zdjęcie Autora

24 grudnia 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Podsumowanie 151-300 - Sułtan z psychoaktywną herbatką


« Podsumowanie 1-150 - Szamani i Bogowie
Idziemy dalej z podsumowaniem - 151 - 300 odcinków bloga hipnotyzera. Tu po poprzednim określaniu Szamana i Bogów wyłoniły się tematy:
Jak ludzie próbują stać się szamanami?
Jak ludzie usiłują dostać się do świata bogów?
Piszę próbują i usiłują. Z punktu oka hipnotyzera proces ten jest obłożony TABU i przez to generuje trans, buduje raczej psychodeliczne odjazdy niż umożliwia kontakt z bogami. Tworzy marionetki w stylu sułtana Brunei - ofiary własnej komunikacji i narcyzmu prędzej niż umożliwia dokonanie czegoś istotnego.
Tu można rozpoznać inny wzorzec: Kultura jest nośnikiem Bogów, tak jak dźwięk bębna jest koniem lub innym zwierzęciem mocy będącym pojazdem świadomości szamana.
Jednocześnie jednak to sprzymierzeniec, z którym należy się zmagać o archetypowe siły Humoru, Miłości, Mocy - inaczej jest zbyt hipnotyzująca.
Za dużo jest psychologii zewnętrznej kontroli budującej patologiczne transe. Rzeczywistość jest zbyt odrealniona przez hipnotyczny wpływ Religizmu. Łatwiej o PTSD, niż o duchowość. Łatwiej odrealniać dalej, sprowadzając egzystencję do jakiegoś pojedyńczego wymiaru: Tylko myślenie! Tylko relacje ! Tylko emocje! Tylko odczucia! Tylko zachowania! Łatwiej niż budować generatywne, uzdrawiające transe. Mamy wszystko, czego trzeba, ale nasze rozumienie usztywnia się tworząc pełne zemsty: uzależnienie od udupiania innych.
Innym słowem: Z bogów robimy psychoaktywną herbatkę, by naćpać innych bardziej niż siebie.

Tudzież widząc takie efekty wycofujemy się całkiem niesłusznie do własnego światka. I to napęd dla mnie do dalszego pisania:


Kreatywni ludzie
zbyt łatwo uginają się przed krzykliwą determinacją głupoty.
Inteligentni ludzie zbyt często liczą, że głupi zaczną myśleć i dojdą do tych samych wniosków.
Myślący ludzie zbyt często zapominają, że myślenie jest energochłonne.
Wrażliwi ludzie za łatwo utykają w pierwszym wrażeniu, zapominając o wrażliwości, bo ta boli zbyt mocno.

I prowadzi do noworocznego postanowienia: Dźgać palcem między żebra jeszcze mocniej! Zradykalizować się i być jeszcze bardziej upierdliwym.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Podsumowanie 1-150 - Szamani i Bogowie

komentarze

[foto]

1. Statystyki • autor: Piotr Jaczewski2013-02-10 19:47:43

Grafomanii mej hipnotyzerskiej z jakiś 295 wpisów, 5 pominełem jako okazjonalne.

1067742 znaki ze spacjami, 917687 bez spacji, 149904 wyrazów.

337 stron Arialem 10, 418 stron Timesem New Roman 12.

Trzy księgi ;)

Zobaczymy jak za jakis czas wypadnie Anansi - Zapraszam.

 

 

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)