Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 4 - Ansuz
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

4. Ansuz (Ass, Ansur, Os)

Walor fonetyczny: A


ODYN, ZNAK


Bóg-Usta przewodzi
wszelkim słowom
jest fundamentem mądrości
pociechą mędrców
dla szlachetnych bojowników
nadzieją i dobrodziejstwem
.

Ujście rzeki jest drogą
dla wielu podróżnych
lecz pochwa jest drogą dla mieczy
.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto zasada świadomej, boskiej mocy, która wcielona jest w boga Odyna. Odyn stanowi wzór transformacji "ja"; nie jest natomiast bogiem, z którym wyznawca szuka jedności, zespolenia. Ansuz przedstawia misterium metajęzyka, który wcielony jest we wszystkie systemy lingwistyczne i symboliczne. Stanowi runę świadomości syntetycznej.


STRONA JASNA

Gdy energia Ansuz płynie bez przeszkód, ujawniają się zdolności językowe wraz ze słowem mówionym, zawierającym ogromną siłę perswazji. Można dotrzeć wprost do źródeł świadomości, a być może doświadczyć duchowej transformacji. Pójdź drogą Odyna. Na plan pierwszy wysuń drogi postępowania odziedziczone po przodkach. Dla pełnego zrozumienia potrzebna jest synteza rozproszonych elementów. Ansuz zapewnia inspirację i wytrwałość intelektualną. Oczekiwać należy najmniej spodziewanego. Jeśli otrzymasz jakieś wiadomości, mogą one zapowiadać nowy okres w twoim życiu. Rozpoczyna się on często dzięki nieoczekiwanym związkom, które prowadzą na nieznane dotąd ścieżki. Wizyty, spotkania mogą okazać się opatrznościowe.

W sferze psychologii Ansuz symbolizuje integrację nieświadomych motywów działania ze świadomym ich rozpoznaniem, czyli rozeznanie we własnym wnętrzu.

Ansuz może reprezentować nauczycieli, poetów i mówców.


STRONA CIEMNA

Ansuz rozumiana niewłaściwie może nas rozczarować. Trudne sytuacje, jakie pojawią się w naszym życiu, będą testem lub też pozwolą nam ostatecznie na nowo zrozumieć siebie. Powinieneś rozpoznać to, co zakłóca twoją komunikację z innymi. Może jakiś nieuświadomiony zakaz nie pozwala ci zaakceptować tego, co otrzymujesz od bliskich osób. Uważaj - inni mogą manipulować tobą. Niebezpieczeństwo może się uobecnić na skutek niewłaściwego posługiwania się wiedzą. Niebezpieczne jest także wewnętrzne rozproszenie. Zablokowanie energii Ansuz prowadzi do melancholii, ewentualnie do śmierci intelektualnej.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: inspiracja, synteza, transformacja, twórczość i moc duchowa, uczciwość, mądrość, słowo.

Utrudnienia: nieporozumienie, fałsz, niemożność wypowiadania się, zła rada, rozczarowanie, manipulacja, melancholia.

Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)