zdjęcie Autora

07 września 2014

Kahuna

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2512)

Przegnanie muzułmanów

Kategoria: Sny i wizje

« Lustro i pusto Koncert na Wawelu »
Byłem na rynku starego miasta w moim mieście. Zauważyłem, że tworzą się grupy muzułmanów. Kobiety stają w kręgu, a w środku biją pokłony mężczyźni. Ludzie nie mogli przejść. Zrobił się straszny ścisk. Zacząłem ich przeganiać, krzycząc, że nikt ich tu nie chce. I zniknęli. Jakby nagle. Życie wróciło do normy.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-09-07)« Lustro i pusto Koncert na Wawelu »

komentarze

[foto]

1. Patriota! • autor: Wojciech Jóźwiak2014-09-07 08:36:25

Patriota!
[foto]

2. Jeśli mogę zapytać • autor: Michał Mazur2014-09-07 09:09:39

Czy kolega słyszał o czymś takim wcześniej - czy nie?


Z doświadczenia wiem iż sny mogą pokazywać różne rzeczy, nie tylko "oniryczną rzeczywistość". Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość - albo raczej wiele ścieżek przyszłości.
[foto]

3. Muzułmanie • autor: Kahuna2014-09-07 13:20:43

Przeżyłem szok. Raczej nie interesuję się wiarą, a tym bardziej muzułmańską. Ale to mój sen. Tylko sceneria mojego miasta. Rety... gdzie ten świat zmierza...
[foto]

4. To znaczy... • autor: Michał Mazur2014-09-07 14:28:23

To znaczy... że nie słyszałeś o tym nigdy wcześniej? BTW - jeśli nie będzie to niedyskrecją - to czy mogę zapytać czy aby ktoś z Przodków Kolegi nie pochodził z Francji? Lub z Niemiec dajmy na to (oni tez mają podobne problemy)?
(wiem iż to dziwne pytanie, jednak... czasem widzę w snach strony z którymi ja sam osobiście żadnych powiązań nie mam - ale z którymi moi przodkowie byli związani)
[foto]

5. Lęk przed obcym • autor: Radek Ziemic2014-09-07 17:31:28

O muzułmanach we Francji, Anglii czy gdzie indziej dość często słyszymy w telewizji. Na marginesie, niedawno pokazano film fabularny o muzułmańskich oddziałach walczących we Francji w drugiej wojnie światowej. (Po stronie aliantów, w ofensywie w roku 1944). Francuzi pozbawili ich potem praw kombatanckich (1959). W roku 2002 próbowano im te prawa przywrócić, jednak do tego nie doszło. Jeden z moich przyjaciół ma małą "obsesję muzułmańską", obawia się, że muzułmanie zdominują Europę. Dlaczego nie, u licha. Oczywiście, pokojowo. Mogła Europa panować nad całym światem, a nad Europą to już nie może nikt? 
[foto]

6. Przodkowie • autor: Kahuna2014-09-07 17:41:32

Michale,
moi przodkowie są zdecydowanie prawosławni. Kaukaz i Ukraina. :D O takich zachowaniach muzułmanów naprawdę słyszę po raz pierwszy i widzę to po raz pierwszy. Jeśli mówimy o Europie. Częściej słyszę, że są raczej tępieni. We Francji nawet bardzo. Ten film, jeśli jest rzeczywiście prawdziwy - budzi niepokój.
[foto]

7. Ok. • autor: Michał Mazur2014-09-07 18:00:23

A film prawdziwy jest... I zależy co rozumiemy przez "tępienie". Ja bym pani z burką na głowie do naszego muzeum w PL nie wpuścił... "Sorry. Security reasons". A w UK już się wycwanili i organizują napady (nie tylko muzułmanie, i nie tylko kobiety) z burkami na głowach i w kompletnych kobiecych muzułmańskich strojach. Bo można w tym przejść normalnie po ulicy - co najwyżej ktoś jeno krzywo popatrzy...

"Mogła Europa panować nad całym światem, a nad Europą to już nie może nikt? "
Wiesz, mam paru znajomych muzułmanów ale jakoś mi się nie podoba wizja ichniego panowania nad Europą. Także dlatego iż czasem widzę w snach różne rzeczy.. różne motywy... jednym z częstszych są mgliste parowy, góry, lasy - a w nich ludzie płci obojga, pasterze i wojownicy o zaciętych twarzach, bitni ale żyjący w strachu przed potężniejszym przeciwnikiem. Zawsze czujni, zawsze gotowi do walki lub ucieczki. Czasami jestem wśród nich i czuję ich emocje.
Zaskakujące iż w tych "innych snach" mam też jako takie pojęcie gdzie się znajduję w sensie geograficznym. I najczęściej pewne inne detale (w tym historyczne) też się zgadzają.Czasami pewne motywy z tych "innych snów" są wplecione w pozostałe sny
[foto]

8. interpretacja • autor: Bogdan Zawadzki2014-09-08 06:46:53

Marcina to moim zdaniem strzał w dziesiątkę...nic lepszego jak "pomyślne przezwyciężanie trudności" nie przychodzi mi do głowy. Symbolem tych trudności są dzisiaj "muzułmanie"...  Niemal codziennie jesteśmy bombardowani informacjami w których obecny jest "problem" islamski. To nie przypadek, że nasza podświadomość potem koduje ten przekaz tak a nie inaczej. ...
[foto]

9. Emocje - muzułmanie • autor: Kahuna2014-09-09 14:56:47

Marcinie
w moim przypadku, chcę wierzyć właśnie w Twoją interpretację. Kurz powoli opada.. problemy muszą zniknąć, jak oni we śnie :)
[foto]

10. 10/10 Marcinie • autor: Michał Mazur2014-09-12 09:52:30

i Boruto.

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)