zdjęcie Autora

21 czerwca 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Program-asystent astrologa do zrobienia przez społecznościowe finansowanie

Kategoria: Astrologia

« Środa jutro rano, 19.06.2013 - bardzo dobry moment na spełnianie marzeń Próbka kursu astrologii »

...które po angielsku nazywa się brzydko crowdfounding czyli „tłumne fundowanie”.

Co ten program będzie robił? Prócz tego, co mają obecne astro-programy, czyli rysowania kosmogramów i ich zestawiania do porównania parami, oraz gromadzenia danych urodzeń i wydarzeń, będzie:

  • skanować odcinki czasu pod kątem wystąpienia maksimów „rezonansu” z danym kosmogramem, np. urodzenia pewnej osoby, czyli będzie dawać wykres aktywności w progresjach i tranzytach; to pozwoli astrologowi łatwo i intuicyjnie wyszukiwać te punkty w czasie, kiedy u klienta „coś może się dziać”;
  • analizować kaskady tranzytów dla pewnej chwili czasu, więc zarówno dla wydarzeń, które już się odbyły, jak dla przyszłych „gorących punktów czasu”, wykrytych przez poprzednią funkcję;
  • udostępniać społeczność, czyli łączyć w e-społeczność osoby zainteresowane dzieleniem się doświadczeń;
  • przez tę społeczność będzie gromadzić bazę danych o wydarzeniach i ich interpretacjach.

Widzę także pomniejsze funkcje („funkcjonalności”), np. przeszukiwanie bazy danych osób i wydarzeń ze względu na to, że pewna planeta jest w pewnym miejscu, np. Wenus w Koziorożcu – ale tu mógłby być 'szeroki wachlarz” kryteriów.

Program byłby przeglądarkowy, czyli działałby w Mozilli, Chrome, Safari itd.

Taki program wymagałby wspólnej pracy kilku osób: astrologów i informatyków, a raczej webmasterów, czyli tych od budowy stron i aplikacji przeglądarkowych.

Prócz mnie („ideo-dawcy” i projektanta) potrzebny byłby współ-szef, który działałby jako MENEDŻER, czyli zarządzał tym przedsięwzięciem, czyli przydzielał zadania współpracownikom i dbał o ich wykonanie, oraz zarządzał funduszem, tym zbieranym przez „crowd” i inaczej.

Co do osoby menadżera współ-szefa mam takie małe wymaganie: żeby to był ktoś z Twardej Ścieżki. Bo długoletnie doświadczenie uczy mnie, że my możemy sobie ufać.


Jeszcze skąd się wzięła ta idea - Katarzyna Urbanowicz w odcinku bloga „Tranzyty na pewną podróż przez pół świata” podpowiedziała mi ten pomysł, genialny w swej prostocie:

W swoim wykładzie na V konferencji PSA Wojtek Jóźwiak mówił o potrzebie programu, który mógłby szybko przetwarzać dane astrologiczne większych mas ludzkich, wyszukiwać kaskady tranzytów i wyciągać z nich statystyczne wnioski. Wydaje się, że istnienie takiego programu oddałoby nieocenioną przysługę astrologii jako takiej, pozwoliłoby oddzielić „ziarna od plew” astrologicznych przeświadczeń, zidentyfikować i ujawnić astrologiczne przesądy. Niestety, jest to przedsięwzięcie wymagające wielu środków, zwłaszcza finansowych i wysiłków wielu ludzi.
Czytałam o możliwości zbierania środków na określone przedsięwzięcia za pośrednictwem internetu. Może dałoby się to jakoś zastosować w tym przypadku?
Istnienie programu, o którym wspominał Wojtek rozwiązałoby największą część tego rodzaju problemów [chodzi o masowe szybkie przetwarzanie kosmogramów ciekawych wydarzeń, WJ]. Dlatego uważam, że może warto byłoby ogłosić prośbę o sfinansowanie takiego projektu. A póki co zorganizować wśród osób chętnych zbiórkę danych do bazy wydarzeń katastrofalnych (albo nie) w ich życiu, podobnie jak istniejąca baza snów w „Zawijawie”. To byłoby naprawdę przedsięwzięcie na miarę połączenia tradycji astrologicznej z wymogami naszych czasów.

Dzięki, Kasiu!


Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Środa jutro rano, 19.06.2013 - bardzo dobry moment na spełnianie marzeń Próbka kursu astrologii »

komentarze

[foto]

1. PS. Karta sesji • autor: Wojciech Jóźwiak2013-06-21 15:35:09

Karta sesji wyskoczyła mi taka:

Twoja karta sesji:

Rycerz Mieczy -)
Rewolucjonista ducha

[foto]

2. Bardzo dobry pomysł • autor: Jan Szeliga2013-06-21 17:00:22

Podoba mi się pomysł stworzenia takiego programu. Myślę że byłby on bardzo przydatny.
Przy pomocy kilku osób znających się na rzeczy i ich dobrej woli i zaangażowaniu może się to udać.

[foto]

3. zgłaszam się do pomocy • autor: Teresa Kunka Teresti2013-06-21 22:44:38

Mam sporo ciekawych przykładów osób, oczywiście bez ujawniania nazwisk, którym sporządzałam horoskopy. Chętnie dołączę do tego ciekawego projektu. Myślałam, że uda nam się zrobić takie przedsięwzięcie w Astro-akademii. W każdym razie ja jestem do dyspozycji , proszę przydzielić mi zadania. Mogę też pracować przy organizacji przedsięwzięcia.
[foto]

4. Ja też • autor: Katarzyna Urbanowicz2013-06-24 10:49:04


Ja mogę wykonywać prace pomocnicze w rodzaju np. korespondencji czy jakiegoś rodzaju statystyk na potrzeby przedsięwzięcia - co można robić zdalnie

Pozdrawiam i życzę udanego przedsięwzięcia!!!

[foto]

5. Teresti, Kasiu, bardzo się cieszę • autor: Wojciech Jóźwiak2013-06-24 15:45:50

Teresti, Kasiu, bardzo się cieszę! - Myślę, że się uda, chociaż to przedsięwzięcie z natury musi trwać długo :)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)