zdjęcie Autora

08 kwietnia 2018

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Pożar w Trump Tower

Kategoria: Astrologia

« Kwiecień 2018: próba przed 2020 Cykl Saturna i Plutona w różnych krajach »


Z: www.independent.co.uk/news/world/americas/trump-tower-fire...

Przypomnę: w tekście „Kwiecień 2018: próba przed 2020” (z 20 marca) zalecałem obserwować, co będzie działo się podczas parady Marsa przez znak Koziorożca w kwietniu b.r., szczególnie w okresie, kiedy Mars znajdzie się w szparze pomiędzy Saturnem a Plutonem, ponieważ ów układ planet przybliża ściślejszą koniunkcję Saturna i Plutona, która mieć będzie miejsce w latach 2019 i ostatecznie w 2020.

Gdy to piszę, 8 kwietnia, Mars dopiero ledwie minął na niebie Saturna, a już zdążyła wydarzyć się długa seria znaczących wydarzeń:

 • 4 marca: otruto (wprawdzie nie na śmierć) Sergieja Skripala tzw. nowiczokiem, od czego później poszła seria dyplomatycznych retorsji i kontr-retorsji między W. Brytanią z sojusznikami a Rosją
 • 8 marca: Trump nałożył cła na stal i inne z Chin
 • 11 marca: Xi Jinping w myśl nowej konstytucji Chin uzyskał bezterminową prezydenturę
 • 12 marca: PiS przystąpiło do zaostrzania ustawy przeciw aborcji
 • 17 marca: została nagłośniona afera Cambridge Analitica, czyli wykorzystywanie psychometrii i danych z Facebooka („big data”) do sterowania wyborem Trumpa na prezydenta, od czego kryzys w Facebooku
 • 18 marca: Putin wygrał wybory i zapewnił sobie dożywotnią (w zamiarze) prezydenturę
 • 18 marca: autonomiczny samochód pierwszy raz zabił człowieka
 • 19 marca: zmarł „Sudan”, ostatni samiec nosorożca północnego
 • 23 marca: zamach islamisty w Carcassonne i Trèbes (Fr.), zginął bohaterski porucznik Arnaud Beltrame
 • 25 marca: jemeńscy pro-irańscy partyzanci wystrzelili na Rijad rakiety, tam zniszczone antyrakietami
 • 26 marca: pożar w Kemerowie na Syberii, kilkadziesiąt zabitych, przeważnie dzieci
 • 30 marca: zaczęła się „wojna płotowa” Gazyjczyków z Izraelem, kilkadziesiąt zabitych
 • 31 marca: ustawa o ograniczeniu języka rosyjskiego na Łotwie i demonstracje łotewskich Rosjan
 • 7 kwietnia: pożar w Trump Tower – o nim dalej.


Żywy kosmogram, link...

Pożar w Trump Tower jako realne wydarzenie jest błahy: ugaszono go wkrótce, nie rozszerzył się poza jedno piętro, zginął jeden człowiek. Za to niesie duże znaczenie symboliczne, gdyż jawi się jako uderzający przekaz z kanału świata – jeśli użyć terminu Arnolda Mindella.

Trump Tower, 200-metrowej wysokości budynek w centrum Nowego Yorku, nazwany jest nazwiskiem Donalda Trumpa, jest własnością prezydenta i został jego staraniem zaprojektowany i zbudowany, jest więc „oczkiem w głowie” i wizytówką prezydenta, a przy tym sztandarem jego kariery jako dewelopera. Równie ważne jest to, że w penthouzie na szczycie wieżowce mieszczą się apartamenty Trumpa: jest to więc jego nowojorska siedziba i jego rodzinny dom, ze wszystkimi łączącymi się z tym znaczeniami.

To wydarzenie trzeba interpretować tak, jak interpretuje się sny: czyli na zasadzie, że każdy szczegół może być znaczący, jak również może być zrobiona na nim amplifikacja, czyli rozbudowanie poprzez dołączenie dodatkowych skojarzeń.

Już samą nazwę budynku czytamy jako „trump – Tower”, czyli atutowa karta (po ang. trump) tarota o nazwie „Tower” czyli XVI-Wieża. Karta ta przedstawia płonącą wieżę (zgadza się!) z której wypadają ginąc ludzie (z TT wprawdzie nie wypadano, ale jeden mężczyzna zmarł od zaczadzenia), a jej wróżebnym znaczeniem jest upadek – upadek czegoś, co wydawało się równie solidne i niewzruszone jak tamta obronna wieża o grubych murach. – Upadek jakiejś dotychczas trwałej i niewzruszonej instytucji. Na karcie nr XVI tytułowa wieża niedwuznacznie jest przedstawiona jako siedziba władzy – więc karta ta i jej realny odpowiednik, pożar w TT, zapowiada upadek władzy.

W snach, gdy śni się dom, szczególnie gdy to jest „mój dom”, z dobrą pewnością oznacza on „moją” (śniącego) osobę. Tutaj jest to zła wróżba dla prezydenta. Z drugiej strony, do „domu” typowo porównywany jest też własny kraj, przez co ten zły omen (pożar) odnosi się do Stanów Zjednoczonych jako całości.

Sceny pożaru Trump Tower, chociaż same w sobie raczej błahe, natychmiast przywołują obrazy palenia się i zawalania bliźniaczych wież World Trade Center 11 września 2001 r., katastrofę, która rozpoczęła wplątywanie się Stanów Zjednoczonych w wojny na Bliskim Wschodzie. Skoro więc widzimy ogień, pożar i dom rodzinny jako USA, to otwiera się zapowiedź kolejnego uwikłania się Stanów Zjednoczonych w przykrą dla tego państwa wojnę w regionie wokół Izraela. To jedna ewentualność. Innym wariantem jest odejście Trumpa z urzędu prezydenta. Niewykluczone jest i jedno i drugie. Lub drugie (impeachment, zdjęcie z urzędu) skutkiem pierwszego: jakiejś niefortunnej i niepopularnej akcji wojennej.

Pożar miał miejsce, gdy Mars odsunął się już prawie o 3 stopnie od Saturna, ale w szparę pomiędzy nimi wskoczył Księżyc. Saturn, Księżyc i Mars znajdowały się w opozycji do Merkurego w urodzeniowym kosmogramie Trumpa. To, że zaatakowały i wskazały właśnie urodzeniowego Merkurego (a nie inną planetę), też jest znaczące, gdyż Merkury jest planetą od informacji i wiadomości, a jako grecki bóg działał jako herold przynoszący rozporządzenia Zeusa, więc rozumienie pożaru w TT jako przekazu z kanału świata jest tym bardziej uzasadnione.

The Tower

Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Kwiecień 2018: próba przed 2020 Cykl Saturna i Plutona w różnych krajach »

komentarze

1. Jak patrzymy na symboliki ę wież • autor: JSC2018-04-08 17:51:36

to nasuwa się może i głupia analogia... Osama bin Laden, czyli organizator zamachów z 11/09 był arabskim potentatem hotelarskim. A z tego co właśnie znalazłem to jego brat Bakr angażuje się w budowę najwyższej wieży "Kingdom Tower" na świecie:
https://www.wprost.pl/256605/Brat-Osamy-bin-Ladena-wybuduje-najwyzszy-budynek-swiata
[foto]

2. Czy to był Bin Laden? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-08 18:05:50

Bin Laden raczej by nie zaminował profesjonalnie obu wielkich budynków WTC i dwóch mniejszych, żeby równo osunęły się na ziemię. Nie wysłałby myśliwców ochrony miast wschodniego wybrzeża w inny rejon. Nie zamieniłby w locie boeinga na rakietę, która wbiła się w bok Pentagonu i to akurat tam, gdzie był remont.
Ale że światek hotelarski widocznie przenika się z terrorystycznym, to fakt.

3. Bin Laden jako sprawca albo jako kozioł ofiarny... • autor: JSC2018-04-08 18:33:52

tak czy siak wszedł do historii terroryzmu jako jedna głównych ikon.

Jeśli faktycznie 11/09 to false flag to i tak powsteje symboliczny węzeł World Trade Center - Bin Laden Palace - Kingdom Tower - Trump Tower.

4. Atak chemiczny w Syrii • autor: Sapsan2018-04-09 20:06:38

W nocy z soboty na niedzielę na koniunkcji Saturn-Mars-Księżyc + dalej Pluton miał miejsce atak chemiczny w Syrii. Minimum 70 zabitych i około tysiąc rannych. Większość cywile, kobiety i dzieci...

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/atak-w-syrii-usa-twierdzi-ze-uzyto-broni-chemicznej-rosja-zaprzecza,827962.html

http://wyborcza.pl/7,75399,23240500,rezim-baszara-al-asada-znowu-uzyl-sariunu-we-wschodniej-ghucie.html?disableRedirects=true

Ja mam Marsa w 10 st. Koziorożca. Ten weekend był bardzo "dziwny i naładowany elektrycznością". Samochody się znienacka psuły. Żarówki w latarniach strzelały. Kilka karetek przy sąsiednich blokach. Problemy z ochroną w klubie na kawalerskim kumpla. Niedzielę wolałem przeczekać bezpiecznie w domu.

Trump Tower - wywołanie prezydenta USA do tablicy. Okropny atak chemiczny w Syrii - sku.....syństwo przy aprobacie i/lub współudziale Putina. I co dalej ?

5. Ten atak wygląda na lipę... • autor: JSC2018-04-09 20:17:17

Assad tam już wygrywał. A gdyby chciał ludobójstwa to mógł ściągnąć artylerię i zastosować metody, które planował zastosować Hitler wobec Powstania Warszawskiego i nikt nie kiwnąłby palcem... a tak Trump musi teraz Assada powiesić (oczywiście politycy ubierają to w inne słowa).

6. JSC, sugerujesz prowokacje ze strony Putina? • autor: Sapsan2018-04-09 20:40:57

JSC, sugerujesz, że może to być przemyślana partia Putina?
No bo przecież nie Assada - ten jest pionkiem na szachownicy pełnej figur.
Ok, i co dalej w planie?

A jak Ci taka wersja?
Głupi, idiotyczny przypadek. Może Assad się uchlał albo naćpał i mu odbiło? Albo ktoś z jego generałów? Zapomniał, kim jest na prawdę i odwalił taki numer?
 

7. Pomylśmy trochę cui bono... • autor: JSC2018-04-09 20:48:02

Kto najbardziej zyskuje na obaleniu rezimu syryjskiego i wkroczeniu Amerykanów? Kurdowie.
[foto]

8. Zapowiedź upadku Żółtego Cesarza Xi? • autor: Jacek Dobrowolski2018-04-09 23:02:49

Stała się rzecz niebywała. Silny wiatr wywrócił w Chinach monumentalny posąg Żółtego Cesarza Huang-ti - archetypalnego tworcy i władcy imperium! http://www.bbc.com/news/world-asia-china-43702554
Po pożarze Trump Tower i mniej symbolicznym pożarze w Kremerowie w Rosji po którym domagano się ustąpienia cara Putina niezwykle złowieszczy znak. Czyżby miałoby upaść trzech cesarzy? Jeśli tak, to tylko w wyniku wojny nuklearnej, bo trudno sobie wyobrazić kolejne trzy rewolucje w tych imperiach.
[foto]

9. Spadki i panika na giełdzie w Rosji • autor: Tomasz Ehecatl23 Sagara2018-04-10 00:00:13

A tymczasem na giełdzie w Rosji (09.04.)  mamy  panikę, ponad 10-procentowymi zniżki  najważniejszych indeksów. ( niektóre ponad 11%) .To efekty  sankcji  Trumpa nałożonych na Rosję. 

Tak na szybko licząc musiało wyparować 15-20 mld USD z wycen. 

Element globalnej rozgrywki USA tym razem w centrum Rosji.

Kolejny efekt wojny ekonomicznej - taki realny[foto]

10. Ad Jacek Dobrowolski • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-10 06:17:23

Oj tam, od razu nuklearnie...? Trzech cesarzy upadnie, ale każdy inaczej, z inną intrygą, i w różnym czasie. "Upadek" co innego będzie znaczyć u każdego.
Obserwujmy dalej Znaki.
[foto]

11. Muszę prowokować do obserwowania • autor: Jacek Dobrowolski2018-04-10 10:26:52

Muszę prowokować do zwrócenia uwagi. Pewnie, że takiej wojny nie będzie w najbliższych latach, ale patrzmy globalnie i geostrategicznie. Chiny muszą odzyskać Taiwan i kontrolować cieśniny na Morzu Południowochińskim, którymi płyną do nich ropa i gaz z Zatoki Perskiej praz węgiel i ruda żelaza z Afryki. Nowy Jedwabny Szlak jeszcze nie działa, a cieśniny kontroluje VII Flota USA. Wystarczy jeden nieudany konflikt Trumpa z Kimem czy na Bliskim Wschodzie, a Chiny dadzą Taiwanowi ofertę nie do odrzucenia - autonomię taką jak ma Hong Kong pod warunkiem podziękowania Amerykanom, albo wojnę. Ameryka nie może pójść na wymianę ciosów nuklearnych z Chinami, bo Chiny mogą stracić miliony ludzi i walczyć dalej, a Ameryka nie może stracić kilkuset tysięcy. Co do upadku posągu Żółtego Cesarza, to upadł on na twarz i jak podały media, spłaszczyła się jak naleśnik. Utrata twarzy u cesarza, to bardzo dobitny omen. Nie wiemy jaką taktykę wobec Ameryki ustalili Xi i Kim oraz Xi i Putin. Pamiętajmy, że wywiad Kima wyhaczył plany Pentagonu wobec Korei Północnej! Xi, Putin i Kim sprzymierzyli się przeciw Trumpowi i mogą go ograć na Pacyfiku i Morzach Chińskich. Jeśli Kima łódź podwodna zatopi amerykański lotniskowiec z 5 tys. marynarzy, a Trump w odwecie będzie chciał zniszczyć rakiety Kima, to mu się nie uda, bo one są w silosach podziemnych i na łodziach podwodnych, i jak wtedy Rosja i Chiny zagrożą mu blokadą VII Floty, to Trump się cofnie, bo nie zaryzykuje wojny nuklearnej z nimi. Rosja, Chiny i Północna Korea czują się otoczone przez bazy amerykańskie, a jest ich tam setki. Jedyne co Trump może wtedy zrobić, to oddać Chinom Taiwan i kontrolę cieśnin i dać broń jądrową Japonii. Tak by wynikało z układu sił, ale czemu w takim razie posąg Żółtego Cesarza pada na twarz? Przed kim? Rewolucją
[foto]

12. Tymczasem w Syrii i wokół -- pisze Exignorant -- • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-10 12:27:53

[foto]

13. Doskonałe prognozy, Wojtku! • autor: Wojciech Suchomski2018-04-10 18:51:09

Z Twojego artykułu 20 marca zapamiętałem wymianę komentarzy, w którym jeden z czytelników ostrzegał przed datą 26 marca, że "Chiny zaatakują giełdę naszego sojusznika". Tamtego dnia miało miejsce bezprecensowe zdarzenie, pierwsze notowanie kontraktów na ropę wyrażone w chińskich juanach. To jest policzek dla dolara US, w którym rozliczane są transakcje za ropę, co było ustalone z Arabami dziesiątki lat temu.
Ty ostrzegałeś przed 11 kwietnia, a tu proszę - dzisiaj mamy sankcje dla Rosji i rubel oraz giełda moskiewska zanurkowały. Naprawdę ciekawe czasy nastały.

https://businessinsider.com.pl/waluty/kurs-rubla-ostro-spada-po-sankcjach-usa-na-rosje/dq1xldx

14. No i jest finał ataku gazowego... • autor: JSC2018-04-10 19:02:59

[foto]

15. Trump niech lepiej ujawni... • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-10 19:16:13

...kto zorganizował zburzenie i wysadzenie WTC 11 września 2001. I czyja była rakieta, która trafiła w akurát remontowany kawałek Pentagonu?
[foto]

16. Atak chemiczny na Douma, Syria • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-11 12:03:45

...miał miejsce w sobotę 7 kwietnia, przy podobnym układzie planet jak podczas pożaru w Trump Tower, z różnicą, że cztery fatalne planety w Koziorożcu (Księżyc, Saturn, Mars, Pluton) górowały-przechodziły przez medium coeli -- podczas gdy przy Trump Tower zachodziły-przechodziły przez descendent.
Link do kosmogramu: Atak chmiczny w Douma, Syria
Assad i Rosjanie twierdzą, że atak był prowokacją popieranych przez USA bojówek antyrządowych. USA z Trumpem, że to Assad. Premier W.Bryt. May mówi, że nie ma dostatecznych danych.
Liczby zabitych podawane są od 42 do "prawie 100".
Jest to któryś z kolei podobny "incydent" (raczej zbrodnia wojenna), na który Amerykanie z początku chcą "stanowczo odpowiadać", wołają o "nieprzekraczalnej czerwonej linii", a potem nic nie robią. Wniosków rzeczowych nie wyciągam. Wróżebne są nieciekawe, podobnie jak "skromy" pożar w TT, NY.

17. A więc wojna! • autor: JSC2018-04-11 13:27:29

[foto]

18. Jeszcze nie wojna • autor: Jacek Dobrowolski2018-04-11 14:41:55

Kolejny twitter Trumpa przynosi propozycje współpracy z Rosją. To się nazywa brinkmanship, czyli strategiczne balansowanie na krawędzi. Oba mocarstwa to robią od dawna. Czy Putin ćwierka? Chyba nie. Za niego mówi rzecznik Kremla Pieskow. Powinien dziś się wypowiedzieć.
[foto]

19. Wish You Were Here • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-11 18:18:37

Czy ten płonący mężczyzna z Pink Floyd’ów "Wish You Were Here" nie przypomina dziwnie Donalda Trumpa?


20. Biały Dom: Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji ws. ataku na Syrię • autor: JSC2018-04-11 23:08:58

[foto]

21. Teraz dopiero uwertury • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-11 23:38:06

Bardzo bym się zdziwił, gdyby teraz zaczęła się duża wojna. Tego moje rachunki nie przewidują. Teraz, kwiecień 2018, są dopiero dawane uwertury. Arie będą w czerwcu 2019. Finale zimą 2020/21.
[foto]

22. Ten autor jak się wydaje wiele wie • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-12 20:49:06

[foto]

23. Od paru dni ... • autor: Mirosław Piróg2018-04-13 01:01:34

Od paru dni  co rano otwieram komputer i czytam njusy - obserwując jak predykcje się z rzeczywistością zbiegają.

[foto]

24. W roku 2053? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-13 08:57:01

Być może za kolejny obrót cyklu Saturn-Pluton wiedza o tym cyklu i innych zejdzie do ludu tzn. do polityków i innych decydentów.
(Najbliższa zwrotna faza czyli koniunkcja cyklu Saturn Pluton będzie 12 stycznia 2020 r., a następna w roku 2053.)
Na razie jest to świeży wynalazek: Richard Tarnas swoją książkę o cyklach wydał w 2006 r. Ta idea najpierw musi wydostać się z getta (z info-bubbla) astrologii. Ale mam nadzieję, że w 2053 roku na ówczesnych resztkach świata już będzie ogólnie znana.
[foto]

25. Golfsztrom zwalnia • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-13 22:17:56

Napisano o tym tu: https://climatenewsnetwork.net/north-atlantic-ocean-currents-are-slowing/. Artykuł jest z 12 kwietnia br. Kolejna wieszcza ominalna wiadomość?
O co chodzi w tamtym odkryciu: Ocieplenie jest większe w szerokościach podbiegunowych, mniejsze w podrównikowych. Więc maleje "różnica potencjałów" między niskimi a wysokimi szerokościami geo., która napędza prądy oceaniczne płynące na północ, które przenoszą ciepło od równika do stref umiarkowanych i arktycznych. Dzięki prądowi północnoatlantyckiemu (Golfsztromowi) Europa jest tak nienormalnie ciepła. (Na polskiej szerokości 52 stopnie w Ameryce na Labradorze jest wieczna zmarzlina, rzadka tajga iglasta i praktyczne bezludzie.) Spowolnienie Golfsztromu oznacza jedno: u nas będzie zimniej. Ale niekoniecznie to musi doprowadzić do kolejnego zlodowacenia: bardziej prawdopodobne, że przy okazji ocieplania się Ziemi jako całości, najpierw zostaną wyrównane temperatury w Ameryce i w Europie. Obraz-mapka z oryginału:
north-Atlantic

26. Właśnie wybuchła wojna... • autor: JSC2018-04-14 07:38:49

https://www.tvp.info/36796924/trump-nakazalem-precyzyjne-ataki-na-cele-w-syrii-rozpoczeto-naloty
Teraz zostało tylko przysłowiowe "zajadanie popcornu"... i oby się na tym skończyło, bo kolejnej eskalacji wokół kolejnego "szturmu migrantów" na Europę mógłbym nie wytrzymać nie mówiąc już o pełnowymiarowej wymianie ciosów NATO-Rosja.
[foto]

28. Chiny demonstrują siłę • autor: Jacek Dobrowolski2018-04-14 17:01:30

Podczas gdy chimeryczny Trump uderza w Asada, mimo że nie ma dalszej strategii, chiński Prezydent bierze udział w manewrach swej floty na Morzu Południowochińskim i konsekwentnie, wobec braku inicjatywy strategicznej USA w tym regionie, pokazuje światu, że nie boi się ani wojny handlowej z Trumpem, ani żadnej innej. Chiny mają większe zasoby od USA i mimo że ładują miliardy w nowy Jedwabny Szlak, stać je na dwa nowe lotniskowce (o tym tu nie ma, ale wiem skądinąd): https://edition.cnn.com/2018/04/13/politics/china-trump-xi-expansion-intl/index.html

29. Cele strategiczne ssą jasne... • autor: JSC2018-04-14 17:29:03

powieszenie Assada i marginalizacja Rosji i Iranu.
[foto]

30. Dopisujemy do listy wydarzeń przesłuchanie Zuckerberga • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-16 10:31:54

On April 10 and April 11, 2018, Zuckerberg began testifying before the United States Senate Committee on Commerce, Science, and Transportation regarding the usage of personal data by Facebook in relation to the Facebook–Cambridge Analytica data breach.

-- z Wikipedii.
Tu jest dobry tekst o tym:
http://wiez.com.pl/2018/04/13/panszczyzniany-folwark-zuckerberga/
[foto]

32. Chrześcijanie syryjscy lojalni wobec Assada • autor: Jacek Dobrowolski2018-04-16 21:29:37

Kościoły chrześcijańskie w Syrii są lojalne wobec Assada, bowiem boją się muzułmańskich ekstremistów, tak jak i on, pochodzący z allewickiej mniejszości.
[foto]

33. Trybunał Sprawiedliwości UE uznał wycinkę Puszczy Białowieskiej za nielegalną • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-17 10:49:02

Dzisiaj, 17 kwietnia `18.
http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1375414,trybunal-sprawiedliwosci-ue-polska-prowadzac-wycinke-w-puszczy-bialowieskiej-naruszyla-prawo-ue.html
Więc Saturn+Mars+Pluton mogą przynosić też dobre wiadomości i konstruktywne wydarzenia. (Tylko szkoda, że tak późno. Ran Puszczy ten wyrok nie uleczy.)
[foto]

34. zawirowania na rynku obligacji • autor: Tomasz Ehecatl23 Sagara2018-04-17 19:57:48

Wczoraj 16 kwietnia i dzisiaj 17  kwietnia, bardzo poważne zawirowania wokół Getback’u , 
https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/getback-historia-upadku-spolki-windykacyjnej/139tt1k
to może zachwiać całym polskim rynkiem obligacji korporacyjnych , właściwie skutki nie do przewidzenia - mówimy o rynku liczonym w miliardach złotych w Polsce, to zresztą byłby początek większego wydarzenia - kryzysu całego rynku kapitałowego.

35. Nie dawno czytałem, że ogólnopojęty system finansowy wkrótce walnie... • autor: JSC2018-04-17 20:06:20

ale że zacznie się to w Polsce to chyba nikt nie przewidział, bo wszyscy patrzą na Włochy, Grecję czy Hiszpanię.

36. Z wieści z Polski ciąg dalszy... • autor: JSC2018-04-18 20:01:04

- rodzice dorosłych niepełnesprawnych zaczęli okupację Sejmu
- na kolei szykują się spore podwyżki:
https://nowyobywatel.pl/2018/04/17/tory-drozeja/

37. W Gdańsku z kolei próbowano uruchomić handel świętościami narodowymi... • autor: JSC2018-04-19 13:58:50

doszło do tam do próby zawarcia transakcji, której przedmiotem miała być cześć terytorium Westerplatte:
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/572935,dyrektor-miiws-muzeum-ma-kilkanascie-tysiecy-eksponatow-zw-z-westerplatte.html

To mi się kojarzy z III serią Ekstradycji.

38. a niech się żrą • autor: Jerzy Pomianowski2018-04-19 21:37:42

To są walki frakcyjne urzędników w kolejce do budżetowego koryta. Nie mniej Westerplatte faktycznie słabo wygląda. Krzaki i parę ruin.
[foto]

39. Polskie i inne wydarzenia-omina • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-20 07:04:17

Wspomniane wyżej wydarzenia z Polski wydają się mieć małą wartość "ominiczną" czyli pokazującą zaczątki przyszłych wydarzeń większych czy to przez związek materialny czy symboliczny.
W świecie ominicznie znaczące wydają mi się 3 wydarzenia z ostatnich dni:
-- Zamieszki w Armenii -- chyba już uśmierzone, a u nas niezauważone,
-- wyłączenie (blokada) rosyjskiego komunikatora "Telegram" przez tamtejsze władze pod pretekstem, że terroryści go używają,
-- montowanie pro-amerykańskiego frontu arabskich państw sunnickich do wojny w Syrii z Saudami na czele. Niczego nie należy sobie życzyć bardziej, niż uwikłania się Saudów w ciężką wojnę. Od czego upadną. Z hukiem. Co im się szczerze uczciwie należy. Bo są największą obrzydliwością na świecie, znacznie powyżej Korei Północnej.

40. Na Wschodzie w ogóle się dzieje... • autor: JSC2018-04-20 14:51:27

http://www.eastbook.eu/2018/04/20/eastweek-czyli-miniony-tydzien-w-europie-wschodniej-i-na-balkanach-20-kwietnia/
Najważniejsze wieści to:
- Białoruś – Sprzedaż rakiet do Azerbejdżanu
Kaukaz się zbroi
- Ukraina – Poroszenko prosi o autokefalię Cerkwi
- Rosja – Facebook może podzielić los Telegramu
To chyba początek budowy "Internetu Narodowego", albo inaczej "Bitwy o Internet"
- Bułgaria – Tradycyjne produkty już nie tradycyjne?
To grozi awanturą na wsiach całej UE...
[foto]

41. Co Kim tym razem wziął, melisę? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-22 14:51:47

Na uspokojenie?
http://www.polska-azja.pl/korea-polnocna-zawiesza-dzialania-nuklearne/
Czytamy, że:
Niecały tydzień przed szczytem w Panmundżon, gdzie 27 kwietnia spotkają się przedstawiciele Korei Południowej i Północnej, przywódca Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Dzon Un zdecydował się na wstrzymanie testów jądrowych i rakietowych oraz zamknięcie miejsca przeprowadzania badań atomowych.
Powyższa wiadomość z datą sobotnią 21 kwietnia, więc Mars ma około 2,5 stopnia do Plutona. Kilka dni temu Saturn wszedł w ruch wsteczny, więc gap między nim a Plutonem powiększa się, oba wielkie malefiki rozjeżdżają się -- czyżby to wyhamowywało wojownicze umysły?
Ale Mars nie zwalnia, zbliża się do Plutona i we wspomniane dni, kiedy rządzący obiema Koreami mają się spotkać, koniunkcja Mars-Pluton będzie ścisła. Zobaczymy, co.

[foto]

42. W Armenii: aksamitna rewolucja • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-23 23:09:53

http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2018/04/23/kreml-patrzy-na-ormianski-aksamit/

Czy to wróżba dla Rosji? Putina? Że mu może się posypać? -- Obserwujmy.

43. Polska to bankrut... • autor: JSC2018-04-25 20:37:53

44. rabunek w biały dzień • autor: Jerzy Pomianowski2018-04-25 21:12:49

Kilka lat temu jakiś bankowiec w radio zachwalał odwrócone hipoteki. Zapisać dom czy mieszkanie bankowi zamiast dzieciom. Wysokość tej renty zależna jest od wieku starca i atrakcyjności mieszkania. Przykładowo bankier oferował dla 80 latka w dobrym punkcie Warszawy "nawet 300 zł miesięcznie".

45. Przy takiej dziurze... • autor: JSC2018-04-25 21:17:48

te 300 zł. to może być najlepsza oferta emerytalna, jaką rzeczona staruszka dostanie od kogokolwiek...
[foto]

46. Ustawa 447 • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-26 08:12:06

We wtorek senat USA przyjął ustawę 447. Zob. np. tu: https://www.wprost.pl/swiat/10120161/kongres-usa-przyjal-ustawe-447-chodzi-o-mienie-ofiar-holokaustu.html
Jeśli dobrze odszyfrowuję urzędowy żargon, to z tej strony wynika, że odbyło się to o godz. 19:00 czasu Washington DC.
Link do kosmogramu: Ustawa 447.
Miedzy Marsem a Plutonem mniej niż 1 stopień.
[foto]

47. Chiny: SCS • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-26 08:56:15

Cytuję z Krytyki Politycznej: "W wyścigu o nagrodę im. Georga Orwella za rok 2018 w kategorii „Implementacja dystopijnego SF w warunkach późnego kapitalizmu” na prowadzenie wysunęła się Chińska Republika Ludowa, która postanowiła od 1 maja tego roku wprowadzić zakaz podróżowania samolotem dla dziewięciu milionów obywateli o niskim rankingu Social Credit System (SCS), Systemu Zaufania Społecznego – najbardziej totalnej technologii władzy w historii ludzkości."
http://krytykapolityczna.pl/swiat/system-zaufania-spolecznego-chiny/
[foto]

48. Kim i Mun pobratali się! • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-27 11:06:12

[foto]

49. Inne wydarzenia, które mogą mieć ciąg dalszy • autor: Arkadiusz2018-04-27 17:57:20

1. Partia Islamu w Belgii chce by kobiety i mężczyźni byli rozdzieleni w środkach komunikacji publicznej. Czy będzie wkrótce fala zmian prawa w duchu islamskim w Europie Zachodniej?
http://www.rp.pl/Polityka/180429488-Partia-z-Belgii-Oddzielmy-kobiety-od-mezczyzn-w-autobusach.html

2. Naczelny Sąd Administracyjny w Poznaniu wydał wyrok, że rodzice, którzy nie stawiają się na szczepienia ze swoimi dziećmi i którzy nie przyjdą na badania kwalifikacyjne będą karani grzywną. To plus głośna walka rodziców chorego dziecka w Liverpoolu mogą pokazywać, że rodzice będą mogli wkrótce jeszcze mniej decydować w sprawach swoich dzieci.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23328622,przelomowy-wyrok-nsa-ws-szczepien-grzywny-juz-za-niestawienie.html#Z_BoxNewsLinkImg&a=167&c=96


50. Afera GetBacku nie zaczęła się jeszcze na dobre... • autor: JSC2018-05-01 15:49:52

a już na Śląsku zaczyna się nakręcać afera z kopalnią Krupiński:
https://konserwatyzm.pl/raport-o-kwk-krupinski-i-stanie-sektora-surowcowo-energetycznego-polski/
[foto]

51. Cambridge Analytica padła • autor: Wojciech Jóźwiak2018-05-03 15:35:05

[foto]

52. Polańskiego z Akademii wyrzucili • autor: Wojciech Jóźwiak2018-05-04 08:05:55

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1397745,cosby-i-polanski-pozbawieni-czlonkostwa-w-akademii-filmowej.html
Jak łatwo się domyślić, za seks z nieletnią 41 lat temu. Amerykańska prawnicza Mściwość nie wybacza, nie przedawnia, ściga poza grób i przez stulecia, o czym warto pamiętać przy ustawie 447.
Astrologia: Mars już gubi koniunkcję z Plutonem i wychodzi z Koziorożca, ale łapie kwadraturę z Uranem (a Merkury z Plutonem), więc ten planetarny cyrk będzie trwać.
Wkrótce w Tarace podsumowanie tego astro-testu dla Świata.

53. Dla ustawy 447... • autor: JSC2018-05-04 18:59:45

54. W Europie tworzy się nowy blok militarny pod przywództwem Francji • autor: JSC2018-05-04 21:26:47

55. Ten miesiąc dał Polsce zaczął się... • autor: JSC2018-05-05 18:08:52

od rekordowego wstrząsu sejmicznego w kopalni Zofiówka:
http://forsal.pl/artykuly/1121551,wug-wstrzas-w-kopalni-zofiowka-mial-sile-ok-3-4-stopnia-w-skali-richtera.html

Obecnie w obszarze zagrożenia jest 5 górników.
[foto]

56. EII i Dugin • autor: Wojciech Jóźwiak2018-05-06 09:37:10

Europejska Inicjatywa Interwencyjna to pomysł Macrona z jesieni ub. roku, więc raczej nie ma powodu łączyć tej sprawy z obecnymi tranzytami Mars Saturn Pluton.
Raczej jest to jeden z przejawów rozpadania się Europy i struktur europejskich na część zachodnią i rdzenną i środkowo-wschodnią i przyszywaną. Więc ten szew puszcza. Ale jest to jak dotąd proces wirtualny, w takim sensie jak w fizyce mówi się o wirtualnych cząstkach lub wirtualnych przesunięciach w mechanice. Czyli są to raczej przymiarki w sferze wyobraźni, Gedankenexperimenten.
Ciekawe, że tamto puszczanie szwu zauważył Dugin (tak!, Dugin) i pochwalił Wyszehrad. (Zob. tu.: http://xportal.pl/?p=33664 ) W dawnych czasach, kiedy polityka odbywała się w świecie realnym, a nie wirtualnym, już Rosja by składała czwórce wyszehradzkiej propozycje nie do odrzucenia sojuszu z nią, a konfederacja francusko-niemiecka okopywałaby się na Odrze i Rudawach. A tak, to wszystko roi się w sferze marzeń. Do których przywódcy państw mający związane ręce oddelegowują satyryków.

57. Oczywiście, że trzeba się początków dawno temu... • autor: JSC2018-05-06 11:55:15

może nawet ponad rok temu, gdy Europa konfrontowała się z retoryką wyborczą Trumpa z pod znaku kto nie płaci ten wypad.

A, gdyby nie przypadek, to ja bym się dowiedziałbym się może za parę tygodnie... Ehh... Gdzie są media, które powinne o tym trąbić? Gdzie są think-tanki, które powinne tworzyć analizy? Gdzie jest jest rząd, który powinien zająć stanowisko?
[foto]

58. Gdzie jest rząd? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-05-06 12:14:33

Nie ma! Rządy przestają rządzić. Lub dawno przestały. To jak z pytaniem: czy leci z nami pilot? Owszem, niby jakiś leci, ale gra w brydża (lub w butelkę) ze stewardessami. Mówię poważnie, bo wydaje mi się, że to jest ogólnoświatowe i postępujące zjawisko. Rządy mają coraz mniej mocy, coraz mniej sprawczości. Ostatnio jeśli coś znaczącego się dzieje, to nie rządy to robią, tylko "organizacje pozarządowe" w rodzaju Isis/Daesh, albo firmy jak ta Elona Muska lub ta Zuckerberga. Jeszcze Chińczyki się trzymają, ale czy mocno i jak długo?
[foto]

59. Rządzą burmistrzowie • autor: Jacek Dobrowolski2018-05-06 19:35:14

Wojtku, Ponieważ większość ludzkości mieszka w miastach rządzą ich prezydenci i burmistrzowie. To oni rozwiązują problemy. Przypominam, że H. D. Thoreau napisał w "Nieposłuszeństwie obywatelskim": "Najlepszy rząd to ten co najmniej rządzi" i to Tobie, jako liberałowi powinno być bliskie.

60. W tym obszarze... • autor: JSC2018-05-06 19:41:47

ciekawą dynamikę mogą wprowadzić ruchy miejskie.
[foto]

61. Zgadzam się • autor: Wojciech Jóźwiak2018-05-06 20:05:05

, Jacku, że najlepszy co najmniej się wtrąca. Ale burmistrzowie administrują, nie rządzą. Lokalne administracje czy ruchy miejskie (@JSC) działają małymi krokami. Małe kroki, lokalne inicjatywy, poczciwy libertarianizm są dobre tam, gdzie się trwa, konserwuje, podtrzymuje to, co uważane jest za "dobre". Kiedy konieczne będą wielkie przemiany (np. w obliczu wielkich zagrożeń), ci od małych kroków i podtrzymywania nie dadzą rady, nie sprostają im.
[foto]

62. Prześledźmy katastrofy • autor: Jacek Dobrowolski2018-05-06 20:23:22

Na tsunami, trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów nie ma mocnych, natomiast sprzątanie po nich wymaga koordynacji sił lokalnych i państwowych. W Nowym Orleanie jak uderzył huragan Katrina był wielki skandal, bo władze federalne nie zareagowały w porę! Podobnie było ostatnio w Kostaryce. Trump im powiedział, że mają sami sobie dać radę, a nie mieli w ogóle prądu! W Japonii w czasie Fukushimy rząd dał plamę, bo bał się przyznać przed społeczeństwem co do skali katastrofy! Jeśli chodzi o wojny, to jest najgorzej. Aleppo zostało zniszczone jak Warszawa w 1944 i nikogo to nie obchodzi poza organizacjami charytatywnymi. Jest wojna i tyle. Jak powiedział kiedyś Nietzsche: "Państwo jest najzimniejszym potworem ze wszystkich. Kłamie na zimno i takie kłamstwo wychodzi mu z ust: ’Ja, państwo, jestem ludem’". Stany i Rosja zamiast zmusić walczące strony do rozejmu i apelować do świata o pomoc, bawią się w swoje strategiczne rozgrywki.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)