Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
[photo]

Katarzyna Vermylen

Katarzyna Vermylen: socjolog – specjalizacja psychologia społeczna, coach ICF, hipnoterapeuta OMNI Hypnosis Training Center

Czym jest HIPNOZA

Hipnoza jest zjawiskiem od dawna znanym i stosowanym jednak nadal przesłania je otoczka tajemniczości i magii. Jednakże na świecie hipnoza używana jest już jako czynnik leczniczy.

Hipnoza jest kluczem otwierającym dostęp do najtajniejszych myśli czyli umysłu podświadomego. Umysł podświadomy jest „księgą naszego życia” - naszych doświadczeń, przeżyć, emocji zarówno tych wzmacniających jak i tych, które są przeszkodą - hipnoterapie interesują głównie te, które blokują i ograniczają nasze codzienne życie. Umysł świadomy to tylko kilka rozdziałów z „ księgi naszego życia” do których mamy dostęp sięgając naszą pamięcią dlatego terapia klasyczna nie zawsze dotrze do przyczyny problemu.

Hipnoza jest metodą bezpieczną umożliwiającą poprzez osiągnięcie transu hipnotycznego polegającym na odprężeniu się, rozluźnieniu zarówno ciała jak i umysłu, na odsunięciu na czas seansu wszystkich myśli, które nam towarzyszą - dotarcia do źródła problemu i „rozprawienia się z nim”. Człowiek podczas transu hipnotycznego funkcjonuje w zakresie fal alfa a uwaga kierowana jest tylko na wybrany cel z wyraźnym zamiarem jego osiągnięcia, takim celem może być np. rzucenie palenia, odchudzanie, zwiększenie poczucia własnej wartości, pokonanie fobii i lęków, usprawnienie pamięci, motywacja czy szereg innych problemów, które stoją nam na drodze do poczucia się dobrze.

To wlaśnie Hipnoza jest jednym z najznakomitszych środków, które mogą uczynić nasze życie szczęśliwszym bez wieloletniej terapii i bez wspomagania się środkami farmaceutycznymi, które w jakimś stopniu tłumią same objawy – nigdy nie znajdują pierwotnej przyczyny a wielkim stopniu ruinują nasz organizm.

Najczęściej występujące problemy Klientów

- choroby psychosomatyczne i autoimmunologiczne,
- problemy z emocjami,
-menopauza,
- stres i depresja,
- migreny,
- zaburzenia odżywiania ( anoreksja, bulimia, komulsywne objadanie),
- uzależnienia, nawyki,
- relacje i konflikty wewnętrzne.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)