zdjęcie Autora

28 maja 2017

Kamil M. Kaczmarek

Powody, dla których rząd RP nie powinien godzić się na relokację


Oryginalnie wypowiedź na Facebooku w ramach dyskusji, patrz: Strona Autora.

Powody, dla których rząd RP nie powinien, moim zdaniem, godzić się na relokację:

1. Polityczne

Jako, że jest to decyzja polityczna, dokonywana w imieniu zbiorowości, której konsekwencje spadną prędzej czy później na całą zbiorowość, uważam, że racje polityczne mają pierwszeństwo nad etycznymi. Wbrew chrześcijaństwu i Kantowi, a za Arystotelesem i Heglem oddzielam etykę od polityki i – w działalności publicznej – przedkładam drugą nad pierwszą. Jak dostrzegł to Machiavelli, polityk musi być gotów poświęcić nawet zbawienie własnej duszy, jeśli tego wymaga dobro społeczności, która jest mu powierzona. Dlatego cieszy mnie nieugiętość – póki co – rządu, wobec coraz brutalniejszych nacisków hierarchii katolickiej, która od czasów Jana XXIII dokonuje radykalnego upolitycznienia ewangelii i prostego przekładania jej nakazów etycznych na w doktrynę polityczną w zakresie prawa międzynarodowego.

Obecny kryzys ma przyczyny dalsze i bliższe. Dalsze to zniszczenie państwowości w Libii i (w trakcie) w Syrii. Bliższe: zaproszenie wystosowane przez Angelę Merkel wraz z obietnicą przyznania przybyłym azylu. Z tego, co mi wiadomo, Polska nie ponosi w żaden sposób odpowiedzialności za przyczyny ani bliższe ani dalsze. Trzeba naprawdę dużej dozy naiwności i nieodporności na manipulację globalnych graczy, aby – po Iraku – wierzyć, że wojny te wybuchły z jakichkolwiek uzasadnialnych powodów, poza partykularnymi interesami tychże graczy czy też nawet wyłącznie osobistymi interesami ich liderów (jak pożyczka na 50 mln euro zaciągnięta przez Sarkozy'ego u Kadafiego). Twierdzenie, że chodziło o obalenie autorytarnych reżimów nie wytrzymuje krytyki, choćby z tego względu, że jest na świecie sporo dużo bardziej autorytarnych reżimów, oraz z tego, iż nie jestem pewien, czy anarchia zmieszana z autorytarnymi rządami islamskich fanatyków jest w jakikolwiek sposób korzystniejsza dla porządku światowego czy tychże narodów.

Również jeśli chodzi o przyczyny bezpośrednie – decyzja kanclerz Merkel, stanowiąca naruszenie traktatów unijnych, została podjęta bez konsultacji z państwami członkowskimi.

Innymi słowy, przypomina to sytuację, gdy znajomy zaprasza nas do restauracji. Akurat nie jesteśmy głodni, więc zamawia tylko on: gulasz z sarnich języków, płetwę rekina i kilka innych dań, które mają wyłącznie francuskie nazwy. Potem wywraca stolik, bije kelnera, rozbija szybę i oświadcza: byliśmy tu razem, więc koszty ponosimy solidarnie.

Zgoda na narzucane nam regulacje byłaby zgodą na ustanowienie de facto (jeszcze nie de iure) zupełnie innej Unii Europejskiej, nie tylko niż ta, do której wstępowaliśmy, ale też ta, na którą zgadzały się w traktatach kolejne rządy. To unia, w której pozycję absolutnego hegemona posiada jedno państwo, które może innym narzucać korzystne dla siebie regulacje i obarczać innych konsekwencjami własnych decyzji. Moim zdaniem opłaca się walczyć jednak o inny kształt UE.

2. Etyczne

Wspomniane akcje polityczne uzasadniane są względami moralnymi, nierzadko sięgającymi moralnego szantażu. Opierają się one na zasadzie, że „należy pomagać uchodźcom”.

Takie postawienie sprawy jest jednak ukrytym już w sformułowaniu petitio principii – zakładaniem tezy, która dopiero powinna być udowodniona (widać socjotechnicy będący autorami tej strategii głęboko przyswoili sobie założenia determinizmu lingwistycznego Sapira-Whorfa).

Po pierwsze: czy mamy do czynienia z uchodźcami? Fale uchodźców wypływają z danego kraju w następstwie zagrożenia biologicznej egzystencji, dlatego w pierwszej kolejności uciekają kobiety i dzieci, stanowiące najważniejszy demograficzny zasób populacji, umożliwiający jej odtworzenie. Życie mężczyzn z tego powodu ma mniejsze znaczenie, toteż to ich posyła się na front. We współczesnych warunkach szczególnie brutalnych konfliktów, wobec bezwzględnej siły zawodowych armii proporcje te zwykle się do siebie zbliżają. Według danych UNHCR wśród uchodźców w Tajlandii, Burkina Faso, Nigerii, w Afryce Centralnej, Kongo i Etiopii kobiety stanowią od 51 do 59% masy uchodźców, jedynie w Sudanie 48%. Zbliżone też proporcje spotykamy wśród uchodźców Syryjskich zarejestrowanych w krajach takich jak Turcja, Egipt, Irak, Jordania, czy Liban (51,5% mężczyzn, do 48,5% kobiet).

Jak wytłumaczyć dysproporcję płci wśród przybywających do Europy (w niektórych falach do 80% mężczyzn)? Najprostszym wytłumaczeniem jest to, że ten ruch ludności nie jest zmotywowany chęcią ocalenia życia, ale innymi względami. Katastrofiści podkreślają, że są to mężczyźni w wieku poborowym, i definiują ich jako najeźdźców. Moim zdaniem istotniejsze jest to, że są to ludzie w wieku produkcyjnym. Niezależnie od tego, jaki jest ich status prawny, omawiany ruch ludności należy uznać (tymczasowo) za migrację zarobkową (podjętą przez uchodźców).

Pewne przesłanki pozwalają wnioskować, że nie był to spontaniczny zryw spowodowany warunkami ekonomicznymi, ale skutek decyzji podjętych przez rządzących w Niemczech z motywów ekonomicznych, na długo, zanim fala 2015 roku ruszyła z Turcji do Grecji. Działania organizacji pozarządowych szermujących hasłami „świata bez granic” i „prawa człowieka do wyboru miejsca zamieszkania” zbiegły się z prowadzoną już od 2011 akcją rządu niemieckiego wykupywania czy podnajmowania wszelkich pensjonatów, domów letniskowych, hoteli calem zasiedlenia w nich „uchodźców”. Formalne zaproszenie ich przez kanclerz Merkel z 5.IX.2015 było nie tyle reakcją na kryzys humanitarny, ale zwieńczeniem od dawna planowanej operacji.

Czy można nazwać ją, jak w oficjalnej propagandzie „niesieniem pomocy”? Czy aby komuś pomóc każemy mu najpierw przemierzyć 2000 km, aby rozpatrzyć jego wniosek, i jeśli nam się nie spodoba, odesłać z powrotem? Czy gdyby faktycznie chodziło o pomoc, to pomoc nie powinna raczej udać się do potrzebującego (co jest dużo tańsze i bezpieczniejsze) niż odwrotnie? Według Europolu, w trakcie tej podróży zniknęło 10 tys. dzieci., które mogły stać się ofiarą gangów wykorzystujących je seksualnie.

Wszyscy oceniamy sytuację w oparciu o cząstkowy dostęp do (często dodatkowo zmanipulowanych przez obie strony sporu) informacji, jednak moim zdaniem, wspomniane fakty i poszlaki składają się w ciąg logiczny, który bynajmniej trudno określić jako niesienie pomocy. Oceniając je w kategoriach etycznych, ale nie na poziomie tkliwej etyki liberalnej widzącej tylko jednostki, a w kategoriach etyki widzącej także społeczności, to, co się stało, trzeba nazwać brutalnie: był to szaber. Niemcy, korzystając z chwilowej niemocy obezwładnionego wojną narodu syryjskiego zawłaszczyły olbrzymi zasób siły roboczej (przepraszam za ekonomiczny język, ale odpowiada on intencjom decydentów), siły wytworzonej przez ten naród, której koszty odchowania, wychowania i edukacji on ponosił (duża część wśród tych młodzieńców to studenci), siły, która – gdy tylko skończy się wojna – winna przyczynić się do odbudowy kraju, kto wie, może w zdrowszej formie niż Syria Asada. Siły, która – dodajmy – gdy znajdzie zatrudnienie w Niemczech, już nigdy do Syrii nie wróci.

Udział w tym procederze, sankcjonowanie go, nie wydaje mi się szczególnie etyczny.

Z politycznego punktu widzenia nieetyczność procederu nie powinna jednak przesądzać sprawy. Wobec naszej katastrofalnej demografii można by przemyśleć, czy nie warto jednak pewnej liczby Syryjczyków przyjąć. Problem w tym, że to nie nasi urzędnicy zawiadują zwrotnicą, w związku z czym szanse, że ktoś, kto stara się o azyl w Niemczech, a posiada jakiekolwiek przydatne dla współczesnej gospodarki kwalifikacje, czy bodaj średnie wykształcenie, że ktoś taki zostanie poddany procedurze relokacji, wydają się zerowe. Zmusza się nas więc, abyśmy ponosili koszty obiadu, z którego pozostawi nam się do ogryzania kości.komentarze

1. kat • autor: Nierozpoznany#99422017-05-28 13:57:38

"Katastrofiści podkreślają, że są to mężczyźni w wieku poborowym, i definiują ich jako najeźdźców." - oby czas pokazał, że katastrofiści mylili się. Unia zamiast naciskać na nasz kraj powinna politycznie naciskać na tych którzy rozpętali wojnę i na niej zarabiają. Zachód odwraca kota ogonem tak jak ze ślimaka zrobił rybę aby ktoś zarobił na przedefiniowaniu. Europejscy miłośnicy Indian mają szansę skończyć tak jak oni w rezerwatach gdy będą tak wpuszczać i wpuszczać. Upłynie troszkę lat i nastąpi liczebna przewaga wyborców i pozamiatane. .

2. Ja sprawę widzę inaczej • autor: JSC2017-05-28 18:18:04

(...)Jako, że jest to decyzja polityczna, dokonywana w imieniu zbiorowości, której konsekwencje spadną prędzej czy później na całą zbiorowość, uważam, że racje polityczne mają pierwszeństwo nad etycznymi(...)
W takim razie Niemcy nie powinni finansować darmozjadów (taki mamy tam wizerunek) z Polski.

(...)Bliższe: zaproszenie wystosowane przez Angelę Merkel wraz z obietnicą przyznania przybyłym azylu. Z tego, co mi wiadomo, Polska nie ponosi w żaden sposób odpowiedzialności za przyczyny ani bliższe ani dalsze.(...)
Uchodźcy dotarli do Europy, a nawet do Budapesztu, a dopiero nastąpiło Willkomnen, a zatem wypraszam sobie zwalanie winy na to zaproszenie.

(...)Również jeśli chodzi o przyczyny bezpośrednie – decyzja kanclerz Merkel, stanowiąca naruszenie traktatów unijnych, została podjęta bez konsultacji z państwami członkowskimi.(...)
Nie przypominam sobie, żeby wtedy były jakieś protesty... pamiętam tylko, że wszystkie bariery wyparowały... przestali przeszkadzać nawet  Orbanowi.

(...)Również jeśli chodzi o przyczyny bezpośrednie – decyzja kanclerz Merkel, stanowiąca naruszenie traktatów unijnych, została podjęta bez konsultacji z państwami członkowskimi.(...)
Chyba ktoś pomylił UE z jałmużnomatem.

(...)Pewne przesłanki pozwalają wnioskować, że nie był to spontaniczny zryw spowodowany warunkami ekonomicznymi, ale skutek decyzji podjętych przez rządzących w Niemczech z motywów ekonomicznych, na długo, zanim fala 2015 roku ruszyła z Turcji do Grecji.(...)
Czyli twierdzisz, że ISIS powstało z niemieckiej inspiracji?

(...)Czy można nazwać ją, jak w oficjalnej propagandzie „niesieniem pomocy”? Czy aby komuś pomóc każemy mu najpierw przemierzyć 2000 km, aby

3. To brzmi śmiesznie... • autor: JSC2017-05-28 18:20:59

(...)Unia zamiast naciskać na nasz kraj powinna politycznie naciskać na tych którzy rozpętali wojnę i na niej zarabiają.(...)
Tam się wyrzynają, a ty chcesz ich proponować rozmowy? Póki nie powstrzymasz napastników będziesz traktowany jak frajer.

4. Bałagan • autor: Nierozpoznany#99422017-05-28 19:16:40

Bałagan powinien sprzątać ten kto go narobił. I wolałbym być frajerem niż rodakom zorganizować najazd młodych gniewnych narzekających na puchnące jądra, gwałcących, przejmujących dzielnice miast, narzucających swoje prawa tubylcom itd. - bo to nie brzmi śmiesznie.

5. Soros proponuje, • autor: Manna2017-05-28 21:50:55

żeby rządy zaciągały kredyty na obsługę "nachodźców", proponuje tez wprowadzenie powszechnego podatku na finansowanie ich pobytu.
Niestety, nie mogę znaleźć linku do wywiadu, którego kilka miesięcy temu słuchałam, w którym Soros z rozbrajająca szczerością opowiadał jakim dobrodziejstwem dla gospodarek są ci dziwni goście. Wedle Sorosa - oni sami będą przecież już wkrótce  zaciągać kredyty, więc PKB będzie wzrastać.
Ta szaleńcza ustawka miałaby więc służyć bankom, zarabiających na udzielaniu kredytów.

Nie najlepszy link  dotyczący tylko  pierwszego akapitu (0:48 o tych pomysłach).
https://www.youtube.com/watch?v=7L88GtLGltI

6. No to daj coż poważnego • autor: JSC2017-05-28 22:05:31

(...)I wolałbym być frajerem niż rodakom zorganizować najazd młodych gniewnych narzekających na puchnące jądra, gwałcących, przejmujących dzielnice miast, narzucających swoje prawa tubylcom itd. - bo to nie brzmi śmiesznie.(...)
No dobra... znasz jakiś pomysł na tą wędrówkę ludów, który wnosi coś więcej niż obecna strategia polegająca na pozwalanie na zbijanie wielotysięcznych mas i biernym czekaniu na prowokacje?

7. Do JSC • autor: Nierozpoznany#99422017-05-28 22:53:34

Przyjmij na swoje podwórko czy do mieszkania kilkunastu uchodźców - chłopaków. Daj przykład. Spraw aby podporządkowali się lokalnemu prawu i obyczajom. Zapewnij im pracę i edukację. Wybij im z głowy obiecane rozdawnictwo. Dopilnuj jednocześnie aby żonie, córce, matce, sąsiadce nie stała się z powodu twego miłosierdzia krzywda od twych gości. Pomoc rozsądna i roztropna, a nie argumentowana emocjami bo masy giną. Tak, to jest okropne. Stąd wspomniałem o rozwiązaniu poprzez naciski polityczne aby zakończyć konflikt u źródła problemu. Pomoc tam na miejscu. Czy to realne ? Nie wiem. Komentarz z sieci "Gdy chodziłem na kurs języka norweskiego to poznałem wystarczającą ilość muzułmanów, na pytanie dlaczego nie jadą do np. Arabii Saudyjskiej tylko do tej "zgniłej zepsutej szatańskiej niewiernej europy" usłyszałem "bo tam trzeba na wszystko zapracować, a tutaj wszystko dostajemy za darmo".
[foto]

8. Lektura uzupełniająca: wszystkoconajwazniejsze.pl • autor: Wojciech Jóźwiak2017-05-28 23:08:37

"Emigranci. I co dalej? Unia Europejska jest dziś wspólniczką handlarzy ludźmi" - pisze Jarosław OBREMSKI
https://wszystkoconajwazniejsze.pl/jaroslaw-obremski-emigranci/

9. Do Akhira... • autor: JSC2017-05-28 23:09:10

Mam inną propozycję... Zorganizuję rozmowy pokojowę głów stron biorących udział w "sporze" pod twoją egidą.

A co do podwórka... to wygląda tak, że nadchodzi jakaś grupa bandytów, a policja ograniczyła się do postawienia płotu...

10. J.O. • autor: Nierozpoznany#99422017-05-28 23:27:58

Przeczytałem zalinkowany art. - Jarosław Obremski szeroko i sensownie to wszystko ujął. 

11. Do JSC • autor: Nierozpoznany#99422017-05-28 23:30:07

Wolę płot niż łomot :-)
[foto]

12. Hipokryzja rzadow • autor: Artur Olczykowski2017-05-29 02:30:41

http://www.ansa.it/english/news/2017/05/15/migrant-rescue-ships-to-stop-landing-in-sicily-for-g7-2_329e062f-d46b-4a10-b996-a4c024dfadf8.html
Gdy chodzi o tylki politykow okazuje sie, ze wsrod uratowanych z morza uchodzcow moga byc terrorysci....

13. Do Akhira • autor: JSC2017-05-29 07:14:26

(...)Wolę płot niż łomot :-)(...)
Niestety stoisz przed wyborem przed, którym swego czasu stał Chamberlein.

(...)Gdy chodzi o tylki politykow okazuje sie, ze wsrod uratowanych z morza uchodzcow moga byc terrorysci....(...)
Wśród u wszystkich migrantów mogą się trafić, nawet Polaków... Jak dobrze poszukasz to się okaże, że jest też nim Kaczyński.
[foto]

14. Politycy mają duże pole do popisu • autor: Arkadiusz2017-05-29 08:53:11

Politycy mają duże pole do popisu, jeśli chodzi o pracę na rzecz "dobra społeczności". Przykładowo ofiary śmiertelne smogu w Polsce to około 50 tysięcy rocznie, ofiary wypadków drogowych - około 3 tysięcy osób. Przypominam - liczba ofiar terrorystów islamskich w Polsce wynosi zero, w Europie liczba ofiar terroryzmu jest dużo mniejsza niż w poprzednich dekadach, więc sporo jest emocji, za którymi nie idą fakty.

Problem przyjmowania uchodźców można by w Polsce rozwiązać w sposób "nie-polityczny", tak aby nie był elementem pompowania sondaży władzy, za pomocą straszenia Polaków zagrożeniem "obcymi". Można by zgodzić się na przyjmowanie, wprowadzić restrykcyjne wymogi selekcji uchodźców, przyjmować po kilkaset osób rocznie przez kilka lat, na naszych warunkach, wyłącznie uciekających przed wojną. Kilka tysięcy osób w skali kraju nie stworzyłaby żadnego problemu społecznego. Zysk z tego byłby taki, że bylibyśmy solidarni jako kraj członkowski UE i na zasadę solidarności moglibyśmy się powoływać w przyszłości, a tak jest po ptakach. No i drugi zysk - nie musielibyśmy jako społeczeństwo wypierać poczucia winy z powodu nie okazania człowieczeństwa w stosunku do ludzi, którzy naprawdę uciekają przed zagładą.

15. Te nie-polityczne sposoby można przeprowadzić nie co inaczej • autor: JSC2017-05-29 11:34:53

Możemy zmienić kierunki przyjmowania uchodźców, tak aby żeby Polska wyszła na tym in plus:
- przyjmować repatriantów, jako działanie sklejające wspólnotę narodową oraz jako kładzenie gruntu dla oswojenia się z multi-kulti przez przeniesienie różnych doświadczeń związanymi z kulturami zamieszkiwanych przez nich do tej pory... ponadto trzeba zauważyć, że wśród całej tej masy trafią się i kowertyci np. Józef Bem, co powinno też dać jakiś asumpt ku zbliżenia cywilizacyjnego. Ponadto jako znawcy tamtejszych realiów powinni być znaczącym ułatwieniem dla polskiej dyplomacji w poszukiwaniu korzystrnych kontaktów.
- przyjmować Ukraińców i przedstawicieli narodów prześladowanych przez Putina i jego popleczników... co z kolei by zbudowałoby dawałoby podwaliny pod wspólnoty Polski z Międzymorzem, Kaukaziem, Syberią, czyli ważnymi regionami (Syberia z swoimi wielkimi rzekami wychącymi na Arktykę rysuje się jako bardzo ważny element tego przedsięwzięcia) przez, którymi ma biec Szlak Jedwabny... co powinno znacząco wyrównywać nasze szanse w stosunku do Chin.
PS. Nie można zapominać, że wszystko powyższe jeśli nie zostanie poparte aktywnymi działaniami w regionie, całe te sposoby spowodują tylko jedną wielką marnację.

16. Terroryzm • autor: Nierozpoznany#99422017-05-29 13:38:53

Terroryzm to nie tylko wybuchy itp. To terroryzowanie lokalnych społecznosci przez przybyszów i polityczną poprawność gdzie przemilczane są gwałty, kradzieże, napaści, gdzie policjanci chcą odchodzic ze służby, gdzie totalnym cyrkiem jest sytuacja np. we Francji gdy tłumy łobuzów łażą po drogach i napadają na ciężarówki. Gdzie mówi się w Niemczech o konfiskacie mieszkań gdy ktoś ma ich za dużo. Gdzie o absurdach szwedzkich aż nie chce się wspominać. Gdzie władza terroryzuje pod przykrywką pięknych haseł własnych obywateli aby nadstawiali tyłki, a nie pomaga jak należy tym już skopanym.

17. A jak nazwiesz... • autor: JSC2017-05-29 13:50:44

nagonkę, która spotkała Polaków w Wielkiej Brytanii?

18. Co • autor: Nierozpoznany#99422017-05-29 19:50:37

Co za różnica jak to nazwę. W sumie co by nie pisać to każdego dosięgnie i dosięga stosowność zdarzeń, które na jednej płaszczyźnie mogą oburzać, a na innej budzić. Tak oprawca spotyka ofiarę, a pomocna dłoń trafia na dłoń potrzebującą. Sprawczość ludzkich pionków w rozgrywce wieczności jest przedłużeniem Niepojętości, a nasz osąd na temat powinności nie przewyższy przywoływanej w innym miejscu Konieczności. Niech się dzieje co ma się dziać wszak w tej chwili rodzą się i obumierają komórki w naszych ciałach. Pewnych procesów nie zmienimy bez względu na to co o nich sądzimy. 
[foto]

19. Lektura uzupełniająca 2 • autor: Wojciech Jóźwiak2017-05-31 22:37:57

http://www.defence24.pl/601802,repatriacja-drenaz-zasobow-czystki-etniczne-jak-europa-nie-poradzi-sobie-z-kryzysem-migracyjnym-opinia
Autor: Witold Repetowicz.
Tekst jest znakomicie wnikliwy i pokazuje, (1) stan faktyczny problemu uchodźców w Syrii, i (2) kosmiczną obłudę, z jaka sprawa ta jest traktowana przez oficjalne czynniki UE, a zwłaszcza polityków i lobbystów niemieckich. Czytamy. Pora przejrzeć na oczy.

Przy okazji, usprawiedliwię się, dlaczego temat "uchodźców" podjąłem w Tarace, zachęcając Kamila Kaczmarka do re-publikacji u nas. --- Ponieważ ten problem jest paprzącą się raną dla umysłów i rzutuje na stan ducha także w sprawach dalekich od polityki. A tylko prawda może tu coś zaradzić. Nie uleganie pogłoskom, stereotypom i propagandzie.


[foto]

20. Prasówka w Racjonalista.TV • autor: Wojciech Jóźwiak2017-06-01 09:08:13

Ciekawy (dość) tekst w Racjonalista.TV:
http://racjonalista.tv/francja-ideologia-muzulmanina-ofiary/
Są tam streszczone wyniki niedawnych badan socjologicznych nad integracją i nie-integracją muzułmanów we Francji. Naukowo w oparciu o ankiety i statystykę wykazano, że religia (tzn. islam) ma największy ze wszystkich branych pod uwagę czynników wpływ na powstawanie radykalnych poglądów. Czyli naukowo wykazano coś, co zdaje się było widoczne gołym okiem. Ale podobno we Francji dotąd istniało tabu na badania socjologów nad islamem. Dziwny ten kraj, Francja. W ogóle nie rozumiem Zachodniej Europy -- jakieś umysłowe pop...enie się wyłania, albo ja czytam tendencyjne źródła -- Ale nie, bo Racjonalista.tv nie zalicza się do jakichś prawicowych, nacjonalnych ani antyeuropejskich oszołomów.
[foto]

21. Prasówka w Euro/Islam.pl • autor: Wojciech Jóźwiak2017-06-01 09:20:42

https://euroislam.pl/szwecja-wiekszosc-przestepcow-ma-imigranckie-pochodzenie/
"Według najnowszego badania niemal wszystkie zabójstwa i usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej w Szwecji są popełniane przez osoby wywodzące się ze środowisk imigrantów."
Dalej równie ciekawie.
Tabu na tę (chyba też tam oczywistą?) wiedzę wśród "oficjału" szwedzkiego trwa, ale słabnie. Dlaczego w ogóle tym się zajmuję? Z zawodowego obowiązku prognosty. Zbliża się okres koniunkcji Saturna do Plutona. Koniunkcje Saturna i Plutona to okresy społecznych polaryzacji ("kto kogo"), przemocy, opresji i wojny. Na miejscu muzułmanów byłbym ostrożniejszy. Mogą przegiąć.

22. Na takie argy\umenty można odpowiedzieć w podobnym stylu: • autor: JSC2017-06-01 09:32:41

1) Najbardziej krwawa organizacja w Europie od roku ’70 jest motywuowana katolicyzmem.
2) W Niemczech liczba zorganizowanych grup polskich przestępczych jest II w stosunku do niemienieckich zorganizowanych grup przestępczych
3) Statystyki FBI wskazują, że ponad 80% morderstw dokonują bliscy lub członkowie rodziny
[foto]

23. dużo ciekawych tekstów • autor: Arkadiusz2017-06-01 10:57:04

Pokazuje to, że istnieje w Polsce pluralizm opinii w temacie imigrantów i uchodźców, chociaż nie wybrzmiewa on tak głośno jak powinien. Bo lepiej by było, gdyby taka wiedza była podana w mainstreamie, czyli widzom TVP, Polsat czy TVN. Na razie masowy widz wie, że albo imigranci to terroryści (jeśli ogląda tv publiczną) albo że Polacy nie chcą ratować tonących matek z dziećmi uciekających przed bombami (jeśli ogląda TVN24). Nie wiem, jak to jest na Zachodzie Europy, czy obywatele UE dysponują głęboką i rzetelną wiedzą podaną w głównych mediach (mówi się u nas w Polsce, że panuje tam polityczna poprawność, czyli nie wiedzą?), czy tylko w niszowych i trzeba się do niej dokopywać. Poziom demokracji zależy od tego, jaką informacją dysponuje obywatel. Zarówno tam jak i w Polsce. Tam powstają strefy, gdzie przestaje obowiązywać prawo, u nas ponad prawem jest cała rządząca partia. Tam zamiata się pod dywan (do czasu: 2019-20?) niewygodne zjawiska, u nas się je nagłaśnia a być może wyolbrzymia, aby postraszyć i zdobyć nieograniczoną władzę i wolność dla swoich ponad prawem. Mam obawę bliską pewności, że poziom demokracji w Polsce uzależniony jest niemal 1 do 1 od tego, jak poradzą sobie na Zachodzie z problemem imigrantów i czy dadzą radę pogodzić rosnący w siłę islam z państwem prawa.

24. Z brytyjskich mediów • autor: JSC2017-06-01 12:18:36

w pewnym momencie wynikało, że imigranci, to terroryści, Polacy to imigranci, czyli Polacy to terroryści.
Taką sofistyką można nazwać terrorystami tych co robią tą nagonkę na imigrantów:
- IRA to organizacja terrorystycza
- członkowie IRA to Irladczycy
- Irladczycy to katolicy
- Prawdziwi Polacy to Polacy-Katolicy
- Polacy-Katolicy robią nagonkę przeciwko (nawet obrażająć Papieża) przyjmowaniu migrantów
Wniosek:
Robiący nagonkę na imigrantów w Polsce to terroryści.
PS. Powyższe poglądy nie są wyznawane przez autora. Ponadto autor nie zamierza nikogo obrażać.
[foto]

25. @JSC • autor: Wojciech Jóźwiak2017-06-01 12:55:30

Drogi/droga JSC. Spróbuj znaleźć w sieci treści, które wniosą coś istotnego do sprawy.

26. Proszę bardzo... • autor: JSC2017-06-01 13:50:10

https://www.hoplofobia.info/kto-zabija-w-ameryce-2/
Wspomniane statystyki FBI

http://www.polishexpress.co.uk/ira-pozazdroscila-isis-prawdziwa-ira-grozi-terrorem-w-uk
O współczesnych poczynaniach RealIRA

http://www.polishexpress.co.uk/kolejny-atak-terrorystyczny-w-irlandii-polnocnej-czy-ira-powrocilahttp://www.polishexpress.co.uk/kolejny-atak-terrorystyczny-w-irlandii-polnocnej-czy-ira-powrocila
Zamach RealIRA, który zbiegł się w czasie z zamachem w LondynieW ramach PS:Co na gorąco powinno włączyć tą organizację do kręgu podejrzanych, zwłaszcza, że został on dokonany, w że tak powiem w irladzkim stylu.Koniec PS.

http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Zamach-w-Manchesterze.-Muzulmanie-ostrzegali-przed-Salmanem-Abedim
A propos generalizacji w sylu, że muzułamanie to sami terroryści, a ichnijsze gminy nie potępiają aktów przemocy.

PS.
https://wolnemedia.net/od-ulsterskich-szwadronow-smierci-po-islamskich-bojownikow-o-wolnosc/
Tu mamy z kolei nawiązaniem do raportu De Silvy, który może być ciekawą lekturą o poprawności politycznej i terroryżmie...

27. od czego jest rząd krajowy? • autor: Jerzy Pomianowski2017-06-01 18:51:39

Stanowisko ludzi wszelkich  tutejszych (krajowych) opcji jest w tej sprawie niemal identyczne, co cieszy i zaskakuje. Z "wrogiego obozu" (entuzjastów utrzymywania w Polsce imigrantów islamskich) padł nawet tak obłąkany argument, że napływ ludzi o tak odmiennej kulturze zrekompensuje stratę wywołaną emigracją na Zachód młodych, przywykłych do pracy Polaków. Facio potrafiący co najwyżej załadować kałasza ma zastąpić tyrającego w montowni za pensję minimalną  Polaka, który rozsądnie zwiał do Anglii.
Co najważniejsze - obowiązkiem rządu jest dbanie o dobrobyt i bezpieczeństwo Polaków, a nie walka o "waszą i naszą", czy o szczęście ludzkości.

28. @Jerzy Pomianowski • autor: JSC2017-06-01 19:37:32

Ta troska o dobrobyt i bezpieczeństwo Polaków wygląda:
- brak repatriacji
- powyższe sankcjonuje de facto Polskość dwóch prędkości
- Łukaszenka nie dawno obwieścił, że na Białorusi Polacy szykowali zbrojna prowokacja. Jakoś o reakcji Polskich władz nie słyszałem, a czyn ten jest na Białorusi zagrożony karą śmierci
- na terenach dawnego Wołynia narasta wrogość między Polakami, a Ukraińcami, która skutkuje licznymi aktami agresji, których ukoronowaniem jest atak na konsulat w Lwowie. I jakoś o reakcji władz nie słyszałem.
- w Brześciu rośnie dżungla, taka jak w Calais, a jakoś nie słyszałem o przygotowaniach na wypadek prowokacji
- obecny Minister Obrony Narodowej nazwał Smoleńsk aktem wojny... i nikt nie powoduje sił zbrojnych do działania
- jak już poprzednio wspomniałem terytorium Irlandii Północnej jest szczególnie zagrożone terroryzmem, a ostrzeżenia na stronach MSZ nie ma
- ponadto w czasie gdy było Euro 2016 we Francji trwały nie pokoje społeczne o gwałtownej dynamice (wtedy było realne zagrożenie kryzysem paliwowo-energetycznym, a o śmieciach już nie wspomnę) związane z dekretem o długości tygodnia pracy, a temat był właściwie, że przemilczany

29. państwo bez doktryny, bez celu oprócz trwania • autor: Jerzy Pomianowski2017-06-01 20:01:16

To prawda, że ten rząd, jak każdy inny słabo dba o dobrobyt i bezpieczeństwo Polaków. Ma jak poprzednie rządy, inne polecenia. Wszystkie rządy od 1945 pochodzą z zewnętrznego nadania. Pora przywyknąć. Obecnie poparcie Trumpa pozwala władzy  na fikanie wobec Unii, co chwilowo jest korzystne.

30. Obecnie poparcie Trumpa pozwala władzy na fikanie wobec Unii, co chwilowo jest korzystne. • autor: JSC2017-06-01 20:11:01

To stwierdzenie jest trochę śliskie... Ponieważ Trump:
- jest zagrożony impeachmentem
- jego polityka jest zagrożeniem dla spójności, a nawet istnienia NATO
- czym dąży do tzw. koncertu mocarstw
- dokonania militarne są jakieś dziwne: najpierw bombarduje rosyjską bazę w Syrii, a póżniej pozostawia bez reakcji liczne przekroczenia czerwonej linii przez Kima

A z drugiej strony Polska próbuje się podczepić pod Jedwabny Szlak tzn. wielki projekt geopolityczny, który jest konkurencją do Pax Americana. Choć i tu widać jakieś rozchwianie... jest wiele gadania, a jak przychodzi co do czego to Macierewicz uwala terminal przeładunkowy w Łodzi. Z resztą ten minister to wielkie nieszczęście dla tego miasta... bo jest jeszcze historia z Caracalami.
Pomijając znaczenie Jedwabnego Szlaku dla sojuszu z Ameryką nie widać po stronie Polski woli podjęcia roli stabilizacyjnej na obszarze istotnym znaczeniu dla tego szlaku oraz planów pozyskiwania gazu dla naszych gazoportów. Ponadto to jest obszar, z którego idzie na Polskę największy nacisk migracyjny na Polskę.

A jak ty to postrzegasz?

31. Nie mniej obalenie... • autor: Jerzy Pomianowski2017-06-01 20:24:00

Nie mniej obalenie Prezydenta USA nie jest łatwe, i trwa pewien czas. Jeśli Unia rozleci się wcześniej, to wygramy chwilę koniunktury.W Unii nie ma żadnej solidarności między twardym jądrem, a krajami byłego RWPG. Nigdy twarde jądro nie poparło solidarnie naszych interesów (walka z klimatem, z kopalniami węgla) stąd niesłusznie domaga się jakiejś solidarności w walce ze swoimi problemami z islamem.
PS
Oczywiście  Polacy żyjący z zasiłków powinni być wywaleni z Niemiec, Anglii, itd.

32. @Jerzy Pomianowski • autor: JSC2017-06-01 20:35:05

(...)Nie mniej obalenie Prezydenta USA nie jest łatwe, i trwa pewien czas.(...)
Mimo wszystko to mu mniej lub bardziej krępuje ruchy.

(...)Jeśli Unia rozleci się wcześniej, to wygramy chwilę koniunktury.(...)
Ja pisałem o NATO, ale nie zaszkodzi, że się dowiem jak widzisz tę koniukturę...

(...)walka z klimatem, z kopalniami węgla(...)
A ja z kolei sądzę, że rozwalony klimat jest większym zagrożeniem niż zyski płynące z węgla. Mało tego te zagrożenie jest na tyle poważne, że jego sprowadzanie powinno skutkować Trybunałem Stanu.

(...)Oczywiście  Polacy żyjący z zasiłków powinni być wywaleni z Niemiec, Anglii, itd.(...)
Czyli niech te zasiłki płaci Polska...

33. dążenie do wymiany ludności? • autor: Jerzy Pomianowski2017-06-01 20:51:15

W Polsce zasiłki są mało kosztowne dla budżetu. To nie jest te 800 euro na głowę, jak na Zachodzie.Nie mniej ten paniczny strach Tuska, a obecnie pani Szydło przed powrotem Polaków, robi wrażenie. Wygląda, że utrzymanie exodusu na Zachód jest priorytetem polityki zagranicznej Polski od 1990 roku.
Na czym polega iskierka nadziei? Polska nie jest krajem konsumpcji jak Zachód, lecz strefą ciężkiej niskopłatnej pracy dla zagranicznych koncernów. Czyli Ukraińcy tak, ale muzułmanów tu nie będzie. Nie zechcą pracować w montowniach i w Lidlu  na niemiecki socjal dla Niemców.

34. Pomijając ocenę tego czy to jest szansa to powiem, że jest ona złudna... • autor: JSC2017-06-01 21:08:02

Nie wyobrażam sobie, żeby Polacy byli tańsi od Chińczyków czy afrykańczyków... A i oni są etapem pośrednim przed robotyzacją. A wtedy Zachód itp. imperia będzie miał niemal wszystko:
- kapitał
- technologie
- siłę roboczą
- środki projekcji siły militarnej

35. polak jest tani • autor: Jerzy Pomianowski2017-06-01 21:21:38

Już 10 lat temu siła nabywcza płacy w Chinach zbliżała się do polskiej. Niedawno Chińczycy kupili od Holendrów sławną firmę produkującą telewizory, i otworzyli montownię w Gorzowie z powodu niższych kosztów pracy niż w Chinach, i tańszego transportu na Zachód. To jest obóz pracy niestety. Byłem w Angielskiej firmie pod Szczecinem. Koszmar z 19 wieku.

36. Czyli jednym słowem... • autor: JSC2017-06-02 08:05:37

stajemy się kolonią wielkiego kapitału?

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)