zdjęcie Autora

13 grudnia 2014

Katarzyna Urbanowicz

z cyklu: Prababcia ezoteryczna (odcinków: 94)

Proroctwa na rok 2015

Kategoria: Obserwacje obyczajowe
Tematy/tagi: jasnowidzenieliminalny

« Ktoś za twoimi plecami Emigracja »

Jak zacząć, żeby nastroić serca i umysły?

         Odczuwam wielki lęk. Jestem przerażona, nie mogę spać. A inni wokół mnie śpią albo śmieją się. Księżyc zagląda w moje okno; pod blokiem słyszę śmiechy dzieciaków, choć już dawno po 12-ej w nocy. Chcę uspokoić się oglądaniem dzieł sztuki, ale pierwszym obrazem, na który natykam się, jest moja fotka z Musee d`Orsay w Paryżu

         Strumienie krwi spływają z kobiecych piersi zamiast mleka, ścielą się u stóp, stają się zalążkiem gęstwy kwiatów, ale włosy kobiety wyrastają w twarde drzewa. Czyżby piękno zawsze było okupione bólem? Kobieta stojąc śpi. Mówi do nas jej ciało, a nie jej umysł. O moim strachu też mówi moje ciało, choć umysł jest pełen rozsądku.

         Nie, ta fotografia nie uspokoi mnie, bynajmniej. Oczekuję w najbliższy poniedziałek zabiegu, który poprawić ma moje poruszanie się i uwolnić od bólu, ale mój lęk przeważa nad rozsądkiem. Moja myśl szuka wyjścia, ale boję się zajrzeć w swój horoskop, czy postawić karty Tarota. Jednak wszystko, co dzieje się na zewnątrz mnie, jest rodzajem interpretacji zamierzeń LOSU. Niechcianej na ogół.

         Dostałam w prezencie obraz, przedstawiający symbol szczęścia na wzgórzu mocy. Może oznacza on, że po zabiegu będę wspinać się na pagórki nie tylko w snach, czerpiąc MOC z otaczającego świata? Dlaczego jednak kolory tego obrazu są takie ponure i przygaszone? Czy może zamysł malarki zakłóciła jej intuicja? No i te symbole szczęścia — takie dwuznaczne ostatnio! Jakby szczęście jednych, nie towarzyszyło szczęściu innych. Jakby złośliwie wykorzystywano tę dwuznaczność dla pozwolenia uniknięcia komuś kary. Syndrom Białostocki.

         Poszukuję innych znaków, ale ciągle nie trafiam na takie, które dodałyby mi otuchy.

         Może więc poczytam sobie proroctwa na 2015 rok? Kto i jakie miał wizje tego, co nas czeka? A może nie doczekam realizacji tych wizji i będzie to przejawem litości Wszechświata wobec mnie? Pewien facebookowy nowy znajomy spytał mnie obcesowo, czy wróżę. Odpowiedziałam mu, że nie. Zapytał więc, co ja w ogóle robię i dlaczego nazwałam się „ezoteryczną”. Dodał, że wprawdzie dokładnie nie wie, o co chodzi z tą ezoteryką, ale przy okazji chciałby dowiedzieć się, czy mam męża, dzieci, dom lub mieszkanie i jakie mam dochody. W domyśle miałam sądzić, że może wybaczyć mi całą tę ezoterykę, czymkolwiek ona jest, jeśli z punku widzenia majątkowego i rodzinnego byłabym dla niego interesującą znajomością. Czy tego rodzaju znaki mają mnie wzmocnić czy osłabić?

         Pytania mnożą się jak muchy w upale i oczami wyobraźni już widzę ich roje zielonych, paskudnych śmietnikowych fruwadeł, kłębiących się wokół krwawych strug, tryskających z piersi kobiety.

         Zabieram się więc za proroctwa. Zapewne będzie to spis kataklizmów, których prawdopodobieństwo wystąpienia uspokoi mnie. Z punktu widzenia osób podobnych mojemu korespondentowi zapewne ów prorok jest postacią interesującą. Swoją działalność uprawia zarobkowo i proroctwa na rok 2015 są formą autoreklamy. Jest to niejaki Aron Jasnowidz, właściciel strony http://aronjasnowidzdiagnosta.blogspot.com/2014/12/przepowiednie-dla-polski-2015-ostatni.html

         Zaczyna od opisu wizji, której doznał. Blisko rok wcześniej nawiązał kontakt z Istotami Wyższymi; połączył w jedno swoje: Świadomość, Nadświadomość i Podświadomość z główną Duszą (nie pisze niestety ile ich ma, tych dusz oczywiście), a zajmuje się diagnozowaniem nieszczęść ludzkich. Diagnostów wokół siebie miałam wielu i na ogół ich diagnozy sprowadzały się do twierdzenia, że „starość nie radość”. Ten diagnosta posługuje się inną zasadą-wytrychem, a mianowicie twierdzeniem, że „każde nieszczęście jest karą, która nas spotyka za nasze czyny”, co podobnie jak poprzednia, nie przynosi żadnych wyjaśnień, które można by do czegokolwiek sensownego użyć, na przykład poprawy stanu bieżącego. Skoro więc ludzkość nabroiła i broi dalej, a starcy nie młodnieją, oczywistym jest, że czekają ją same złe rzeczy.

         Aron zaczyna od tych, które się już wydarzyły, a więc Zamach Smoleński oczywiście i sfałszowane wybory. Ponadto w Legionowie budowana jest jakaś stacja cybernetycznej kontroli umysłów, która ma nas zniewolić. O tym wszystkim poinformowały Arona Istoty Wyższe, przemawiające za pośrednictwem telewizora. To znaczy: w telewizorze coś mówili, a Istoty Wyższe szeptały Aronowi, jak ma tę wiadomości rozumieć. I dodały, że to coś nie może być zbudowane, należy natychmiast je zniszczyć. W tym celu został już odpalony przez Istoty pocisk, w postaci czekającego nas kataklizmu – straszliwej zimy, a po niej katastrofalnych powodzi. Aron latał nad całym naszym krajem i widział tylko dachy zalanych domów, żadnego skrawka lądu. Aron pisze bez ogródek: „Jeżeli Rosja porozumie się z Niemcami, a wy zostaniecie przy USA, to zostaniecie rozebrani lub zalani” oraz: „Przestańcie myśleć, że obalenie rządu spowoduje katastrofę dla kraju, katastrofę spowoduje pozostawienie go nad wami”.

         Wnioskować więc należy, że jeśli nie wywołamy rewolucji, nie wykopiemy Kopacz, nie zniszczymy jakichś wojskowych instalacji, zakamuflowanych na lotnisku w Legionowie, to wywołamy swoim tchórzliwym postępowaniem powódź, ponieważ Istoty chcą nam pokazać, że światem powinna rządzić miłość. Skądinąd to ciekawy sposób wywoływania pokoju i miłości, taki jakiś pradawny rzec by można, podobny do zdobywania kobiet epoki kamiennej: maczugą przez łeb i w krzaki. „Kolonie złych ras” zostaną zniszczone, a zapanują Dzieci Indygo.

         A co czeka Europę? „EUROPA to narody, które stanowią państwa, ale które teraz będą się jednoczyć w jednym słusznym celu, odejścia od unii do której zostały włączone”. Zjednoczyć się w słusznym celu rozbicia i ponownego połączenia – zaiste poziom intelektualny Istot Wyższych jest jakoś niezrozumiale niski...

         Może nie warto tym bredniom poświęcać tyle czasu, ale niektóre z nich są symptomatyczne i pociągające. Ale ich urok, to temat na inną refleksję.

         Co do jasnowidzów. Właśnie na FB pojawił się wpis Fundacji Nautilus, dotyczący Jackowskiego. Swego czasu w jakimś hotelu zobaczył dziecko i pojawiła się nagła wizja – to dziecko zostanie mordercą. Zawołał: Ten chłopiec JEST mordercą! Całe życie spędzi w więzieniu!

         Jak można powiedzieć matce dziecka, że zostanie ono mordercą! Skąd taka pewność, że przelotna wizja jest zgodna z prawdą? NIKT takiej pewności nie ma! Jasnowidzenie to wielka odpowiedzialność.

Przychodzi więc taki moment, że pozornie błaha informacja (lub jej brak) staje się wartością pierwszoplanową. I to wiąże moją sprawę i moje lęki przed zabiegiem, który mnie czeka (jak mogę bowiem odrzucić szansę, którą daje mi podobno los, zsyłając kontakt ze znakomitością w swoim zawodzie i pozwalając skorzystać z jego wiedzy i umiejętności), z niepewnością płynącą z niedoboru informacji (bowiem znakomici specjaliści nie zniżają się do objaśniania maluczkim tajników swoich kalkulacji) i ze sprawami proroctw dla Polski i Europy, i ze sprawą chłopczyka, który w istocie kogoś zamordował, gdy stał się dorosłym — co dla mnie oznacza nadmiar informacji.

         W tych kilku przypadkach odwołujemy się do czegoś, co jest poza nami. Aron Jasnowidz przywołuje Istoty Wyższe i chce, żebyśmy mu wierzyli. Jasnowidz Jackowski w braku aktualnych sukcesów usiłuje nam udowodnić, że jego dar jasnowidzenia jest niepodważalny, przywołując stare wydarzenia, nie bacząc na to, że ujawnia się jako osoba moralnie nieodpowiedzialna. Mój ortopeda przeciwnie, zapewne jest jak najbardziej odpowiedzialny w tym, co robi; jednak nie docenia mojego strachu i niepewności, i nie przyjdzie mu do głowy, że każde wydarzenie codzienności odnoszę do swoich lęków, wróżąc z nich skutek terapii, o czym z kolei nigdy ja mu nie powiem.

         Dobrze, że jest Taraka, w której mogę się Wam z tego zwierzyć. Dziś w nocy przyśnił mi się krąg ze zjazdu Tarakowiczów. Twarze były rozmyte, wyraźnie widziałam tylko Wojtka; nie pamiętam dokładnie co mi się śniło, ale zapamiętałam przyjemną, życzliwą atmosferę. I ciepło. Więc myślę jednak, że gdyby połączyć te dwa światy: świat rzeczowej odpowiedzialności i świat przeczuć i duchowości — może Ziemia byłaby lepszym miejscem do życia.

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-12-13)« Ktoś za twoimi plecami Emigracja »

komentarze

1. Karta Cesarzowej... • autor: Nierozpoznany#33372014-12-13 16:33:25

Kasiu Kochana, chciał nie chciał postawiłaś sobie Tarota. Wyciągnęłaś dla siebie najlepszą kartę. Nie przypadek, że umieściłaś jedną z "wyciągniętych" kart jako zdjęcie główne swojego odcinka. Tak. Zdjęcie powyższe widzę jako Cesarzową w całej pełni. W każdej pozycji jest pomyślna i radzi też: leż spokojnie i zobacz jak Twoje ciało wraca do zdrowia. Ciało ma zdolności regeneracyjne. Wycisz myśli (ona ma zamknięte oczy) i wizualizuj ciało, które zyskuje zdrowie i sprawność (kwiaty i drzewa). Zostaw inne sprawy swojemu biegowi, zobacz tylko jak wracasz do zdrowia. Piękna karta ! Ucisz lęki i poświęć czas oczekiwania na te dobroczynne skutki. Tak, to jest pomyślna wróżba. W poniedziałek będę myślami z Tobą i będę wizualizować jak wstajesz po zabiegu w pełni sił.
BTW. w pozycji 5 , jako "bliska osoba", w tym przypadku będzie to lekarz, obdarza wielką dawką "mocy" (jego talentu) i powodzenia .

2. całym sercem • autor: Nierozpoznany#87002014-12-13 18:44:52

jestem z Tobą. i mimo tej bliskości nie odczuwam strachu, ani niepokoju. a foto też odbieram bardzo pozytywnie. nauka jest po twojej stronie/ortopeda. tarakowicze też. śpij spokojnie. dobro wokól ciebie. uwierz. serdecznie pozdrawiam 
[foto]

3. Ślę dobre myśli, pozdrawiam • autor: Radek Ziemic2014-12-13 22:26:41

PS. Ta rzeźba  jest piękna. A może wiadomo, kto ją stworzył?

4. Wszystkiego pięknego Pani Katarzyno. • autor: Nierozpoznany#67832014-12-13 22:50:24

Bo czego innego można życzyć takiej Istocie jak Pani!😁😇 Wspieramy Panią, czekając na kolejne dobre I pełne pozytywnych przekazòw słowa. Dobry dzień i właściwe ręce przy Pani.💪👍
[foto]

5. Niech Moc będzie z Tobą • autor: Izabela Ewa Ołdak2014-12-13 23:21:59

Pięknie powiedziane Kalina! Kasiu, będzie dobrze, uwierz w to, i postaraj się myśleć jak najlepiej, zamiast szukać katastroficznych wizji by jeszcze bardziej powiększać swoje lęki.Bądź silna i zdrowiej!<3
[foto]

6. autor rzeźby • autor: Izabela Ewa Ołdak2014-12-13 23:24:57

George Lacombe: Isis

7. A może by... • autor: Nierozpoznany#15472014-12-14 07:55:06

A może by zrobić uatawiinie systemowe tej dolegliwości,  Ja ostatnio miałam ustawiane na zajęciach jelita a teraz weszło w zatoki więc ustawię zatoki,Pozdrawiam ciepłoMałgosia

8. Kasiu, Moc • autor: Nierozpoznany#60182014-12-14 10:10:56

jest w Tobie. Czasem może warto zamknąć oczy i odsunąć fotografie - nawet te najpiękniejsze, znaki i oznaki ? Zdrowia życzę :)
[foto]

9. Jak zacząć? Po... • autor: Renata Dominiak2014-12-14 10:23:11

Jak zacząć? Po prostu zacząć...i będzie (jest!) dobrze :)  Ciepełko Prababciu ślę <3 <3 <3

10. zastosuj • autor: Ewa122014-12-14 10:35:49

DDP ze strony www.dietaoptymalna.com

interwały 6-0 dniowe DP, 1 rodzaj produktu białkowego na dobę. Np. dzień składający się z jajek, ziemniaków i tłuszczu z listy DDP. Jedz tylko to przez 5-6 dni. Potem dzień wolności itd. Ryby i jaja będą Ci sprzyjać, jeżeli je lubisz. Dolegliwości bioder masz od wszystkich zbóż (wymienione są na stronie) i bardzo często wieprzowiny, o czym się przekonasz jeżeli zastosujesz DDP.

Lęki biorą się wg mnie z niedomagającej czakry splotu słonecznego, dlatego żółte pokarmy pozwolą je wyleczyć i przy tym będą w stanie wyleczyć biodra. Biodra wg mnie ´zaczynają się w tej czakrze´. Często ludzie leczą się operacyjnie nie wiedząc, że dietą są w stanie wyleczyć bóle i odbudować chore powierzchnie stawowe. Czy się zoperujesz Katarzyna czy nie warto wziąć pod uwagę to co napisałam.

Ewa Bednarczyk-Witoszek


11. Księżyc! • autor: Nierozpoznany#87002014-12-14 10:56:05

10 doba księżycowa "dobra dla procedur leczniczych". cytat z pewnego/prawdziwego/odpowiedzialnego źródła. serdeczności 

12. ceres • autor: Nierozpoznany#87002014-12-14 11:05:11

to wszak Isis. twoja opiekunka. anioł stróż? serdeczności

13. Modlitwa z końmi • autor: Nierozpoznany#57362014-12-14 19:50:48

Konie, one żyją inaczej wolniej i mocniej. Znam takie osoby, czytałem o plemionach, których życie uratowały stada koni. Idę więc pomodlić się wśród stada koni o powodzenie dla Ciebie Babciu Ezoteryczna. Nikt nie wie co przyniesie mu następna sekunda, minuta, godzina, dzień życia. Sądzę, że potrzeba wokół mądrych babć i dziadków.Wed
[foto]

14. MOC • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-12-15 17:10:24

Wszystkim Przyjaciołom, którzy wysyłali mi dobre energie i towarzyszyli w moim lęku, podtrzymując mnie na duchu serdecznie dziękuję. Zabieg odbył się, co prawda połowicznie ze względu na stan mojego serca, (drugie biodro będzie po Nowym Roku), ale przeżyłam i po kilku godzinach czuję się dobrze. Chodzę bez problemu i nic mnie nie boli. Jest to widomy dowód, że dobre myśli i energie namacalnie pomagają. Na mnie już podziałały w dniu wczorajszym, przestałam się wieczorem bać i dobrze spałam. Powyżej dowód mojego dobrego samopoczucia - zdjęcie zrobione przed chwilą. W tle obraz Izabeli Ołdak, który mi przysłała celem dodania MOCY. Jej także serdecznie dziękuję i wierzę, że będę wspinać się jeszcze na górkę. Obraz zamieściłam pod tekstem odcinka, bo w komentarzach nie ma możliwości pobrania go z mojego komputera.Jeszcze raz dziękuję!
[foto]

15. :) • autor: Izabela Ewa Ołdak2014-12-15 17:15:07

Bardzo się cieszę Kasiu!!! Na górkę wybierzemy się razem :D A tymczasem odpoczywaj i zdrowiej!!!

16. powodzenia • autor: Nierozpoznany#31232014-12-15 21:35:22

Kciuki i dobre energie!!! - "na druga noge"...
[foto]

17. Ja dzisiaj • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-12-16 15:29:28

Dziś czuję się o wiele lepiej, choć trochę dokucza mi serce - łapię zadyszki. Ustąpiły nieprzyjemne objawy, w tym paskudna czkawka. Noga przestaje boleć i w tym kłopot, bo przy chodzeniu pracują inne mięśnie niż przedtem, więc zataczam się trochę na drugą stronę. Za to ta druga noga, chwilowo pominięta, boli bardziej, chyba przez kontrast. Szkoda, że nie zrobili obydwu na raz - może dłużej by trwało dochodzenie do siebie, ale miałabym komfort stabilnej pozycji. Właściwie uczę się chodzić na nowo. Byłam na długim spacerze - poranne słońce sprzyjało - i wróciłam zadowolona, z zadyszką, choć nie mogłam się oprzeć i trenowałam rozmaite, niedostępne mi dotąd ruchy prawą nogą. Ciśnienie mi się ustabilizowało, rytm serca również, gorączka spadła do poziomu wzorowego 36,6, przeszła czkawka i biegunka. Do połowy nocy ciągnęło miejsce wkłucia między kości ale potem, po 3-ciej w nocy zasnęłam i rano już mnie nic nie bolało.

Czuję ogromny żal do tych lekarzy pierwszego kontaktu, ortopedów wojskowych i różnych innych (także osławionych specjalistów od Ojców Barnabitów - niemało płatnych) za to, że przez 5 lat nie mieli dla mnie innej alternatywy, jak pogodzenie się z Losem (młodsza pani nie będzie, trzeba schudnąć itp). Żaden z tych, pożal się Boże, specjalistów nie zajrzał na płytę z badaniami (nie mieli komputerów i nie chciało się im, choć oferowałam, że przyjdę z własnym laptopem) podpierali się stereotypowym banałem: starość nie radość itp. Zadowalali się opisem ogólnym w dwóch zdaniach. A tymczasem okazało się, że stawy, choć niemłode, nie są przyczyną problemu. A schudnąć można wyłącznie wtedy, gdy poruszać się można bez bólu.

Wiele zawdzięczam Adze, mojej facebookowej przyjaciółce, uprawiającej kiedyś wspinaczkę górską, która podpowiedziała mi, żeby nie szukać ortopedów od dziadków i babć, tylko poszukać ortopedów sportowych. I ciekawa sprawa: podczas kilku wizyt w Centrum Medycyny Sportowej na Wawelskiej autentycznych młodych sportowców widziałam niewielu - większość była starszych osób "wtajemniczonych". Nasza medycyna jest chora!!!!

[foto]

18. Cieszę się Kasiu,... • autor: Renata Dominiak2014-12-16 15:38:50

Cieszę się Kasiu, że jest dobrze :)))  Zdrówka i mocy :)))))
Renata

19. "..W tych kilku przypadkach... • autor: Nierozpoznany#81042014-12-17 21:27:57

"..W tych kilku przypadkach odwołujemy się do czegoś, co jest poza nami.
Aron Jasnowidz przywołuje Istoty Wyższe i chce, żebyśmy mu wierzyli.
Jasnowidz Jackowski w braku aktualnych sukcesów usiłuje nam udowodnić, że jego dar jasnowidzenia jest niepodważalny, przywołując stare wydarzenia..."

Przykre jest to, co pani napisała w swoim arcie nt. tych dwóch wspaniałych osób, jakimi w moim odczuciu są pan Jackowski i Aron Jasnowidz,  zważywszy że sama próbuje interpretować znaki, jakie LOS pani zsyła, m.in. po to też by przestała pani odczuwać lęk  ale... wybór jak zwykle należy do nas i każdy z nas wybiera to, z czym najbardziej rezonuje...
A przecież Szri Babadżi  radził nam  m.in:

"..Zawsze powinniście mieć czyste myśli jeden wobec drugiego...
Bądźcie dobrymi! — Czyńcie dobro!...
Usuńcie nienawiść i zawiść..."

Pozdrawiam panią pomimo....
[foto]

20. Czyste myśli • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-12-17 21:46:38

Posiadanie czystych myśli wobec drugiego nie jest jednoznaczne z zakazem własnej refleksji. Nie znam osoby Arona Jasnowidza, odczytuję jednak ze zrozumieniem to, co on nam przekazuje, a przekazuje nie zawsze rzeczy, które budzą zaufanie. Nie żywię do niego nienawiści ani tym bardziej zawiści, jest mi zupełnie obojętny. Jest jednak człowiekiem zbyt pewnym siebie, a to nastraja sceptycznie. Sprawę obu jasnowidzów potraktowałam zdawkowo, ponieważ stanowiła ona uboczny wątek moich rozważań dotyczących nadmiaru i niedoboru informacji. Teraz jednak pozwolę sobie zacytować tekst Arona dosłownie: „Gdy uda nam się obalić tych co rządzą, znajdą się ludzie przysłani aby poprowadzić naród do nowego”. Jak można ufać komuś takiemu, który wypowiada się w sprawach państw i narodów, choć w tym względzie posługuje się wyłącznie banałami publikowanymi w prasie nie najwyższego lotu, przyjmuje za udowodnione rzeczy, którym daleko jeszcze do udowodnienia (sfałszowane wybory, katastrofa smoleńska np.), a co najgorsze, propaguje przemoc, nawołuje do obalenia prawowicie wybranych przedstawicieli narodu. Nie zdaje sobie sprawy ile złego przyniosły nam już wojny i rewolucje? Jego świadomość polityczna jest na poziomie nastolatka, a głos zabiera, jakby był ekspertem. Nieukom łatwo stawiać diagnozy.
[foto]

21. Usuńcie nienawiść • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-12-17 21:52:02

Cytuje Pani słowa Szri Babadżi radzącego usunąć nienawiść. Jak do tego mają się tezy Arona o konieczności obalenia rządów i oskarżenia o rozmaite spiski? Tak przejawia się brak nienawiści? Czytajmy ze zrozumieniem, a nie naiwną wiarą to co głoszą tego rodzaju ludzie, powtarzający zresztą cudze słowa.

22. Szanowna pani Kasiu • autor: Nierozpoznany#81042014-12-17 23:00:16

Własna refleksja jest jak najbardziej wskazana oraz pożądana, natomiast ocena w postaci szkalowania osób, których - na dokładkę się nie zna - to jednak więcej jak - subtelna różnica...
Pisze pani w swoim arcie, że:

"..Mój ortopeda przeciwnie, zapewne jest jak najbardziej odpowiedzialny w tym, co robi..."

I chwała mu za to, jak również pani, że potrafił wzbudzić w pani tak wielkie zaufanie :)
Ale to jest tylko... pani prawda, w którą pani wierzy, bo wszystko, w co wierzymy staje się dla nas prawdą, a w co wierzą inni, staje się prawdą dla nich.
Tyle tylko, że są  to tylko historie, w które ktoś wierzy, a ktoś inny nie wierzy...

Dlatego też możemy się różnić w wielu sprawach ale... różnić się pięknie :)
ps.  zapewniam panią, że teksty, które pisze Aron Jasnowidz, czy które pisze pani czytam z jak największą uwagą i zrozumieniem...; jeśli jakichś słów nie rozumię - pytam autora i z reguły otrzymuję wyjaśnienie :)
Pozdrawiam
[foto]

23. Wyraz • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-12-18 08:36:17

Czy wyraz "szkalowanie" jest stosowne  w tym przypadku? Może warto zajrzeć do słownika zanim wytacza się przeciwko wątpiącym najcięższe działa?

24. Bardzo przepraszam za wtręt. . . • autor: Nierozpoznany#67832014-12-18 10:44:08

Jednak jako jednostka kierująca się całkowicie egoistycznymi pobudkami, mam pytanie do Pani Katarzyny; czy ujawni Pani nazwisko ortopedy? Pozdrawiam cieplutko. 

25. Czy wyraz "szkalowanie" jest stosowne w tym przypadku? • autor: Nierozpoznany#81042014-12-18 14:52:46

Szanowna pani Katarzyno :)
Jak najbardziej - wyraz ´szkalowanie´ jest stosowny i adekwatny do ´etykietek´, jakie zechciała pani  ´przykleić panu Jackowskiemu oraz Aronowi J...
Wyraz ´szkalować´ oznacza - ni mniej ni więcej -  jak tylko wypowiadać się o kimś lub o czymś źle i to właśnie pani niestety popełniła...

Widzę jednak, że dalsza dyskusja  w tym temacie jest po prostu bezowocna, a szkoda...
Pozdrawiam
[foto]

26. Prokurator czy psychiatra? • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-12-18 15:18:50

Szkalowanie coś o wiele większego niż krytyka. To zniesławianie, oczernianie, obmawianie, spotwarzanie, rzucanie na kogoś oszczerstwa. Ja tylko interpretowałam własne słowa Arona, nie kłamałam i nie zamieszczałam nieprawdziwych informacji na jego temat. Ośmieliłam się jedynie skrytykować — jego słowa, to, co sam pisze — a nie jego życie prywatne, jego wygląd, jego zachowanie. Dlatego uważam, że natężenie niechęci do zrozumienia innych poglądów, niż własne z Pani strony jest tak duże, iż istotnie nie ma sensu dyskutować. Zwłaszcza, że nie dyskutuje Pani z merytorycznym poglądem, a uprawia Pani swoistą formę kultu ulubionego człowieka. Tak więc istotnie nasza dyskusja nic nowego nie wnosi do sprawy. Niechże więc Aron dalej nawołuje do przemocy i rewolucji, niech zdobywa w spokoju grono zwolenników, nie troszcząc się o to, że swoim nieodpowiedzialnym postępowaniem może doprowadzić nawet do przelewu krwi — do czasu aż nieszczęśnikiem zajmie się prokurator (o ile potraktuje go poważnie) albo psychiatra.

[foto]

27. margo0307 • autor: Radek Ziemic2014-12-18 15:24:41

W szkalowaniu jest pewna dwuznaczność, bo to znaczy z jednej strony "mówić o kimś źle", z drugiej, "oczerniać". I ta dwuznaczność wynika chyba z pewnej niejednoznaczności "mówić o kim / czymś źle", bo to z kolei może oznaczać prawdziwe mówienie o kimś źle, czyli uzasadnioną krytykę, jak i oczernianie, które jest niezgodne z prawdą. Pozwolę sobie zatem zwrócić uwagę na kilka spraw. Po pierwsze, krytyka w tym artykule nie jest pozbawiona pewnego, nieco skrótowego ze względu na publicystyczną formę, ale jednak uzasadnienia. Po wtóre, mamy prawo do oceniania i krytykowania innych, wszak Autorka tego artykułu też została oceniona przez jego Czytelniczkę, na dodatek dość pobieżnie, bo postawiono jej zarzut "szkalowania" bez uzasadnienia. Czy taki zarzut  też jest w takim razie szkalowaniem i czy powinno nam być przykro z tego powodu?
[foto]

28. Symptomatyczne • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-12-18 15:41:39

Symptomatyczne jak bardzo unika Pani dyskusji merytorycznej!
[foto]

29. @Katarzyna Urbanowicz • autor: Radek Ziemic2014-12-18 15:51:10

"Symptomatyczne jak bardzo unika Pani dyskusji merytorycznej!"
TO PRAWDA!!!
[foto]

30. Moon Angel • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-12-20 08:46:53

Oto namiary:

Centrum Medycyny Sportowej Warszawa, Wawelska 5, http://www.cms.waw.pl/idm,143,kontakt.html

Dr Ściński

Przepraszam za opóźnienie

31. Jestem wdzięczna. . . • autor: Nierozpoznany#67832014-12-20 14:08:23

...za odpowiedź. Dziękuję bardzo, Pani Katarzyno.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)