zdjęcie Autora

06 maja 2014

Ratomir Wilkowski

z cyklu: Rodzima Wiara (odcinków: 19)

Rodzimy Kościół Polski - nowelizacja założeń


« Słowo i miecz Szacunek dla zmarłych w słowiańskiej tradycji »

Rodzimy Kościół Polski, związek wyznaniowy nawiązujący do etnicznych wierzeń Słowian, opublikował w 2013 r. znowelizowaną i poszerzoną wersję swoich założeń

Rodzimy Kościół Polski, związek kontynuujący przedchrześcijańską wiarę Słowian, po przeszło 18 latach od swej rejestracji zaprezentował znowelizowaną i poszerzoną wersję swoich założeń. Broszurę programową, zawierającą podstawy teologiczne związku, a także jego statut, przedstawił w publikacji tradycyjnej jak również udostępnił do pobrania w wersji elektronicznej.

Rodzimy Kościół Polski, będący obecnie najstarszym funkcjonującym ugrupowaniem rodzimowierczym i uznawany za spadkobiercę wcześniej istniejącego „Świętego Koła Czcicieli Światowida”, dokonał rejestracji w MSWiA w 1995 r. Związek  reprezentuje wyznanie henoteistyczne (będące formą politeizmu), silnie nacechowane panteizmem. Sam termin Kościół został w nazwie związku użyty wyłącznie w znaczeniu religijnej organizacji wyznawców i jej duchowieństwa.  Więcej o samym związku jak i jego założeniach we wspomnianej wyżej publikacji, w przygotowanym do druku dokumencie w formacie PDF.


Rodzimy Kościół Polski
Statut - Historia - Założenia programowe - Kult - Etyka - ObrzędyRodzima Wiara: wstęp na końcu

O Rodzimej Wierze


« Słowo i miecz Szacunek dla zmarłych w słowiańskiej tradycji »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)