zdjęcie Autora

19 marca 2001

Wojciech Jóźwiak

Rektyfikacja horoskopu
czyli jak zgadnąć kiedy kto się urodził

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologiahoroskop

Odpowiedź Agnieszce Gołdy,
która pytała, jak to się robi

1. Rektyfikacja to wyliczanie lub odgadywanie nieznanej, albo niedokładnie znanej godziny urodzenia. Równie dobrze wynikiem rektyfikacji może być położenie ascendentu, lub medium coeli, bo znając ascendent lub medium coeli jednoznacznie wyznaczysz czas gwiazdowy, a z czasu gwiazdowego godzinę "zegarową".

2. Są astrologowie, którzy odgadują nieznany ascendent na podstawie wyglądu klienta. Nie mówię, że to jest niewskazane, ale zanim zaczniesz to robić, sprawdź jak to działa w warunkach kontrolowanych. Czyli na przynajmniej kilkunastu przykładach sprawdź, czy potrafisz prawidłowo odgadnąć ascendent z wyglądu człowieka. Sprawdź to na ludziach, którzy dobrze znają swoją godzinę urodzenia. Jeżeli osiągniesz powyżej 60% wyników prawidłowych, możesz odgadywać nieznany ascendent z wyglądu. Raczej nie powinna to być metoda jedyna.

3. Niektórzy do rektyfikacji używają progresji. Wg mnie nie jest to dobre, bo trzeba by brać pod uwagę progesywne aspekty planet do ascendentu i MC. (Progresywne aspekty planet do planet nie dają informacji o czasie w obrębie doby.) Ale, jak się wydaje, progresywne aspekty planet do ascendentu i MC dają zbyt słabe i niespecyficzne odbicie w zdarzeniach z życia, aby na tym polegać.

4. Wg. moich doświadczeń są dwa najlepsze źródła informacji dla rektyfikacji:
A. Przejścia (tranzyty) Jowisza i Saturna przez ascendent i/lub MC;
B. Podobieństwa w horoskopach osób spokrewnionych.

5. Żadna z metod rektyfikacji nie daje pewności, że się znalazło właściwą godzinę urodzenia.
Zanim się zabierzesz za rektyfikację, wykorzystaj każdą "rzeczową" informację co do czasu urodzenia. Może np. pewna ciocia lub babcia wiedzieć, że to było "około południa", albo "właśnie ojciec wrócił z nocnej zmiany" lub podobne. Takie informacje są dużo bardziej pewne wartościowe niż jakakolwiek astrologiczna rektyfikacja!
Jeżeli nie wiesz w przybliżeniu, kiedy się klient urodził - że np. "około świtu", "około południa", "między 8-mą a 12-tą" - to nie bierz się w ogóle za rektyfikację. Nieznanej godziny urodzenia w obrębie doby nie da się w ogóle uściślić - bo reguły astrologii naprowadza cię na kilka (2, 3... 6) równie prawdopodobnych czasów, i nie ma astrologicznego sposobu, aby powiedzieć, która jest właściwa.
Tym bardziej nie próbuj ustalać nieznanego dnia urodzenia. (Są takie osoby, z wojennego pokolenia.)

6. Według przejść Jowisza lub Saturna:
Jest kilka typów wydarzeń w życiu, które "lubią" się wydarzać podczas przejść Jowisza lub Saturna przez ascendent, descendent lub medium coeli; wyliczam w kolejności od najważniejszych:
- zamążpójścia. Jeśli klient brał ślub i cywilny, i kościelny, ważniejszy jest ten, który zawarł najpierw;
- przeprowadzki i osiedlanie się w nowym miejscu;
- zmiany pracy; z zastrzeżeniem, że chodzi o takie, które zmieniają cały tryb życia klienta;
- wyjazdy zagraniczne, oczywiście te ważne dla życiorysu;
- awanse; obejmowanie kierowniczych stanowisk; stanowisk z wyboru. Zwykle wtedy Jowisz klub Saturn przechodzi przez MC;
- inne wydarzenia, które wyraźnie zmieniały sposób życia klienta, otwierały dla niego "nową epokę". Można wręcz klienta zapytać, aby podał kilka (4-5-7) najważniejszych wydarzeń w jego życiu i sam uszeregował je w kolejności od najważniejszego.

7. Kiedy już masz listę takich dat, rysujesz sobie tabelkę.
Kolejne daty pisujesz w rubryce (kolumnie) nr 1.
Wyszukujesz w efemerydach położenia Jowisza i Saturna dla dat. tych zdarzeń. Wpisujesz je w rubryce nr 2.
Stawiasz hipotezę: A może te punkty zodiaku (ekliptyki), gdzie przebywały Jowisz, Saturn są ascendentem? Descendentem? Medium coeli horoskopu klienta? W rubryce nr 3 zaznaczasz, czy dalej szukasz asc., desc., czy mc.
Obliczasz, jaki czas gwiazdowy odpowiada tamtym położeniom na ekliptyce. Stosujesz do tego odwrotnie czytane tablice domów, albo odpowiedni podprogram (opcję) który powinien być na wyposażeniu niektórych przynajmniej programów astrologicznych. Uzyskany czas gwiazdowy zapisujesz w rubryce nr 4.
Możesz zauważyć, że niektóre wartości czasu gwiazdowego mało się równią między sobą. Podkreśl je lub wypisz osobno. Oblicz z nich średnią. To jest właśnie rektyfikowany czas gwiazdowy! Mając ten czas, możesz, stosując wzory na czas gwiazdowy, obliczyć czas "zegarowy".

8. Rektyfikacja według rodzinnych podobieństw
Metoda ta zadziała, jeżeli klient ma wystarczającą, dość dużą liczbę krewnych, których daty i godziny urodzenia znasz. Kto wchodzi w grę: A) dzieci, B) rodzice, C) małżonkowie. Małżonkowie, chociaż z założenia nie spokrewnieni w sensie zwykłym, mają zwykle horoskopy, które wyglądają jak horoskopy krewnych. Ludzie dobierają się w pary tak, jakby czuli, że należą do tej samej "rodziny astrologicznej".

9. Gromadzisz zbiór horoskopów krewnych klienta.
Przyglądasz się nim i sprawdzasz, jakie podobieństwa między ich horoskopami a horoskopem klienta mogą występować.
Co wchodzi w grę:
- że klienta ma ascendent (lub mc) tam, gdzie krewny ma to samo - ascendent lub mc.;
- że klient ma descendent tam gdzie krewny ma ascendent;
- że klient ma ascendent tam, gdzie krewny ma mc; lub odwrotnie:
- klient ma mc, tam gdzie krewny ma ascendent.
Możliwe są też inne kombinacje osi horoskopu u obu osób, ale są już mniej prawdopodobne i mniej jasne.
Dalej, są możliwe korelacje oś-światło:
- klient ma ascendent (mc) tam gdzie krewny ma Słońce (Księżyc).
Odwrotna korelacja jest równie prawdopodobna, ale z niej nie wynikają żadne wnioski dla rektyfikacji. Możliwe są też korelacje oś-inna-planeta, ale jako "szum" je odrzucamy.

10. Kiedy masz już taką listę podobieństw, przerabiasz je identycznie, jak w punkcie 7, i w takiej samej (lub tej samej) tabelce.

11. Często zdarza się, że stosując te dwie metody otrzymasz dwie lub więcej jednakowo prawdopodobne godziny urodzenia klienta, i nie będzie sposobu, aby je odróżnić. Wtedy trzeba się zastanowić, który z "wychodzących" w ten sposób ascendentów jest lepszy "na oko" - tzn. oceniając wygląd lub/i charakter klienta.

12. Stosując te metody może się zdarzyć, że ulegniesz złudzeniu, i wybierzesz do dalszej obróbki te dane (krewnych, wydarzenia) które potwierdzają twoje wstępne założenie, świadome lub nie. Na taki błąd nie ma sposobu!

13. Jeżeli za miesiąc klient zgłosi się znowu, twierdząc, że horoskop mu się nie zgadza i pewnie on się urodził o innej godzinie, znaczy to zapewne, że tego klienta żadna twoja prognoza nie zadowoli, i jeżeli dasz się wciągnąć w grę pod tytułem "szukamy klientowi najlepszej dla niego godziny urodzenia", to on cię będzie męczył długo, i w końcu pójdzie sobie z opinia że jesteś marnym astrologiem. Kontakty z kimś takim najlepiej szybko przerwać. (W ogóle kluczem do sukcesu astrologa jest sztuka dobierania sobie wdzięcznych klientów.)

14. Są ludzie, których charakter, wydarzenia oraz związki nie stosują się do uznanych astrologicznych reguł. Zawsze jest ewentualność, że trafisz na kogoś takiego i uzyskasz dla niego zupelnie przypadkowy wynik.Wojciech Jóźwiak

19 marca 2001


Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)