[photo]

Izabela Ewa Ołdak

Izabela Ewa Ołdak- artystka sztuk pięknych i kuratorka, absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2007) oraz Dutch Art Institute, ArtEZ w Enschede w Holandii (2010). Zajmuje się malarstwem, nowymi mediami, performansem oraz działaniem w przestrzeni publicznej. Głównym źródłem inspiracji jest Natura, mitologia, ezoteryka i folklor. W swoich projektach artystka często wykorzystuje archetypy, symbole i wzory. Jest kuratorką wystaw, warsztatów oraz międzynarodowych rezydencji artystycznych: „Beyond Time/Poza Czasem".

Kobieta mocy, pasjonatka praktyk szamańskich i ezoterycznych zarówno w teorii, jak i w praktyce; podróżniczka, badaczka, wyznawczyni życia w zgodzie z Naturą i zdobywania wiedzy poprzez kontakt z nią (panteizm i animizm). W 2010 inicjowana na szamańskiej ścieżce przez buriackiego szamana Valentino, na wyspie Olchon leżącej na jeziorze Bajkał, na Syberii.

Od 2015 roku prowadzi Ceremonie Szałasu Potu, które poznała dzięki Wojciechowi Jóźwiakowi. Nesowi Krukowi, Valerie Salez i Maestro Manuelowi Rufino.

Na co dzień prowadzi pracownię artystyczną Sowa Studio w Bielsku-Białej, gdzie tworzy symboliczno-mistyczne obrazy, prowadzi warsztaty artystyczne, wystawy, a także spotkania w Kręgu, podróże po Zwierzęta Mocy oraz czyta Tarota.

Publikuje w Tarace od 2013-06-18 do 2018-03-16.

W Sieci:

Teksty:

Teksty w innych domenach:

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)