zdjęcie Autora

08 czerwca 2014

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Restauracja przy szosie

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: jedzeniesamochód

« Kobieta ze strupami na twarzy Pchły (wszy) »

Byłem w drodze, samochodem. Zatrzymałem się na placu przy drodze, plac słabo utwardzony, nierówny, w ogóle okolica chaotyczna. Stała grupa mało sympatycznych młodych mężczyzn. Zamknąłem samochód, ale czynność zamykania go była dziwna: przekręciłem klucz nie w zamku, ale w „pośrednim urządzeniu”, które było zaokrąglonym pudełkiem wielkości małej paczki. Metalowym, polakierowanym jak cały samochód. (Po obudzeniu doszedłem do wniosku, że to był rodzaj pilota uruchamianego kluczem. Bardzo dziwne.)

Chciałem zjeść obiad. Zabrałem ten przedmiot ze sobą i poszedłem do restauracji. Był to taki zwykły pawilon, jak często przy stacjach paliw. Była podzielona na część barową i salę restauracyjną. W części restauracyjnej można było wygodniej usiąść, więc przeszedłem tam. Ale nie mogłem się zorientować, co tam podają. Podchodzę więc do kelnerki i pytam, „co tutaj w ogóle można zjeść?”. A ona pokazuje mi jadłospis – było to ileś kartek wyciętych, albo wyrwanych z gazet, przedstawiających opisy potraw albo przepisy na nie. Kartki były byle jak porozrzucane na ladzie. Straciłem nadzieję, że tam w ogóle kiedykolwiek coś zjem i wyszedłem.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-06-08)« Kobieta ze strupami na twarzy Pchły (wszy) »

komentarze

[foto]

1. Interpretując poezję mówi... • autor: Maria Piasecka2014-06-08 10:52:24

Interpretując poezję mówi się o podmiocie/bohaterze lirycznym. Chciałabym podobnie nazywać to, co w nas śni. Śniące naszych snów? A więc, Wojtku, zdaje mi się, że owo sniące Twojego snu mówi, że nie jest zadowolone z jedzenia/diety, ponieważ jest podejrzana, sztuczna, pośrednio jakoś odżywiająca (na pilot), chaotyczna (strzepy gazet), potencjalna (jest papierowym przepisem a nie potrawą), nie syci organizmu, wprowadza niepokój i pozostawia organizm głodnym. To tak najkrócej, idąc tropem pierwszych skojarzeń.
[foto]

2. Jedzenie to symbol energii • autor: Wojciech Jóźwiak2014-06-08 13:31:29

W snach, Mario, jedzenie jest symbolem (zastępnikiem) energii psychicznej albo duchowego zasilania. Stołówki symbolizują źródła energii czyli inspiracje, czyli źródła duchowego pokarmu. Dla mnie ten sen ma jasny sens: duchowe inspiracje, które mam teraz, są niewystarczające, niesycące, z drugiej ręki i nieautentyczne, jak te kartki na ladzie zamiast potraw. A możliwą przyczyną jest moje bardzo staranne zamykanie się -- jak tamto zamykanie pilota od samochodu na klucz. Jest też tam ślad lęku przed tym, czego nie zintegrowałem: to ci "niesympatyczni młodzi".
[foto]

3. Czasem sen mówi... • autor: Maria Piasecka2014-06-08 19:22:40

Czasem sen mówi wprost, całym obrazem, całością, jego prawda leży na wierzchu. Bez zastępników. Może być, Wojtku, tak jak piszesz, skoro tak to czujesz. Ale jedzenie we śnie głodującego będzie inaczej znaczyć niż we śnie obżartucha. 

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)