Diuk Skusikula
Wołają mnie także Diuk Skusikula, jestem ojcem, magiem i szamanem medialnym.
Urodziłem się na Bielanach dziewiątego dnia dziewiątego miesiąca roku drewnianego tygrysa.
Prowadziłem kilka blogów (inveigleorb, littlebiggerprince, iridescent99) ale każdy z nich był niejako skazany na rytualną zagładę, gdyż wiele uwagi w życiu poświęcam zagadnieniom intencjonalnej transformacji energii. Moja pasja to poszukiwanie metajęzyka czy też odkrycia jego definicji.
Jestem ojcem piątki dzieci, z których dwoje odebrałem na własne ręce bez udziału lekarza ani położnej.
Wyuczyłem się reżyserii filmowej, terminując w ubiegłym jeszcze stuleciu na PWSFTviT w Łodzi, pracowałem dla wielu telewizji w stolicy, będąc między innymi dyrektorem kreatywnym Comedy Central oraz autopromocji Canal+.
Przez trzy lata wykładałem zagadnienia związane z neuromarketingiem w Warszawskiej Wyższej Szkole Promocji.
W wolnych chwilach pisuję o przemianie, transformacji i czasie oraz magii, języku i podróżach - tych bardziej poziomych i tych bardziej pionowych.
Od grudnia 2012 rozpocząłem kolejną z tych poziomych w poszukiwaniu kolejnych pionowych i błądzę po Ameryce Południowej, szukając własnej ścieżki pomiędzy ceremoniami na sprzedaż, tłumami turystów i nieskończonymi przestrzeniami Andów i Amazonii.
Publikuje w Tarace od 2012-05-25 do 2014-09-13.
Teksty:
- 2014-09-13. Twarda Ścieżka i podobne sposoby:
Ogniem i Wodą, Ziemią i Powietrzem, Teraz a nie potem.... W odpowiedzi na wstępniak Wojtka Jóźwiaka: Jak po polsku nazwać sweat lodge? (→Obserwacje obyczajowe)
- 2013-04-13. Teatr psychemimetyczny. W poszukiwaniu meta-ideologicznego rezonansu i wzajemnych refleksów między teorią względności • teorią strun • mechaniką kwantową • buddyzmem zen • i magią chaosu (→Pytania i granice)
- 2013-03-21. Axis Mundi Praeposterus (→Podróże i regiony)
- 2013-03-08. Laurka dla Lorenzów. O teorii chaosu i jak ona pomaga w życiu (→Pytania i granice)
- 2013-02-26. Czasownik (→Nowy szamanizm)
- 2012-05-25. Tańczący z.... - Czyli muzyka jako klucz do odmiennych stanów świadomości na przykładzie doświadczenia z Dziewiątą Symfonią Ludwika van Beethovena (→Własne doświadczenia)