zdjęcie Autora

18 listopada 2017

Helka

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Poza Polską

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: pies

« Wspólny sen Drzewa na balkonie »

Śniłam odwróconą mapę Polski. Rzeka graniczna była po prawej stronie. Na północnym wschodzie było morze, zamknięte skałami będącymi brzegiem, granicą kolejnego kraju. Kiedy podeszłam do tych skał, okazało się, że są sklepowymi regałami, na których stoją produkty spożywcze. Granicę między Polską a kolejnym państwem rozpoznałam po zmianie języka na etykietach tych samych produktów.
Stałam na brzegu rzeki i patrzyłam w kierunku Polski. Wdziałam przepiękny krajobraz: żyzne pola przeplecione miedzami, obsadzonymi polną gruszą. Sielski, spokojny i... niemodny.
W kraju, w którym byłam, przepisy wymagały posiadania 2 żon. Mąż pracował tam służbowo i musiał dostosować się do przepisów. Poprosił, bym wybrała mu tę drugą żonę, bo on nie ma czasu na pierdoły. Miałam wybrać taką, żeby mi nie przeszkadzała.
Dostałam worek z wzorami żon. Najczęściej były to żebra z kawałkiem mięsa, zapakowane w folię, z etykietą zawierającą opis zalet danej kandydatki.
Była też jedna, jak lalki Barbi. Na etykiecie miała napisane "ładna". Była faktycznie bardzo ładna, ale odłożyłam ją. Natomiast zwróciłam uwagę na inną, miała w opisie informację, że w ramach hobby zajmuje się archiwizowaniem ludowych zapomnianych pieśni swojego ludu. Pomyślałam, że będę miała o czym z nią rozmawiać, więc wybiorę właśnie tę.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Wspólny sen Drzewa na balkonie »

komentarze

[foto]

1. Niesamowite! • autor: Wojciech Jóźwiak2017-11-19 20:06:29

Oczywiście ta "druga żona" wybiera przez Ciebie (Helko) dla twojego męża, to "druga Ty", czy "moje drugie-lepsze ja" z twojego punktu widzenia. Sen o wewnętrznej przemianie -- i jaki optymistyczny!

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)