zdjęcie Autora

20 czerwca 2019

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Półmetek polaryzacji Saturn Pluton – Mars Merkury

Kategoria: Astrologia

« Pełnia 17 czerwca 2019, półmetek polaryzacji Saturna, Plutona, Marsa i Merkurego Koniunkcja Saturn-Neptun skasowała nie tylko ZSRR, ale i Rosję carską »

Czym jest ta polaryzacja? Z jednej strony nieba w Koziorożcu jest koniunkcja Saturna i Plutona (planety te spotykają się co ok. 33 do 36 lat, poprzednio w 1983 r.) – a po przeciwnej stronie w Raku koniunkcja Merkurego i Marsa. Ta druga trwa krótko: przez ok. dwa tygodnie czerwca 2019. – Inaczej niż pierwsza koniunkcja, która trwa kilka lat, a szczególnie ciasna jest w latach 2019 i 2020. Merkury i Mars działają jako wzmacniacze dla Saturna i Plutona.

Podczas takiego układu planet rośnie prawdopodobieństwo „wstrząsów” czyli gwałtownych wydarzeń, także tych o znaczeniu światowym, nie tylko jednostkowym lub lokalnym.

Jesteśmy mniej więcej w połowie tej polaryzacji. Co znaczącego wydarzyło się dotąd?

1) Eksplozje na tankowcach w Cieśninie Omańskiej. Ktoś – nie wiadomo, kto – spowodował eksplozje, prawdopodobnie min przyczepnych, na zbiornikowcach: norweskim Front Altair i japońskim Kokuka Courageous. Na norweskim wybuch był o godz. 2:12 UT, na japońskim 2:45; na kosmogramie jest moment pierwszego wybuchu. Amerykanie oskarżyli o to Iran. Władze Iranu ostrożnie sugerują, że to prowokacja przez kogoś ze strony przeciwnej. Do tej pory nie wiadomo.

eksplozje_na_tankowcach.png
Link do żywego kosmogramu: Eksplozje na tankowcach...

Na niebie Mars zbliża się do opozycji z Saturnem.

2) Wyłączenie prądublackout (ciekawe, że nie dorobiliśmy się na to polskiego słowa) – w Argentynie (bez Ziemi Ognistej), Paragwaju i Urugwaju. Zaczęło się w niedzielę 16 czerwca o godz. 7:07 miejscowej strefy, kosmogram dla Buenos Aires. 48 milionów ludzi pozostawało przez większość dnia bez prądu. Ciekawe, że tamtej niedzieli w niektórych stanach (prowincjach?) Argentyny odbywały się wybory.

blackout_Argentyna.png
Link do żywego kosmogramu: Wyłączenie prądu w Argentynie

Na niebie prawie ścisła jest koniunkcja Merkury-Mars, w opozycji do centrum której (midpunktu) leży Saturn. Rozległy zanik prądu jest symbolicznie bardzo wstrzelony w symbolikę tej koniunkcji i opozycji. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby podobny blackout wydarzył się nie w „nieważnej” Argentynie, tylko, powiedzmy, w Niemczech?

3) Iran (tzn. jego obrona przeciwlotnicza) zestrzelił amerykańskiego drona, a raczej solidny wielki samolot wywiadowczy bezzałogowy RQ-4A Global Hawk. Kiedy: w nocy z 19 na 20 czerwca, krótko po tym, jak Księżyc minął Saturna i Plutona; nad Cieśniną Ormuz pomiędzy zatokami Omańską i Perską. Irańczycy twierdzą, że amerykański pojazd naruszył ich strefę powietrzną, Amerykanie, że dron leciał nad wodami międzynarodowymi. Jak pisze komentator „Polityki”, jednak widocznie pewności nie mają, bo mówią o tym niechętnie i nie odpowiadają jakimś ultimatum.

zestrzelenie_drona.png
Link do żywego kosmogramu: Zestrzelenie...

Pomijam wojenne wiadomości z krajów, które zwykliśmy pomijać: z Sudanu, Mali i Jemenu.

4) I jedna wiadomość optymistyczna: do polskiej części Puszczy Białowieskiej zawitał niedźwiedź, zapewne z Białorusi. Podczas ścisłej opozycji Marsa do Saturna, więc też „ciężka artyleria”. Ciekawe, że Księżyc był wtedy w Skorpionie w punkcie siedmiokrotnym powietrznym, którego sens jest: starczy miejsca dla mnie i dla ciebie (dla was) jeśli będziemy się szanować i omijać.

niedzwiedz_PBialowieska.png
Link do żywego kosmogramu: Niedźwiedź...


Appendix

Na szczycie UE w Brukseli Polska zablokowała zapisy ws. neutralności klimatycznej -- donosi Salon24 za PAP. Czyli: polska delegacja, właściwie rząd, bo z premierem Morawieckim na czele, nie zgodziła się na dekarbonizację gospodarki Unii do 2050 r. Gdzie indziej czytam, że przeciw były także Czechy, Węgry i Estonia. Czyżby szykował się rozłam w Unii, pod wodzą Polski, powodowany uporczywym trzymaniem się węgla? Przypominam, że podczas koniunkcji Saturna i Plutona nie tylko aktualnie dzieją przełomowe wydarzenia, ale również zasiewają się ziarna, które dojrzewają i aktualizują się póxniej. Przecież tak było z upadkiem ZSRR: w 1983 r. podczas koniunkcji S-P zaledwie umarł Breżniew. Ale to wyciągnęło sznurek, za którym popruło się całe imperium. Czyżbyśmy oto widzieli początek odpruwania się Polski (ewentualnie z sąsiadami) od Unii Europejskiej? W imię paskudzenia dwutlenkiem węgla as usual czyli do us.anej śmierci.

Czas, czas? -- Notka w Salonie24 jest z godz. 21:32. Oryginalny komunikat PAP ma w nagłówku: " 2019-06-20, 19:37 aktualizacja: 2019-06-20, 22:12". Przyjmijmy 19:37. Kosmogram:


Żywy link: Polska blokuje dekarbonizację UE

Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Pełnia 17 czerwca 2019, półmetek polaryzacji Saturna, Plutona, Marsa i Merkurego Koniunkcja Saturn-Neptun skasowała nie tylko ZSRR, ale i Rosję carską »

komentarze

[foto]

1. Dodałem appendix o zablokowaniu przez Polskę... • autor: Wojciech Jóźwiak2019-06-20 22:40:08

...dekarbonizacji Unii do 2050 r. Zobacz wyżej.
[foto]

2. Nie tylko astrologowie mają skojarzenia z rokiem 1914 • autor: Wojciech Jóźwiak2019-06-21 09:20:33

Dla astrologa zbieżność obecnego czasu z latem 1914 jest oczywista: i wtedy i teraz Saturn jest w koniunkcji z Plutonem. Widzą to także nie-astrologowie. Oto Al-Dżazira donosi:
"This is a 1914 moment in the region - a single incident can result into catastrophic clash in the region," Ali Vaez, Iran Project Director for the Belgium-based International Crisis Group, told Al Jazeera.
Z: https://www.aljazeera.com/news/2019/06/trump-approved-strikes-iran-abruptly-canceled-report-190621042657387.html
Trump coś postanawia -- "atakować!" -- po czym wycofuje się. Można wyobrazić sobie, jak biega po Białym Domu, wydzwania do doradców i nie wie, nie wie, co robić.
[foto]

3. Jako ciekawostkę dodam,... • autor: Mirosław Czylek2019-06-21 16:14:51

Jako ciekawostkę dodam, że nazwa statku Front Altair musi mieć oczywiste skojarzenia z tą gwiazdą: alfa Orła. http://www.constellationsofwords.com/stars/Altair.html . Niestety, nie przychodzi mi do głowy jak to astrologicznie przełożyć, przynajmniej nie mam tego błysku.
[foto]

4. Co do "odpruwania... • autor: Mirosław Czylek2019-06-21 16:18:05

Co do "odpruwania się" Polski, to nasuwa mi się te wędrowanie Urana po hipotetycznym Słońcu Polski. Trochę jak u Hitlera, który się "odpruł" od rzeczywistości i stwierdził, że inne państwa mogą potędze Niemiec naskoczyć.

Z Uranem też miałem skojarzenia apropos Biedronia (inne techniki, może to była progresja, nie pamiętam). Gdy to miał, stwierdził że zagra na własną rękę i odciął się, przynajmniej na moment od innych, by założyć swoją partię Wiosna.
[foto]

5. Hitler • autor: Wojciech Jóźwiak2019-06-21 16:33:38

Hitler nie działał irracjonalnie. Mówiąc prosto, nie był głupi i nie należy go pomniejszać. Projekt pobicia i podboju Rosji/ZSRR był do zrobienia. Dowodem na to paniczna rozsypka tego państwa pod pierwszym uderzeniem latem 1941 r. ZSRR był do pokonania ówczesnymi siłami Niemiec. Dlaczego ten plan Hitlerowi nie udał się? (1) Z powodu niebywałej i faktycznie irracjonalnej brutalności Niemców wobec Rosjan i innych "tubylców". Gdyby Hitler udzielił jakichś koncesji "tubylcom", w większości poparliby go. Ale ze złym skutkiem dla siebie, uwierzył we własne bajki o "wyższej rasie germańskiej". (2) Armia niemiecka nie przecięła kolei murmańskiej. Dla mnie to jest największa zagadka II w.św. Przez Murmańsk szło zaopatrzenie z USA i W. Bryt. dla armii Stalina.
[foto]

6. Waluta Facebooka. Rewolucja samochodowa • autor: Wojciech Jóźwiak2019-06-22 07:57:38

Wisząca na włosku wojna USA z Iranem prawdopodobnie się już oddala. Zwrócę więc uwagę na wydarzenia i wiadomości mniej widoczne i trudniejsze do wzięcia w horoskop / skojarzenia z godziną.
Facebook przystąpił do montowania własnej waluty. Sieciowe imperium chce uzyskać kolejny mocny atrybut imperium faktycznego. Wydarzenie i zmiana światowej wagi! Tu więcej o tym, ciekawie i rzeczowo:
Kryptowaluta Facebooka, czyli pierwszy prywatny bank centralny.
Toyota uruchamia produkcję samochodów elektrycznych, bijąc konkurentów lepszymi akumulatorami. Czytamy:
Elegia na śmierć silnika spalinowego
Co jest o tyle ciekawe, że samochód z silnikiem spalinowym zaczął się w czasach około koniunkcji Saturn Pluton 1883, na początku saturnowo-plutonowej epoki "Pierwsza Globalizacja", tej której końcem była I wojna św. Po czterech obrotach S-P spalinowce powoli schodzą z szos.


7. Prośba o pomoc • autor: Krzysiek2019-06-25 16:52:00

15 czerwca zamieszkał u mnie gołąb miejski, wysiaduje 2 jaja. 18 czerwca około 13.47 wleciał mi do domu jeżyk uczepił mi sie nogi na jakąś minute następnego dnia znowu wleciał około 11.52  .
Od wielu lat (12 około) mieszkają u mnie jaskólki na oknem , ale nigdy żaden ptak nie wleciał do domu. Ostatnio dużo "dziwnych rzeczy" sie działo w moim życiu, (balans na granicy życia i śmierci... nałogi) synchroniczności itd.
Nie wiem jak to rozumieć... Różne przesądy krążą nt. temat
Pomyślałem, że tu najlepiej zadać takie pytanie. Urodziłem się 8 listopada 1989r. o 17.55 . Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie

8. Opozycja Merkury-Merkury • autor: Ylvaluiza2019-07-03 13:11:27

A ja, która mam urodzeniowego Merkurego obok koniunkcji Plutona z Saturnem, zatem w aktualnie minionej opozycji do tranzytującego Merkurego z Marsem, przez dwa tygodnie - od 14 do 30 lipca miałam auto w naprawie i problemy z komunikacją -(wprawdzie dużo chodzę pieszo i chętnie jeżdżę pociągiem, ale z auta też nieraz muszę korzystać). W dodatku wystąpił też kłopot z komunikowaniem się - odwiedziła mnie 23 VI koleżanka z mężem nie mówiącym po polsku i musiałam podejmować średnio udane próby mówienia w obcym języku. Przypadek?

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)