zdjęcie Autora

11 marca 2015

Roman Kam

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Rodzina i ryby

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: jedzeniekobietarodzinarybazwierzę przyjazne

« trzy sny Kolega ze studiów »
W mieszkaniu mojej mamy odwiedziła mnie kuzynka z pierworodnym synem (moim chrześniakiem). Przyjechali staroświeckim, białym autkiem przypominającym małego fiata, z bagażnikiem pełnym dorodnych ryb o intensywnych, naturalnych barwach. Szczupaki, karpie, płocie, węgorze i mnóstwo innych. Ryby lśniły, jak świeżo wyjęte z wody. Zaproponowałem, żeby pojechać do znanej mi kiedyś hurtowni, aby te ryby spieniężyć. Na miejscu okazało się, że hurtownia od dawna nie istnieje, a zastąpiła ją restauracja. Czułem zawód i byłem stropiony, co zrobić teraz z tymi rybami? W restauracji kupią mi co najwyżej kilka z nich, a co z resztą? Gnębiło mnie też to, że te ryby przyjechały w bagażniku, więc nie mogą być całkiem świeże. Nie miałem pomysłu, co dalej. Wstydziłem się, że nie umiem zaradzić temu, aby się te ryby nie zmarnowały. 

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2015-03-11)« trzy sny Kolega ze studiów »

komentarze

[foto]

1. Ryby • autor: Wojciech Jóźwiak2015-03-11 19:47:55

Ryba to potężny i pojemny symbol i bardzo "jungowski", ponieważ wyłania się z niewiadomych głębin wody, jak podświadome treści z głębin podświadomości. Ryby są jadalne i pożywne, więc śnione ryby symbolizują DARY, które przybywają-przypływają z nieznanych głębin umysłu. Czyli wyłaniające się z Nie(ś)wiadomego procesy i inspiracje.
Sen można tak streścić: krewni przywożą RYBY, a Śniący nie znajduje sposobu, żeby je spożytkować.
Symbol ryby jest dodatkowo wzmocniony symbolem dziecka, dziecka-chrześniaka, czyli jakby "współurodzonego" przez Śniącego. Dziecko jest podobne do ryby w tym, że jak ryba wyłania się z wodnych głębin, tym razem z łona matki. Zauważ, że Pierwsza Faza Grofa jednocznacznie kojarzy się z żywiołem wody.
Sens-przekaz snu jest z grubsza taki: Uświadamiasz sobie, że ze świata zewnętrznego przybywają DARY, a ty martwisz się, czy potrafisz te dary wykorzystać, spożytkować, "przerobić". Sen dosłownie mówi o sprzedaniu ryb -- to jest ważne.
[foto]

2. I po rybach... • autor: Roman Kam2015-03-12 03:22:52

Żartuję. Ucieszyły mnie Twoje wyjaśnienia Wojtku. Jak ważne jest nastawienie. Mnie sen kojarzył się głównie z problemem, niezaradnością i wstydem - a u Ciebie z odpowiedzialnością, roztropnością i uważnością dla darów losu. No proszę, sen już sam w sobie stał się darem.    
[foto]

3. Foto na "okładce" Taraki • autor: Wojciech Jóźwiak2015-03-15 18:37:26

...przez Autora, przedstawia polodowcowe skały w Peggy′s Cove, Nowa Szkocja, Kanada.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)