Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.

09 października 2009

Maria Piasecka

e-tom: Runy, dar Odyna

Runy - magiczny dar Odyna. Runa 13 - Eihwaz
Sztuka wróżenia z run

Kategoria: Runy


Maria Piasecka
RUNY - MAGICZNY DAR ODYNA

13. Eihwaz (Eoh, Yr)

Walor fonetyczny: E,I lub EI


CIS


Na zewnątrz cis
jest drzewem surowym
twardym, zamkniętym w ziemi
strażnikiem ognia
mocno zakorzenionym
radością w domu.

Cis jest drzewem najzieleńszym zimą:
płomieniem dającym ciepły ogień.


WYKŁADNIA TRADYCYJNA

Oto pierwiastek osi wertykalnej, przenikającej świat "pod" i świat "nad", łączącej takie elementy ludzkiego bytowania jak obszar rajski i obszar chtoniczny (podziemny); tworzy syntezę jasnego i ciemnego, życia i śmierci. Cis jest siłą giętką, a zarazem twardą; jest trwalszy od wszelkich innych rzeczy. Wciąż zielony, nawet zimą - życie w centrum śmierci - używany jest do rozpalania ognia, który staje się "słońcem wewnętrznym".


STRONA JASNA

Eihwaz mówi o trudnościach, które powstają u progu nowego życia. Często zapowiada wiosnę, która powoli nasyca się deszczem, owoc, który powoli dojrzewa na gałęzi. Niech twe plany ulegną zawieszeniu. Ani czas, ani sytuacja nie są teraz dogodne, by wywierać na cokolwiek wpływ. Nie bądź więc nadgorliwy. Żadnych namiętności, żadnego nastawiania się na upragniony wynik.

"Cis" sprzyja oświeceniu duchowemu wzdłuż wertykalnej osi świadomości. Niezbędna jest giętkość umysłu i jego intensywna praca. Wewnętrzny ogień powinien płonąć dzięki dyscyplinie. Wzorem jest tutaj niezależny, naturalny porządek kosmosu. Możesz doświadczyć kontrolowanej zmiany świadomości (inicjacji). Urzeczywistnienie siły wewnętrznej uchroni cię przed niebezpieczeństwami zewnętrznymi. Połącz na nowo jasne i ciemne pierwiastki swego życia.

Eihwaz może reprezentować mistyka lub maga.


STRONA CIEMNA

Jeśli Eihwaz zbyt wcześnie wkroczy w czyjeś życie, może spowodować zamęt i głęboką konsternację. Zbyt gorący ogień, nieświadomie rozpalony spowoduje nieodwracalne wypalenie, prowadzące do śmierci lub zwyrodnienia. Zablokowanie energii Eihwaz niesie poczucie niezadowolenia, bezsensu. Może osłabić wolę i samodyscyplinę.


SŁOWA KLUCZE

Ułatwienia: oświecenie, wewnętrzna dyscyplina, moc dzięki zrozumieniu, trwanie, inicjacja, ochrona.

Utrudnienia: zamęt, brak sił, depresja, zniszczenie, niezdecydowanie, słabość.Maria Piasecka • Runy - magiczny dar Odyna

w Tarace od 9 października 2009Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)