zdjęcie Autora

20 maja 2011

sny innych, WJ

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Pomidor

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: nagopociągseks

« Przejście Stalowa tancerka »
Idę w strone domu i widzę, że przy drodze rośnie ogromny, czerwony pomidor, odkrojony poziomo do połowy. Po chwili ze środka pomidora wysuwa się krótki, gruby pęd. Trochę boję się, że ten pęd może mnie porwać, opasać i wciągnąć do środka... ale nic takiego się nie dzieje. Idę dalej i widzę ludzi w dziwnym pojeździe, jakby z kosmosu. Po chwili jestem już razem z nimi i siedzę koło chłopaka, którego znam, i który kiedyś mi się podobał. Pojazd jedzie powoli, a my rozmawiamy i jestem szczęśliwa. Robi się ciemno, a ta czerń jest gęstą, czarną masą, i czuję się w niej bezpiecznie. Nagle on wstaje, siada tuż za mną i obejmuje mnie ramionami. Rozmawiamy dalej, i ja na koniec mówię do niego, że miłość i seks nie mają ze sobą nic wspólnego. I wtedy on pocałował mnie w usta. Pocałunek był tak gorący i głęboki, że poczułam go całym ciałem. Potem znów zrobiło się widno, a pojazd zmienił się w pociąg z odkrytymi wagonami. Wszyscy myli ręce, a mydło kładli na złączach między wagonami. Ja także myję się - do pasa, potem stoję półnaga, ręce mam skrzyżowane na piersiach, a on stoi w następnym wagonie i patrzy na mnie. Ja nie wstydzę się i chcę, by widział mnie nieubraną.
(Z kolekcji Matyldy, przed 3.XI.1996)

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Przejście Stalowa tancerka »

komentarze

[foto]

1. Pomidor jako symbol erotyczny • autor: Wojciech Jóźwiak2011-05-20 17:30:34

Komentarz Matyldy z 1996: Sen mówi o wielkich niezaspokojonych potrzebach erotycznych; mówi też o tym, że - wbrew temu co Autorka twierdziła we śnie - miłości i seksu nie da się rozdzielić.
Pomidor jest pięknym symbolem seksu i miłosnych namiętności. Od wieków poeci porównują zarówno kobietę jak i miłość do dojrzałego owocu. Ale dlaczego akurat pomidor? Bo jest czerwony, ma barwę krwi i namiętności. Jest miękki, a więc nie stawia oporu; jest gotowy na to, by się z nim „coś zaczęło dziać”. Gdyby to był orzech, albo śliwka z pestką w środku, znaczyło bo to coś innego - jakieś zahamowania i skrywane tajemnice. Ale pomidor oznacza, że jesteś gotowa, że oczekujesz miłości.
Z pomidora wysuwa się „krótki i gruby pęd”, a ty boisz się, że wciągnie do środka. Pomidor i tkwiący w nim pęd oznaczają kobiece i męskie narządy płciowe. Boisz się tego... dlaczego?
Nie bez powodu dalsza cześć snu opowiada o tym, jak gdzieś z góry, z kosmosu, przybywa chłopak, w którym kiedyś się kochałaś i chciałabyś właśnie z nim spróbować miłości. Miłości czy seksu? Twoje zdanie ze snu wskazuje, że próbujesz te dwie sprawy rozdzielić. Twierdzisz, że może być miłość bez seksu i że można być szczęśliwą w seksie bez miłości. Ale tego raczej rozdzielić się nie da.
Pociąg, jazda pociągiem, jest częstym symbolem w snach. Kiedy nie było pociągów, pewnie ludzie śnili o konnych zaprzęgach. Pociąg jest groźny - można zginąć pod jego kołami, ale ma moc przenoszenia nas w miejsca, które sobie wymarzyliśmy. Pociąg jest symbolem potężnych energii psychicznych, które odmieniają nasze życie. Stoisz na otwartej platformie półnaga, z rękami osłaniającymi piersi, jak bogini Wenus na obrazie Boticellego. Trudno o bardziej otwarty wyraz twoich erotycznych potrzeb.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)