zdjęcie Autora

17 czerwca 2013

Hermes Trismegistos

Boski Pymander, część 3
Przekład: Jerzy Wadolowski

Kategoria: Gnoza i hermetyzm

  < poprzedni    1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    dalszy >  


Tekst tłumaczony na język angielski w 1650 r. przez Johna Everarda
Przekład polski Translation © Copyrights Jerzy Wadolowski • Sydney, 2011KSIĘGA TRZECIA – ŚWIĘTE KAZANIE

1. Chwała od wszystkiego co istnieje, Bóg i to co jest Święte oraz Święta Natura – początek wszystkich rzeczy istniejących.

2. Bóg, Umysł/Inteligencja, Natura, Materia i działanie albo twórczość i Konieczność oraz Materia i działanie albo twórczość i Konieczność, Koniec/Zanikanie i Powstanie/Odrodzenie i znów od początku.

3. Na początku panował chaos i nieskończona ciemność w Przestworzach lub niekończących się głębokościach i w Wodzie oraz delikatność inteligentnej Mocy w Duchu, stamtąd wyszło ŚWIĘTE ŚWIATŁO i cząsteczki Elementów pochodzących z Piasku, z wilgotnej substancji zgęstniały/łącząc się.

4. Wtedy Bogowie dostrzegli NATURĘ posiadającą mnóstwo nasion.

5. Ale kiedy wszystkie rzeczy były jeszcze nieokreślone i niestworzone, dokonano podziału lekkich rzeczy/istnień na wysokościach. Rzeczy ciężkie zostały oparte/założone na wilgotnym Piasku, a kompletnego zakończenie wszystkich rzeczy lub podziału dokonano przez Ogień/Płomień. To wszystko było utrzymywane lub jak gdyby zawieszone przez Ducha – w taki sposób tego wszystkiego dokonano. Niebo również ukazało się w Siedmiu Pierścieniach/kołach.

6. Wtedy Bogowie uwidocznili się w swoich pomysłach Gwiezdnych razem ze swoimi znakami /zodiak/ i Gwiazdy zostały ponumerowane z Bogami na czele. Strefy między nimi zostały wypełnione Powietrzem, wykonując ruch obrotowy Mocą Ducha Boskiego.

7. I każdy Bóg przez działanie własnych wewnętrznych mocy – uczynił to co było jemu rozkazane, wtedy to zostały stworzone czteronożne oraz czołgające się rzeczy/istoty, jak również takie co żyją w wodzie oraz takie co mogą latać w powietrzu. Każde nasienie owocu oraz trawa, kwiaty i wszystka zieleń – wszystko to się zasiewało samo w sobie posiadając Nasienie Odradzające się.

8. Podobnie stworzenie Człowieka zostało dokonane zgodnie ze Świętym Wykonawstwem, pięknem lub Świadectwem działalności NATURY; wielka ilość ludzi i władza wszystkiego co istnieje podlegająca Niebu i poznawanie wiedzy dobrych rzeczy.

9. Każda Dusza odziana w Ciało przez cykliczny ruch obrotowy Bogów dla podziwu wspaniałości Boskiej Świętej Działalności oraz działalności Natury – jako znak dobra jak również i wiedzy /Gnosis-wiedza tajemna/ Świętych Mocy i aby poznać/zdobyć przebiegłość Działalności to, co zwie się dobrem.

10. Tak zaczęło się ich życie – wzrastając w mądrości, zgodnie z przeznaczeniem wyznaczonym przez obracanie się kulistych Bogów jak również ich zakończenie; pozostawiając za sobą wspaniałości, Pomniki upamiętniające – chytrego Wykonawstwa wytworzonego na Ziemi – aby były odczytywane przez Ciemność czasów.

11. I każde odnowienie żyjącego Ciała, Owoce, Nasiona oraz wszystkie razem Rękodzieła, mimo że podlegają rozkładowi a jednak z konieczności muszą się odradzać z powrotem, przez regenerację/pracę Bogów lub kręcące się dookoła rytmiczne koło Natury przesuwając się numerami; bo jest Świętą rzeczą, że każde ziemskie istnienie musi być odnowione przez Naturę. Bo to co jest Święte, jest powołane przez Naturę również.

Koniec Księgi Trzeciej  < poprzedni    1    2    (3)    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    dalszy >  

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)