zdjęcie Autora

28 marca 2010

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Reset

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: cykl Saturnacykle planettarot

« Budda, Jezus itd. w enneagramie Astrologia na uniwersytetach? »

RESET, dla komputerów, oznacza ustawienie na nowo. Wyczyszczenie programu albo strony internetowej z wszystkich wprowadzonych ustawień i przywrócenie stanu początkowego, "fabrycznego".

Coś w rodzaju resetu dzieje się przy zmianie ćwiartki w cyklu Saturna lub Jowisza, czyli przy przejsciu Saturna lub Jowisza przez oś (punkt kardynalny) horoskopu: przez ascendent, dół nieba, descendent lub śródniebie. Ma to dwa sensy: zewnętrzny i wewnętrzny. Zewnętrzny jest taki, że zaczynamy "nowe życie" i w związku z tym zaczynamy się poruszać w nowym nieznanym i nieprzećwiczonym "krajobrazie życiowym" (lifescape by to się nazywało po ang.) Częścią tej zmiany krajobrazu jest to, że pewna liczba spraw i dróg w tym życiowym krajobrazie odpada, rozwiązuje się, zostajemy z nich wypisani - co dokłada się do naszego braku orientacji i braku oparcia, ponieważ z tamtych rozwiązanych zachowań braliśmy dotąd swoją siłę, swoją określoność i swoją pewność siebie.

Coś co cię dotąd określało, rozwiązało się, zostałeś od tego odłączony - za to zaczęło się (albo nawet jeszcze NIE zaczęło!) coś, w czym nie masz rozeznania. Oto jak wygląda RESET!

Człowieka w stanie resetu przedstawia karta nr 0, Głupiec, w Tarocie.

W resecie masz też wrażenie, że dotychczasowe twoje doświadczenia, osiągnięcia, mądrości są na nic - to negatywna strona resetu. Pozytywna strona: poczucie, że wszystko jeszcze przed tobą. Starość kresu (że wszystko się pokończyło...) i młodość zaczynania - te wrażenia nakładają się na siebie.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Budda, Jezus itd. w enneagramie Astrologia na uniwersytetach? »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)