Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 1 - Fehu
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

III. SYMBOLIKA RUN


"... w jakim celu rozwinęliśmy sztukę
przepowiedni?
- Żeby wykazać całkowitą bezużyteczność
odpowiedzi na niewłaściwe pytania."


URSULA K. LE GUIN

1. Fehu (Feh, Feoh)

Walor fonetyczny: F


BYDŁO, ZŁOTO, POSIADANIE


Pieniądze cieszą każdego
jakkolwiek wszyscy ludzie
nabędą mocy
w służbie nieprzymuszonej
jeśli chcą zyskać pochwałę
pana.

Z powodu pieniędzy ludzie krew przelewają
Wilk wzrasta w lesie
To ogień i powódź
i wężowa droga.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto pierwiastek mocy dynamicznej wewnątrz natury, wewnątrz "ja", wewnątrz społeczeństwa. Fehu jest siłą, która płynie z wnętrza na zewnątrz, jak ogień oddalający się od swego źródła. Trzeba podtrzymywać ją, by stawała się dobroczynna. Ową cyrkulacją ognia powinni kierować się szlachetni - mądrze, przewidująco, by nie zniszczyła ich samych, a ni nikogo innego. "F" jest znakiem pierwotnego ognia witalnego w życiu oraz ruchem, który zapewnia światu nieustanną zmianę.


STRONA JASNA

Fehu jest runą wypełnienia: usatysfakcjonowanych ambicji, otrzymanej nagrody, spełnionej miłości. Obiecuje także pożywienie, od najbardziej ziemskiego po święte. Boski pokarm stanowią wartości naszego życia wewnętrznego.

Wylosowana runa zachęca do pogłębionej refleksji nad znaczeniem zysku i korzyści w naszym życiu. Dołóż starań, by zrozumieć, czy dobrobyt i posiadanie wiążą się dla ciebie wyłącznie z materialnym powodzeniem, czy też wzmacniają cię duchowo, ucząc panowania nad sobą i kształcąc wolę.

Fehu wiąże się także z zachowaniem tego, co już zostało osiągnięte. Kładzie nacisk na czujność i ciągłą troskę, by sukcesy nas nie zniszczyły, a lekkomyślność nie przysporzyła strat. Raduj się swym dobrobytem i dziel się z nim z drugim, a moc twoja wzrośnie. Niech głodni pożywiają się przy twoim stole: gdy posiadasz - obdarzaj.

W swym postępowaniu kieruj się etyką opartą o mądrość tradycji. Ogrom energii może się tu wiązać z nowymi początkami, nowym życiem, odnową erotyczną.

Fehu reprezentuje osobę zajmującą się zwierzętami lub dziedziną finansów.


STRONA CIEMNA

Istnieje w twym życiu nadmiar sytuacji niejasnych i wątpliwych, w różnych odmianach i pod różnymi postaciami. Trwasz po zacienionej stronie posiadania. Jednakże jest to tylko cząstka tego, co przychodzi i odchodzi. W cieniu Fehu rozpoznaj, gdzie znajduje się twoje prawdziwe pożywienie.

Zazdrość może doprowadzić do konfliktu z prawem i do cierpienia z powodu alienacji. Zatrzymanie biegu Fehu prowadzi do niezgody. Nadmiar Fehu wiąże się ze zniszczeniem energii twórczych. Uważaj zarówno na własną ofensywną agresję, jak i na atrofię sił witalnych. Niebezpieczeństwo wypadku lub niedostatku.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: sukces społeczny, nowe początki, siła, powodzenie, pozytywne energie.

Utrudnienia: zazdrość, atrofia, niezgoda, zwątpienie, bieda, nadmiar konsumpcji.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)