Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 11 - Isa
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

11. Isa (Iss, Is)

Walor fonetyczny: I


LÓD


Lód jest bardzo zimny
i niezmiernie gładki
pełen jasnego blasku jak szkło
podobny kamieniom szlachetnym
kwiat lodowy miły oczom.

Lód nazywany mostem obszernym
ślepcy chcą być prowadzeni.
Lód jest korą dla rzeki
dachem dla fal
i niebezpieczeństwem lunatyków


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

"Lód" jest zasadą absolutnego ściągnięcia i zastoju. Skupia wszystko wokół siebie i w sobie; usiłuje wszystko zachować w spokoju, ciemności i chłodzie. Tak można by określić lód kosmiczny (Niflheimr), który równoważy stałą dynamikę ognia (Muspellsheimr). Siła ta stanowi most pomiędzy światami, a jej punktem wyjścia jest trwałość. Wyznacza zasadę kosmicznej więzi. Jakkolwiek w stanie "czystym" jest ona elementem destrukcyjnym i niebezpiecznym.


STRONA JASNA

Isa kładzie nacisk na "ja", wymaga uświęcenia indywidualności. Twoja świadomość "ja" powinna zdecydowanie wzrosnąć, a uwaga zatrzymać się na "ego". Trudne sytuacje dadzą się rozwiązać drogą wewnętrzną. Nie licz teraz na przyjaciół, nie pokładaj nadziei w nikim, bowiem nie znajdziesz w bliskich osobach podpory. Nie bądź uparty, nie przeprowadzaj swej woli na siłę. Pozostań w izolacji, ucz się ostrożności. Potencjalne i niezrealizowane jest twoim dobrem i jako nasienie nowego spoczywa w muszli starego. Możesz doświadczyć przejścia (nie zawsze łatwego) z jednego poziomu istnienia do drugiego. Isa może wskazywać na moment, kiedy to trzeba schronić się w samym sobie, jednak bez wyraźnego oddzielania się od reszty świata. Potrzebne jest teraz jasno sprecyzowane działanie, które skierowałoby twe kroki ku możliwym "przejściom". Posiadasz umiejętność samokontroli, zdolność wpływania na innych, jednoczysz swe zamiary z tym, co istnieje. Nie jest to wszystko pozbawione fascynacji pięknem.

Isa może reprezentować mistyka, błazna lub śmierć.


STRONA CIEMNA

"Lód", jeśli nie jest zrównoważony "ogniem", może spowodować zamrożenie sił życiowych i zbytnie skupienie się na "ego", prowadzące do smutku i ograniczenia umysłowego. Można poruszać się jak ślepiec we mgle. Sytuacje "przejścia" są niebezpieczne, a owo niebezpieczeństwo może być ukryte często w pięknie. Możesz doznać osłabienia, możesz znaleźć się pod kontrolą innych osób lub sił zewnętrznych. Zablokowanie energii ISY prowadzi do roztrwonienia sił, do braku koncentracji w sferze świadomości lub w sferze działania.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: koncentracja, świadomość samego siebie, czujność, medytacja, kontrola "ja", jedność.

Utrudnienia: izolacja, egoizm, paraliż, chłód, słabość, pasywność, stagnacja, marazm, ślepota, rozproszenie.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)