyłem ilu. Oni BĘDĄ się bronić.

7. niekoniecznie • autor: Jerzy Pomianowski2015-01-07 22:18:28

Mossad dorwał by sprawców cichcem. I to pod warunkiem zamordowania reprezentanta Izraela, którym Woliński nie był.

8. co dalej • autor: Nierozpoznany#9162015-01-07 22:41:17

Chyba jednak należy się spodziewać zarówno wzrostu roli państwa policyjnego jak i akcji odwetowych skierowanych przeciwko ekstremizmowi. Mnie najbardziej drażni islam jako taki: quasi religa a w zasadzie kult śmierci, gdzie wszystko robi się na opak, bez sensu i zamyka ludziom jakąkolwiek możliwość rozwoju jako jednostki. Islam nie ma jak przetrwać i m.zd. musi zostać unicestwiony przemocą. Ale smutniejsze jest jeszcze to, że przy tej okazji zbuduje się wielkie planetarne więzienie z wszechogarniająca invigilacją i kontrolą. Świat postislamski będzie jak ten z filmu "Hunger Games". Nadciągający konflikt rozwiąze sprawę kryzysu, zdziesiątkuje populację i ustanowi NWO. Podejrzewam nawet, że w znacznym stopniu tym terrorystom islamskim nie utrudniano ich misji zgodnie z praktyką Problem-Reaction-Solution. Teraz ludzie zwróca się do państwa z prośbami o ochronę. No to ją dostaną.

9. ekstremiści • autor: Nierozpoznany#86002015-01-07 22:41:19

Myślę że ekstremistów prawicowych w Europie przybywa i zjawisko to będzie narastać. Coraz więcej do niedawna neutralnie nastawionych obywateli, zmienia swój punkt widzenia wobec islamu i widzi w nim swoiste zagrożenie. Z pewnością na podobnych akcjach skorzystają chrześcijańscy fundamentaliści, może nawet zostaną obdarzeni cichą sympatią przez forum międzynarodowe.

http://www.polskatimes.pl/artykul/542693,powstanie-europejski-sojusz-antyislamski-radykalna-prawica-spotka-sie-w-danii,id,t.html

Może to  nie aktualny link, ale od tego czasu zjawisko to się rozwinęło i uważam, że zarówno młodzi chrześcijanie jak i muzułmanie będą się jeszcze bardziej radykalizować i posuwać do coraz agresywniejszych zachowań. Ciekawe jak my wszyscy , rozumiejący ducha Taraki się w tym odnajdziemy? A może zwycięska ze stron konfliktu, po uporaniu się z duchowymi oponentami, skupi destrukcyjną moc na niszczeniu nam podobnych wolnomyślicieli? Czy jedynie islamizacja jest zagrożeniem dla Europy, skoro inne frakcje także się radykalizują?

10. coś pozytywnego • autor: Nierozpoznany#9162015-01-07 23:03:36

11. no pasaran • autor: Jerzy Pomianowski2015-01-07 23:10:18

Wszystkie rządy międzynarodówki europejskiej tak skutecznie walczą z choćby śladem fundamentalizmu chrześcijańskiego, że nie widzę z jego strony żadnego zagrożenia.

[foto]

12. Ad L3sny • autor: Wojciech Jóźwiak2015-01-07 23:14:03

Witaj, L3sny! Kopę lat! (Bardzo tam u Ciebie Pada & Wieje?)
Pisałem, że ta zbrodnia jest przekazem, że to jest message. Massage wysłany jednocześnie do wielu adresatów. Po pierwsze, do obywateli Europy, po drugiej, do europejskich muzułmanów.
Ale to jest coś więcej. To jest message, wokół którego natychmiast zaczyna się gra o jego przechwycenie. O jego -- jakby -- powtórne nadanie.
Coś podobnego obserwowaliśmy 5 lat temu przy Katastrofie Smoleńskiej. Załóżmy, że to było zjawisko naturalne, przypadkowe. Ale natychmiast zaczęto je traktować jako message. Przede wszystkim władze Rosji z Putinem na czele zaczęły tak manipulować śledztwem, żeby wzbudzić w Polakach podejrzenie, że to był jednak zamach. I to był message od Rosji do Polaków, tej treści: "Przypuście, że to był zamach. Że my zabiliśmy waszego prezydenta i 100 czołowych polityków i generałów. I CO NAM ZROBICIE? -- Kontemplujcie więc waszą bezradność i bezbronność w konfrontacji z nami. To wam teraz uświadamiamy." I to był ten message, który Rosjanie zręcznie dokleili do smoleńskiego wraku. Nawet jeśli to nie był zamach, to ten wypadek potraktowali jak message i wygrali tę grę. Czyli właściwie wojnę! Konopnicka pisała: "na wojnie... najdzielniej walczą króle... a najgęściej giną chłopy." Teraz na wojnach giną żołnierze i cywile, ale wojna w istocie jest wymianą message´ów. Nie zwycięstwa w bitwach decydują o wygraniu wojny, nie to, kto komu więcej pionków zbije, tylko kto komu prześle tym kanałem bardziej  niszczący message. Dlatego nie tylko wysyła się morderców, żeby przez to, co zrobią, wysłali message, ale również gotowe, wydarzone message´e trzeba natychmiast oklejać swoimi message´ami. Gdy pisałem o tym na FB, natychmiast pewien rezolut wtrącił się, że mord na Charlie Hebdo to prowokacja "Usraela". Jego notkę usunąłem, a autora skreśliłem ze znajomych. inny bieglejszy w historii skojarzył atak na Charlie Hebdo z "Operacją Gladio". Tez go odłączyłem, bo z teoretykami spiskowymi żyć nie można. Na razie obserwujmy wysłanie message´y -- kto, komu, itd.

13. zataczanie koła przez zło • autor: Nierozpoznany#72792015-01-08 01:31:26

nikt nie powinien szydzic z religii innych ani wartosci,które są dla nich sacrum Tak działa szatan.I mamy tego owoce Francuzi nie powinni tego robic.Oczywiscie ataku nie popieram Zwracam jednak uwagę na fakt,iz sami mamy wpływ na to ,co dzieje się we wszechswiecie Tak uwazam

14. message • autor: Nierozpoznany#9162015-01-08 04:07:29

tak, jak najbardziej się zgadzam z tą interpretacją o przekazie zwłaszcza w kontekście smoleńskim.

Ale wracajac.... otóż mamy problem kwestii islamskiej że się tak wyrażę. Bo ani to to cokolwiek dokłada sie do GDP ani nie tworzy nic kulturowo istotnego (może tam liczby, ale kto inny tak naprawde tych iczb umiejetnie używa) i generalnie reaguje na świat, którego nie sa w stanie ani zrozumiec ani dogonic agresją i przemocą. Islam to sekta, kult śmierci. Te ich samobójcze misje są takie bezradne.... do tego niestety ta religia robi z nich takie automaty co sie mają modlic 5x na dzien, równocześnie tłuką te swoje żony i nie mają za grosz pojęcia o jakichkolwiek zyższych wartościach. Kompletna zombifikacja. Oni niestety muszą odejść bo sami sobie odebrali prawo do egzystencji i współistnienia.

Natomiast musze powiedzieć, że ex-muzułmanie to bardzo interesujcy i pełni życiowego wigoru ludzie. Myślę, że ogromną rolę odgrywa tu brak alkoholu, który nas jednak degeneruje. Dopiero obcując z nimi można tak naprawde zetknąc się z arabska natura bez tego islamskiego syfu.

15. cytuję: nikt nie powinien... • autor: Nierozpoznany#57362015-01-13 09:58:12

cytuję: nikt nie powinien szydzic z religii innych ani wartosci,które są dla nich sacrum Tak działa szatan.I mamy tego owoce Francuzi nie powinni tego robic.Oczywiscie ataku nie popieram Zwracam jednak uwagę na fakt,iz sami mamy wpływ na to ,co dzieje się we wszechswiecie Tak uwazam
Jak słabi są bogowie wyznań monoteistycznych, że zamiast uderzyć mnie np.piorunem lub czekać aż trafię do piekła, którego obraz wymyślają ich kapłani, muszą w swojej obronie wysyłać do mnie zabójców, policjantów i prokuratorów, tworzyć całe systemy obrony przed krytyką i szyderstwem, jakaż to musi być kolosalna blaga i bzdura nie religia, kiedy chociażby używa się przemocy pod przykrywką prawa w celu obrony jakichkolwiek bożków i bogów, przepraszam za "mowę nienawiści".Jestem za zastosowaniem zasady: oko za oko, ząb.. w obronie tzw. wartości religijnych, nie za stosowaniem zasady: śmierć za oko lub dwa lata w zawieszeniu na pięć za ząb, ty mi obraziłeś Mahometa to ja Ci Matkę Boska obrażę....ty mi kościół wysadziłeś ja tobie meczet, Mój Kościół codziennie większość ludzi niszczy, depcze i wysadza w powietrze, popełnia powszechne zabójstwo na masową skalę - to Matka Ziemia i jej dzieci - czuję się całkowicie bezbronny w tej kwestii, dla mnie tolerancja religijna nie istnieje, nikt nie szanuje mnie, mi podobnych, nawet nie zastanawia się ile istnień przestało żyć dla najdrobniejszej zachcianki kupowanej w pobliskim sklepie. 

[foto]

16. Ciąg dalszy tego tematu w AutoPromo • autor: Wojciech Jóźwiak2015-01-15 01:15:03

10-01-2015. Wojciech Jóźwiak. Auto-promo Taraki 4. Dyskretny urok dżihaderii*
--- polecam jako ciąg dalszy tego wątku/tematu.

17. c.d. • autor: Nierozpoznany#87652015-01-17 07:38:57

Boko Haram, Nigeria.serdecznie pozdrawiam.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)