zdjęcie Autora

15 sierpnia 2011

KK

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Rejs po morzu lawy

Kategoria: Sny i wizje

« Płonący okręt głowa smoka Koszmar »
Byłam na okręcie z kuzynką i jej mężem. Możliwe, że był tam jeszcze ktoś. Płynęliśmy po morzu lawy, świeżej i wciąż gorącej, jakby właśnie wypłynęła z wulkanu. Okręt był drewniany, ale się nie palił, płynął jak po wodzie. Cały czas słyszałam piosenkę Peji "Ciemno już, zgasły wszystkie światła, ciemno już noc nadchodzi". Nie baliśmy się, po prostu patrzyliśmy na tą lawę, ale dało się odczuć grozę.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Płonący okręt głowa smoka Koszmar »

komentarze

1. czemu ty śnisz podobnie • autor: Nierozpoznany#15472011-08-16 09:17:26

czemu ty śnisz podobnie jak ja? tylko nie wiem czy to lepiej czy gorzej:(że mój statek się spalił ? Ja go tylko obserwowałam

2. Re • autor: Nierozpoznany#74802011-08-16 18:23:22

Najdziwniejsze jest to, że sen jest sprzed kilku lat, a przypomniał mi się rano. Wrzuciłam go bo jest bardzo ciekawy i dobrze go pamiętam, więc musi być ważny.

3. faktycznie dziwne. Moi znajomi • autor: Nierozpoznany#15472011-08-16 20:55:31

faktycznie dziwne. Moi znajomi juz nie moga wytrzymać z moimi dziwnymi snami,ale nie tylko ja mam takie
[foto]

4. Podziemne zbyt gorące uczucia • autor: Wojciech Jóźwiak2011-08-20 17:26:35

W tym śnie jest wielkie pomieszanie żywiołów, które są nie na swoim miejscu lub nie łaczą się ze sobą, pozostają oddzielone.
Morze jest nie z wody tylko z ognia (bo lawa to jakby płynny ogień). Okręt jest drewniany, ale się nie zapala. Peja śpiewa, że „ciemno już”, podczas gdy taka płonąca lawa musi być źródłem światła. Sytuacja jest na pozór groźna, ale ty będąc w jej środku, nie boisz się. To może być odbiciem sytuacji w realu, kiedy włąśnie ktoś jest nie na swoim miejscu, albo dzieją się sprawy, które nie powinny sie wydarzyć. Lub takie, z których nic nie będzie (bo żywioły się nie łączą.)
Kluczem do snu jest ta lawa, czyli coś gorącego, co wypłynęło z wulkanu czyli spod ziemi. Ponieważ jesteś tam w gronie osób z rodziny, oznacza to, że zaraz wyjdą na jaw lub już wyszły jakieś ukrywane dotąd rodzinne tajemnice. Gorąco ognia i obraz morza wskazuje na jakieś „palące” uczucia – emocje, które mogą kogoś „spalić”.
na podstawie tego snu przypuszczałbym, że ktoś do kogoś w gronie najbliższych ci osób coś czuje, i jeśli te uczucia wyjdą na jaw, będzie zamieszanie. Piosenka, którą śpiewa-rapuje Peja, jest naprawdę ponura i padają słowa: „noc nadchodzi głucha”. Co znaczy, że te emocjonalne napięcia wszystkie zainteresowane osoby chcą przykryć milczeniem. Może tak być, że o pewnej sprawie, która nie powinna miec miejsca, wiele osób wie, ale solidarnie usiłują to przemilczeć.
Sen jest niepokojacy i gdy nie znam twoich realiów, to pozostanę przy takiej ogólnej strukturze.
Jeszcze jedno: ten sen może odnosić się do spraw z przeszłości, do czegoś, co było kiedyś, było dla ciebie przykrym doświadczeniem, minęło - ale teraz wciąż się przebija.

5. Re: Rejs po morzu lawy • autor: Nierozpoznany#74802011-08-20 18:25:13

Sen jest sprzed kilku lat, a na okręcie ze mną była kuzynka i jej mąż. Wnioskuję, że chodzi tu o ich małżeństwo - jakiś czas temu stanęło na krawędzi, co było niezrozumiałe dla całej rodziny - były tam pieniądze, dobra praca, własny dom, zdrowe dzieci. Wszystko zaczęło się sypać, kiedy trzecie dziecko urodziło się niepełnosprawne.W tym samym czasie kuzynce umarł ojciec i wdała się w romans z alkoholikiem (miała tranzyt Neptuna przez DSC). Byli jakiś czas w separacji i otarli się o rozwód. Dzisiaj znowu są razem, ale kryzys jeszcze się całkiem nie zakończył. Cała ta sprawa toczyła się między nimi, z daleka od rodziny i rzeczywiście mało się o tym mówiło.

6. Wracając do tej sprawy-małżeństwo • autor: Nierozpoznany#74802013-04-21 11:33:34

Wracając do tej sprawy-małżeństwo się rozpadło.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)