zdjęcie Autora

26 lutego 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 2 (odcinków: 151)

Po przedwiosennej pełni

Kategoria: Projekt Taraka
Tematy/tagi: szałas potu

« Internet, czym to się skończy? Taraka zmienia konta do płacenia - i inne zmiany »

Wczoraj wieczorem była pełnia; spędziłem ją z sześcioma innymi współ-praktykami Twardej Ścieżki w szałasie potu. (Drodzy: Justyno, Romanie, Edwardzie, Rafale, Mirku i Yuriju – jeszcze raz Was pozdrawiam, ściskam i zapraszam na następną pełniową ceremonię. Dziękuję Berenice i Michałowi, którzy przyczynili się do dojścia naszej imprezy do skutku. :) Następna pełnia będzie już na wiosnę.

Układ planet w momencie tej pełni był ciekawy: Nie dość, że Księżyc - jak z definicji w pełnię – stał naprzeciwko Słońca, to jeszcze oba Światła tworzyły ścisła kwadraturę do Jowisza (w Bliźniętach). Co może wskazywać na silną jowiszowość bieżącego czasu, dla mnie pełnego nowych projektów. Bo nie dopowiedziałem, że Księżyc w momencie tej pełni, będąc w Pannie, powtarzał pozycję urodzeniową w moim horoskopie. A kwadraturowy Jowisz nie rozpieszcza (jak czasem ta planeta ma w zwyczaju), ale jednocześnie testuje – i daje szwung, konieczny do pokonania przeszkód.

Być może w przyszłości, z naszych – przyznaję – intuicyjnych i przypadkowych praktyk, rozwinie się szkoła rozwojowa, w której precyzyjnie obmyślone szamańskie rytualne prace będzie się wykonywać w ściśle określonych momentach, dobranych planetarnie. Na razie, musimy ufać intuicji i przypadkowi.

Niedawno szukałem w Googlach i Facebooku stron o szałasie potu – w sąsiednich krajach. Z Węgrami było trudniej, bo nie umiałem odgadnąć, jak po ichniemu „szałas potu”. Za to po czesku nazywa się potní chýše - i okazuje się, że szałas potu to prawdziwy narodowy sport Czechów; Słowaków też. Po raz któryś oni są do przodu w porównaniu z nami :) Warto by się jakoś porozumieć - ale to już zadanie dla Taraki międzynarodowej...

Auto-promo Taraki 2: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogu Auto-promo.


« Internet, czym to się skończy? Taraka zmienia konta do płacenia - i inne zmiany »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)