zdjęcie Autora

14 maja 2014

Jan Szeliga

z cyklu: Moja Twarda Ścieżka (odcinków: 80)

Profesjonalne warsztaty
Moje pierwsze, prowadzone przeze mnie już w pełni profesjonalny sposób warsztaty "Twardej Ścieżki"

Kategoria: Twarda Ścieżka

« Migawki z Rzepnika i Pietruszej Woli. Warsztaty wyjazdowe połączone z kręceniem filmu »
Przez  ostanie kilka lat nabierałem doświadczenia w praktykach "Twardej Ścieżki". Odbyłem już dziesiątki szałasów potu i kilkadziesiąt razy chodziłem po ogniu. Przyszedł więc na to czas aby zorganizować tym razem już w pełni profesjonalne warsztaty. Warsztaty w których wszystko miało już być zapięte na ostatni guzik i gdzie nie mogły mieć miejsca przypadkowość i niezdecydowanie.
Tak więc w dniach 2 i 3 maja 2010r spotkaliśmy się w Rzepniku (woj Podkarpackie) gdzie przeprowadziliśmy warsztaty "Twardej Ścieżki".
Spotkaliśmy się na leśnej polanie u mojego kolegi Łukasza Łuczaja prawie w samo południe, gdzie po chwili dość mocno się rozpadało.
Wyszło nam to jednak na dobre, bo w czasie deszczu Ania zrobiła nam w chacie wspaniały koncert na misach i gongach tybetańskich.W czasie koncertu kilka osób miało ciekawe wizje i doświadczenia gdy dźwięk wibrował w każdej komórce naszych ciał.
Pod wieczór deszcz ustał a my zbudowaliśmy szałas potu w którym przesiedzieliśmy ponad godzinę.W szałasie wypowiadaliśmy nasze życzenia, które wzmocnione energią całej grupy zostały wysłane w kosmos w celu szybkiej realizacji.
Gdy siedzieliśmy w środku, słuchaliśmy odgłosów bębnów i didgeridoo na których grało 3 naszych kolegów pozostających na zewnątrz.Gdy w środku po polaniu kamieni wodą zrobiło się już potwornie gorąco, wyszliśmy z szałasu a kilka osób pobiegło aby wskoczyć do pobliskiego stawku w celu ochłodzenia się.
Następnego dnia zrobiliśmy sobie powtórkę z mis i gongów tybetańskich.
Wieczorem zbudowaliśmy duże ognisko i po jego wypaleniu się chodziliśmy po ogniu.Niektórzy robili to po raz pierwszy, więc ich radość po przejściu ścieżki ognia była ogromna.Jeszcze długo po zakończeniu "chodzenia" siedzieliśmy przy ognisku wpatrując się w pokaz ognia który zrobił dla nas Radek oraz w gwiazdy i w żarzące się węgle.Ogólnie nasze warsztaty w których wzięło udział ponad 10 osób były bardzo udane. Powstały już pomysły na powtórkę może gdzieś w lecie?
Taka okazja pojawiła się już wkrótce na Noc Kupały, o czym piszę poniżej.

Wcześniej jednak przytoczę wizję którą miała jedna z uczestniczek warsztatów w szałasie potu.

Kiedy zapłonęło ognisko i kamienie powoli się nagrzewały przejmując energię Świętego Ognia ja zaczęłam wznosić modlitwy do duchów drzew kamieni, ognia i do żywiołów. Wykonałam kilka rytualnych tańców wyśpiewując modlitwy do Wakan Tanka. W rytm transowych donośnych bębnów zatańczyłam swoje Zwierzęta Mocy by mnie wparły w moich wędrówkach i przeżyciach duchowych. Później kiedy już wszyscy się rozebraliśmy przed samym wejściem w ciszy i w milczeniu dokonaliśmy rytuału oczyszczenia Ognia...
W Saunie panowała atmosfera ciszy skupienia i tak czekaliśmy na pierwszy kamień którego witaliśmy zgodnym chórem. Oddając cześć i należyty szacunek żywiołom zapraszaliśmy do naszego kręgu wszystkich tych „nieobecnych” których obecności pragnęliśmy...
Z każdym kamieniem robiło się coraz cieplej temperatura rosła a wraz z nią moja świadomość wchodziła w inne stany. Na kamieniach tańczyły iskierki zaznaczając swoją obecność potęgę i moc Świętego Ognia. Kamienie syczały donoście a para gorąca z ich śmiechem unosiła się w górę wypełniając przestrzeń którą oddychałam, która mnie przenikała do głębi była w każdym centymetrze mojego ciała. Ach jak one się cieszyły „małe dzieci Matki Ziemi” a ja cieszyłam się razem z nimi...
Kamienie syczały uwalniając energie, które uśpione były w ich jadrach głęboko. Energia Ognia i para wody oczyściła je ze wszystkich złogów którymi były przesiąknięte. Temperatura Sauny była wysoka panowała ogromna cisza i ciemności. Po powitaniu ostatniego kamienia zapanowała powaga chwili i modlitwa, która przerwałam „Pieśnią Miłości Aumakuła”
Weszłam w trans wbiłam palce w ziemię i w tym momencie cała „zdrewniałam” Palce do ramion miałam tak sztywne że nie byłam wstanie ich wyciągnąć z ziemi. Palce stały się korzeniami mocno utkwionymi, po raz pierwszy czułam ze Jestem Drzewem moje ciało było sztywne i niemal sparaliżowane. Od palców, które były wbite w ziemię przechodziła bardzo silna energia ziemi, kamieni, drzew...
Po raz pierwszy w życiu odczułam tak silna energię Matki Ziemi po raz pierwszy w życiu zdrewniałam jak drzewo, stwardniałam jak kamień....
Nawiązałam kontakt i dialog z żywiołem i ogromną naukę, która w tak krótkim czasie została mi przekazana. Z sauny wyszłam ostatnia w zasadzie to nie wyszłam tylko pełzałam nie byłam wstanie się sprawnie poruszać. Popatrzyłam w górę przede mną ukazało się potężne drzewo podobne do Dębu było białe całe i eteryczne na początku myślałam, że to dym z ogniska ale ognisko było oddalone ode mnie kilka metrów z drzewa wśród konar wychodziła do mnie czarna kula jakieś przedziwne skupisko czarnej energii którą chciałam dotknąć ale się nie dawała złapać. Przybliżała się to znów oddalała zwiększała i zmniejszała, nie zrozumiałam dobrze tego przekazu obrazu.
Dopiero później zorientowałam się że ta kula czarna była nasieniem która mnie otoczyła. Bardzo się skuliłam w sobie i stałam się nasieniem tego drzewa czułam jak pulsuję i jak się rozkurczam w sobie. Ile ja miałam w sobie energii, ile życia, jaka ja byłam malutka i krucha. W momencie kiedy przebiłam się przez ziemię wyprostowałam się i poczułam że już mogę chodzić do rąk i dłoni powróciło czucie i wład. Byłam szczęśliwa, bardzo szczęśliwa. Płakałam ze szczęścia. Nabrałam w dłoń ziemię i na znak chrztu i inicjacji wymalowałam na twarzy znaki. Potem podeszłam do ognia podziękować za wizje wyjęłam z ogniska dłonią węgielek i kiedy już się wystudził rozgniotłam go do popiołu i uczyniłam znaki na twarzy w geście inicjacji i przejścia przez bramę.
To jedna z moich wizji, która do mnie przyszła i która zdecydowałam się opisać.
Dziękuję Bogom!
Dziękuję Żywiołom za łaskawość i duchom, które ze mną cały czas były.
Dziękuję duchom Drzew.

Kamallah Monika

Na następne warsztaty nie trzeba było długo czekać. W dniach 22-23 czerwca 2010r. spotkaliśmy się w Bratkówce (woj Podkarpackie kilka kilometrów od Rzepnika) aby uczcić przesilenie letnie. Tym razem pogoda dopisała.
22 czerwca zrobiliśmy szałas potu, a 23 czerwca w Noc Kupalną chodziliśmy po ogniu.

Kilka lat temu zbudowaliśmy tam konstrukcję do szałasu ze świeżo ściętych gałęzi z wierzby. Okazało się że wierzba ożyła i konstrukcja pokryła się liśćmi.


Do ochłodzenia się po wyjściu z szałasu użyliśmy wanny.


Do chodzenia po ogniu zbudowaliśmy duże ognisko.


Ogień był tak duży, że musieliśmy się odsunąć kilka metrów od ogniska.


W oczekiwaniu na dopalenie się ogniska, graliśmy na bębnach, didgeridoo
i na innych przeszkadzajkach oraz tańczyliśmy wokoło ogniska.


Ścieżka ognia już czeka. Księżyc w pełni oświetla drogę.


Można przechodzić.

Warsztaty okazały się być bardzo udane. Uczestniczyło w nich ponad 12 osób w większości miejscowych. Zachęcony tym sukcesem postanowiłem wyjechać z warsztatami "Twardej Ścieżki" gdzieś dalej w Polskę.
Napiszę o tym w kolejnym odcinku mojego bloga

cdn...

Moja Twarda Ścieżka: wstęp na końcu

Warsztaty i praktyki Twardej Ścieżki, które prowadziłem i w których brałem udział.


« Migawki z Rzepnika i Pietruszej Woli. Warsztaty wyjazdowe połączone z kręceniem filmu »

komentarze

[foto]

1. Warsztaty Twardej Ścieżki w Pietruszej Woli • autor: Jan Szeliga2014-05-14 13:53:42

Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w warsztatach w tym miejscu o którym tutaj piszę to zapraszam na najbliższe warsztaty Twardej Ścieżki, które odbędą się w dniach 23-25 maja 2014r w Pietruszej Woli na Podkarpaciu
Szczegóły tu: http://www.magnetoit.pl/aktualnosci/rzepnik

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)