Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 12 - Jera
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

12. Jera (Jara, Ger)

Walor fonetyczny: J (Y)


ŻNIWA, (DOBRY) ROK


Żniwa są nadzieją ludzi
jeśli Bóg tego chce
święty król niebios
ziemia daje
swe owoce promienne
szlachetnym i potrzebującym.

Obfity plon to zysk dla ludzi
i dobre lato
i pole dojrzewające.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Jera stanowi aspekt cykliczności natury, wielkiego koła roku. Jeśli w odpowiedni sposób włączymy się w naturalny cykl, zerwiemy dojrzałe owoce, zostaniemy wynagrodzeni. Rok ów jest procesem mechanicznym i organicznym, nie zaś procesem moralnym. Pojęcie wiecznego cyklu, lub wiecznego powrotu, znajduje się w sercu run obok pojęcia osi (wyraża ją "cis").


STRONA JASNA

Jera stosuje się do wszelkich działań, w które się zaangażowałeś. Powinieneś być ośmielony i nie tracić ducha. Przygotowałeś grunt i zasiałeś nasiona. Wschodzące roślinki musisz uprawiać cierpliwie i troskliwie. Dzieło dojrzewa powoli. Wysiłek należy rozłożyć w czasie i z optymizmem oczekiwać sukcesu. Nie powtarzaj błędów rolnika, który tak gorliwie pomagał swym plonom, że nocą naciągał świeże pędy. Nie ponaglisz nurtu rzeki, nie przyspieszysz pory żniw.

Nadejdzie nagroda za odpowiednie działanie. Ostatecznie należy oczekiwać dostatku oraz obfitych plonów, a także życzliwości ze strony otoczenia. Nadejdzie pokój oraz dobrobyt materialny. Zachowaj cierpliwość i bądź aktywny tylko w momentach sprzyjających.

Jera może reprezentować rolnika, biznesmena, finansistę.


STRONA CIEMNA

Jesteś zniewolony schematami. Nie potrafisz wyjść poza powtórzenia. Niewłaściwie wykorzystując czas, osiągasz negatywne rezultaty. Porażka i ubóstwo mogą być wynikiem złej pracy. Zablokowanie energii tej runy powoduje niezdolność do współdziałania z cyklami naturalnymi. Ignorowanie owych naturalnych dróg może sprzyjać konfliktom z samym sobą i z drugimi.


SŁOWA KLUCZE


Ułatwienia: nagroda, sukces, owocowanie, dostatek, pokój, sprzyjająca chwila.

Utrudnienia: błędne koło, złe planowanie, strata, zła organizacja czasu, nędza, konflikt.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)