zdjęcie Autora

07 października 2012

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 2 (odcinków: 151)

Powiadomienia o komentarzach, szamański kongres i retrit zwierząt mocy

Kategoria: Projekt Taraka

« Prawicowe diabły, memetyczny sułtan, skok kwantowy Festiwal serca i umysłu - moje tezy »

Uzbierało się tarakowych nowości, na razie trzy najważniejsze:


Powiadomienia o komentarzach

Od dzisiaj jest tak, że kiedy wpisujesz komentarz pod artykułem lub odcinkiem bloga w Tarace, to ty, plus autor tekstu, plus ewentualnie inne osoby, które wpisały tam swoje komentarze – dostajecie e-maile z powiadomieniem o tym wpisie.

Czyli jeśli wpisałaś/eś komentarz, to nie musisz już aktywnie sprawdzać, czy ktoś się dołączył do tej dyskusji, z następnym komentarzem – bo dostaniesz email z odpowiednią wiadomością.

To jest tak, jakbyś wstawiając swój komentarz, automatycznie zapisywał/a się do forum dyskusyjnego: bo system komentarzy odtąd działa podobnie do forum.

Mam nadzieję, że ten mechanizm ożywi dyskusje pod tekstami Taraki.


Szamański kongres, lub, jak nazywają organizatorzy, festiwal – w Warszawie, 19-21 października

Pełna nazwa tej imprezy, to: Heart&Mind 2012 Festival 19-21.10 Warsaw, czyli heartandmindfest.pl – pod tym linkiem jest strona Festiwalu. Festiwal jest także na FaceBooku: www.facebook.com/events/495935747085541. Radzę dobrze przeczytać wcześniejsze wpisy – właśnie na stronie FB – bo jest tam wiele wiadomości o tym, co będzie się działo, o organizatorach i uczestnikach.

Organizatorem jest Fundacja Orzeł Kondor Koliber (pełna nazwa: Fundacja Promocji Rdzennych Kultur "Orzeł Kondor Koliber"), tu jej strona na FB: www.facebook.com/orzelkondorkoliber. Fundacja jest formalną „agendą” ruchu, jaki stworzył w Polsce Don Manuel Rufino – o nim też poczytasz na stronach Festiwalu.

Właśnie dowiedziałem się z wpisu Agnieszki Sypek ciekawej rzeczy: że Don Manuel pochodzi z ludu Taino (dużo więcej w ang. Wikipedii: Taíno people) i w swoich duchowych poszukiwaniach nawiązuje do tradycji Tainów. Kim byli i są Tainowie? Byli pierwotnymi mieszkańcami, tubylcami Kuby, Wyspy Haiti, zawierającej państwa Haiti i Dominikanę, dalej Puerto Rico, Jamajki i wysp Bahama. Byli więc pierwszymi mieszkańcami Ameryki, którzy wzięli na siebie atak hiszpańskich kolonizatorów. Hiszpanie utrzymywali, że Tainowie wszyscy wymarli. Prawda jest inna: jak się wydaje, nie ma Tainów „czystej krwi”, ponieważ przez pokolenia zmieszali się z Białymi, a w jeszcze większym stopniu z Czarnymi przybyszami. Ale tradycja przetrwała, jak również jest współcześnie rekonstruowana w miarę budzenia się własnej świadomości wśród ich potomków. Co przypomina nasz, polski i słowiański przypadek, bo u nas też „dokopujemy” się z trudem do tego, co własne, oryginalne i rdzenne, i podobnie korzystamy przy tym z „narzędzi” branych z zewnątrz, od innych narodów i z innych tradycji.

O tym i o festiwalu napiszę więcej. Czytelnicy Taraki, tak myślę, na Festiwalu znajdą się u siebie!


A tydzień później prowadzić będę:

5-dniowy intensywny Retrit Twardej Ścieżki pod tytułem: Przywołanie Zwierząt Mocy

Czas: 26 - 30 października br. (2012), miejsce: w Brodkach koło Mińska Maz.

Te warsztaty nawiązują do artykułów o zwierzętach mocy, które piszę ostatnio; można powiedzieć, że będą to praktyczne ćwiczenia do tych tekstów. Zwierzęta mocy są to, tak można powiedzieć, duchowi emisariusze zwierząt, ich mentalni agenci, którzy nawiedzają nas, żyją w naszych umysłach razem z innymi członkami naszej wewnętrznej „psycho-fauny” - i z którymi warto nawiązać kontakt. A na pewno powinien ten kontakt nawiązać ktoś, kto idzie szamańską ścieżką. (No, choć troszeczkę szamańską... :)

Więcej przeczytasz w ogłoszeniu: www.taraka.pl/_og_retrit_0912


Zapraszam i zachęcam!

Auto-promo Taraki 2: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogu Auto-promo.


« Prawicowe diabły, memetyczny sułtan, skok kwantowy Festiwal serca i umysłu - moje tezy »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)